فروش سایت
خانه / چرم گاوی فلوتر / ویژگی های چرم گاوی فلوتر چیست؟

ویژگی های چرم گاوی فلوتر چیست؟

چرم گاوی فلوتر چیست و چگونه تولید میشود؟ ویژگیهای چرم گاوی فلوتر کدام است و چه محصولاتی از این چرم حاصل میشود؟ در این سایت قصد داریم شما را بیشتر با چرم فلوتر آشنا کنیم.
در صنعت چرم کارهای بزرگی صورت گرفته و پیشرفت های زیادی صورت گرفته است. در این صنعت دو نوع چرم حکمرانی میکند که شامل چرم مصنوعی و چرم طبیعی است. چرم های مصنوعی از ترکیب مواد شیمیایی و پیلیمری با هم تولید میشود و زمینه فعالیت گسترده ایی دارد. در مقابل چرم طبیعی قرار دارد که از پوست حیوانات برای ساخت آن استفاده میشود و درز تولید محصولات متنوعی کاربرد دارد و کیفیت اجناس تولیدی با این چرم از چرم مصنوعی بیشتر است. اما رتبه اول چرم طبیعی بر گردن چه چرمی است؟ به بیانی دیگر، کدام چرم طبیعی مصرف و کیفیت و تنوع محصولات بیشتری دارد؟ در جواب میتوان به چرم گاوی اشاره کرد.

در بین چرم های طبیعی نوعی چرم وجود دارد که چرم فلوتر (Floater Leather) نامیده می شود. چرم گاوی فلوتر معروف ترین و پر کاربرد ترین نوع چرم فلوتر است. در واقع، چرم فلوتر گاوی نوعی چرم طبیعی گاوی است. این نوع چرم بسیار لطیف و نرم است و دارای انعطاف پذیری بالایی است. این چرم در عین نرم بودن، دارای مقاومت و استحکام بالایی، به ویژه در مقابل خش و خط و خراش و ساییدگی، فرسودگی و پوسیدگی می باشد. سطح این چرم تقریباً صافت است و دارای بافتی دانه ای است. یعنی برجستگی هایی بسیار نرم و تقریباً یک دست روی سطح این چرم وجود دارد.

ویژگی های چرم گاوی فلوتر چیست؟

توضیحات کلی در مورد چرم گاوی فلوتر

توضیحات کلی در مورد چرم گاوی فلوتر

چرم طبیعی فلوتر در واقع همان چرم طبیعی است که روی آن چاپ فلوتر اعمال شده است. در واقع، فلوتر نوعی چاپ است. نحوه تهیه چرم فلوتر، به این صورت است که پوست گاو را به مدت 24 ساعت در داخل محلولی شیمیایی قرار می دهند. طی این مرحله، الیاف چرم نرم و انعطاف پذیر می شود.چرم های فلوتر، اغلب به عنوان یک روکش مستحکم با ظاهری زیبا روی یک لایۀ دیگر چرم، پرس می شوند. این چرم که چاپ فلوتر (دانه ریز، متوسط و درشت) روی آن اعمال شده است، بیشتر در تولید کیف و کفش مورد استفاده قرار می گیرد.

در حال حاضر، تهیه چرم فلوتر گاوی  بسیار رایج بوده و در بین کسانی که به محصولات چرمی علاقمند هستند، به ویژه خانم ها، بسیار محبوب است. خرید چرم گاوی به صورت مستقیم یا توسط نمایندگی های فروش از کارخانه ها و کارگاه های تولید کننده انواع چرم صورت می گیرد. مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین شیوه خرید چرم فلوتر، خرید مستقیم از کارخانه تولید کننده است.

مشخصات برجسته چرم گاوی فلوتر

چرم های گاوی فلوتر نسبت به دیگر چرم های فلوتر (مانند بزی فلوتر) ، نرمی بیشتری داشته و دارای لطافت و ظرافت بیشتری هستند. سطح این چرم برجستگی های کوچک و ملموسی دارد و بیشتر برای ساخت محصولات شل و یا کژوال مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع می توان این طور اذعان کرد که از این نوع چرم، صنایع مختلفی که وابسته به صنعت چرم هستند شکل گرفته اند. صنعت کیف و کفش و به ویژه صنعت هدایای چرمی که همان هدایای تبلیغاتی هستند به واسطۀ چرم فلوتر گاوی به وجود آمده اند. این هدایای چرمی صرفاً به دلیل ساخته شدن از مرغوب ترین چرم های فلوتر، بسیار زیبا و با کیفیت هستند. صنعت پوشاک چرمی نیز یکی دیگر از این صنایع است. پوشاک تمام چرمی مانند کلاه، دستکش، کمربند و … از چرم های فلوتر ساخته می شوند و در مقایسه با نمونه های پارچه ای، هم زیباتر بوده و هم ارزش و نیز کیفیت بالاتری دارند.

کاربردهای چرم گاوی فلوتر

کاربردهای چرم گاوی فلوتر

ما با چرمی روبرو هستیم که در عین داشتن لطافت و نرمی، بسیار مقاوم نیز هست. طرح ها و رنگ های متنوعی دارد. دارای ضخامت یکنواخت است و چرمی مناسب برای تولید انواع محصولات چرمی است. در رابطه با کاربرد چرم فلوتر گاوی می توان موارد زیر را جزء مهم ترین کاربرد آن به شمار آورد:

·         ساخت انواع کیف و کفش مردانه و زنانه و کمربند

·         استفاده در روکش مبلمان که عمر مفید مبلمان را افزایش می دهد (تمام چرم یا به صورت ترکیبی با انواع پارچۀ روکش مبلمان

·         دستکش های متنوع و بسیار شیک

·         به عنوان روکش انواع مبلمان خانگی و اداری یا به صورت ترکیبی با انواع پارچه

·         استفاده به عنوان رویه به واسطه ضخامت و استحکام بیشتر نسبت به چرم های فلوتر بزی و گوسفندی

·         در صنعت کفش، اغلب در ساخت کفش های کلاسیک، که به استحکام بالاتری نیاز است به کار می رود

·         ساخت انواع کیف اداری، کیف لپ تاپ، کیف دوشی و کیف پول مردانه و زنانه 

·         تولید انواع پالتو، کت، شلوار، کلاه، دستکش و به طور کلی استفاده در صنعت پوشاک چرمی

·         ساخت جلد انواع کتاب، سر رسید، حاکارتی، جاکلیدی، کاور و …

·         ساخت انواع هدایای تبلیغاتی چرمی

تفاوت چرم گاوی فلوتر با سایر چرم ها

با توجه به تفاوت های عمده ای که بین پوست گاو با پوست بز و پوست گوسفند وجود دارد، قطعاً بین چرم طبیعی گاوی فلوتر و بزی فلوتر و گوسفندی فلوتر تفاوت هایی وجود دارد. تفاوت چرم گاوی با دیگر چرم ها موارد زیر می باشند:

·         چرم گاوی در دسته چرم های سنگین وزن قرار می گیرد. در حالی که چرم بزی در دسته چرم های سبک و چرم گوسفندی در دسته چرم های نیمه سنگین قرار دارند.

·         به طور کلی، چرم گاوی از هر نوع آن، گران تر از چرم های دیگر مانند بزی و گوسفندی است. قیمت هر پا چرم گاو دباغی شده خام (رنگ نشده) تقریباً دو برابر قیمت هر پا چرم بزی دباغی شده خام است.

·         ضخامت چرم فلوتر گاوی بیشتر از چرم های فلوتر دیگر است. با لمس کردن و مقایسه کردن ضخامت دو تکه چرم می توان تشخیص دادم کدام یک چرم گاوی است و کدام یک بزی یا گوسفندی است.

·         چرم گاوی به دلیل نرمی و ظرافت نسبتاً کمتری که نسبت به چرم های دیگر دارد، اغلب برای ساخت محصولاتی چرمی، مانند انواع مختلف کیف اداری، کیف لپ تاپ، کیف پول مردانه و زنانه، کمربند های متنوع، کیف دوشی چرمی، کیف پاسپورتی، جاکارتی، جا کلیدی و … که به ظرافت زیادی نیاز ندارند، مورد استفاده قرار می گیرد

·         ظاهر و در واقع اندازۀ ظاهری هر جلد چرم گاوی با هر جلد چرم بزی و چرم های دیگر فرق می کند. هر جلد چرم گاوی حداقل دارای اندازۀ 18 پا (کوچک پا) تا 50 پا (بزرگ پا)  است. در حالی که هر جلد چرم بزی، از آن جایی که جثۀ بز کوچک تز از گاو است، حداقل 6 پا و حداکثر 12 پا می باشد (کوچک پا). بنابراین، با مشاهدۀ ظاهری اندازۀ هر جلد چرم، بدون لحاظ رنگ و ضخامت و حتی بدون لمس کردن می توان تفاوت چرم گاوی با چرم بری را تشخیص داد

·         قیمت چرم فلوتر گاوی بیشتر از دیگر چرم های فلوتر است. یکی از دلایل آن این است که چرم گاوی از آن جایی که دارای اندازۀ جلدی بزرگ تری می باشد، دور ریز و پرتی کمتری دارد و از اکثر چرم استفاده می شود. در صورتی که چرم های بزی پرتی بیشتری می دهند و مقدار چرمی که بلا استفاده باقی می ماند بیشتر است و باید دور ریخته شود. به همین خاطر،  چرم بزی در مقایسه با چرم گاوی ارزان تر است. از دلایل دیگر تفاوت قیمت، می توان به استحکام بیشتر، ضخامت بیشتر و کاربردهای بیشتر چرم گاوی اشاره کرد. همچنین، در میان تمامی چرم ها چرم گاوی طرفدار بیشتری دارد و همیشه تقاضا برای چرم گاوی بیشتر از چرم های دیگر است

·         طرح در چرم های گاوی دارای تنوع بیشتر، شناخته شده تر و محبوب تر است. به عنوان مثال، طرح چرم فلوتر، طرح چرم گاوی شرانک، طرح اشبالت، چرم گاوی طرح الگانت، چرم گاوی طرح میلینگ، چرم طرح چاپ سوسماری، چاپ پوست ماری، چرم با چاپ طرح کروکودیلی، چرم با چاپ طرح سنگفرشی، چاپ طرح دایاموند و … از مطرح ترین طرح های چرم گاوی هستند.

·         با توجه به تنوع مدل و طرح و نوع چرم در صنعت چرم سازی باید بین چرم طبیعی و مصنوعی نیز تفاوت قائل شد. البته بدیهی است که تفاوت های عمده ای بین چرم طبیعی و چرم مصنوعی وجود دارد. تفاوت این دو نوع چرم در فرآیند تولید، قیمت، کیفیت، ضخامت، کاربرد و تنوع محصولات ساخته شده از این دو نوع چرم می باشد.

راهنمای خرید چرم گاوی فلوتر

راهنمای خرید چرم گاوی فلوتر

جهت راهنمایی خریداران چرم، معروف ترین مراکز فروش عمده و جزئی انواع چرم در شهر های مختلف کشور را معرفی می کنیم تا جهت خرید چرم مورد نظر خود دسترسی راحت تر و سریع تری به مراکز فروش چرم داشته باشید:

چرم کیان در اصفهان که انواع چرم طبیعی، یراق آلات، لوازم آموزشی و ابزار دوخت را در سطح عمده و جزئی عرضه می کند.

چرم سهیل در تبریز که عرضه کنندۀ انواع چرم طبیعی است.

شرکت خدمات زاگرس درتهران  که محلول پاک کنندۀ انواع چرم را عرضه می کند.

چرم مرتضی در تبریز که انواع چرم طبیعی گاوی را عرضه می کند.

نیلو چرم در ورامین تهران که چرم اشبالت گاوی عرضه می کند.

نیک چرم آذربایجان در تبریز که در تولید چرم رویه کفش به رنگ مشکی فعالیت می کند.

نرم چرم در اصفهان که در زمینۀ تولید چرم پوشاک فعالیت می کند.

ماهان چرم درتبریز که در زمینۀ تولید چرم رویه و اشبالت جیر فعالیت می کند.

کلان گستر در تهران که مرکزی جهت تهیه و توزیع مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت چرم است.

قوام چرم لطیف در ورامین که تولید کنندۀ چرم سالامبور گوسفندی، چرم پوشاک و اشبالت است.

صنایع چرم وطن که تولید کنندۀ عمدۀ چرم واقع در تهران است.

صنایع چرم همدان در تهران که تولید کنندۀ چرم طبیعی است.

صنایع چرم حقیقت در تهران که در تولید چرم رویه کیف و کفش فعالیت دارد.

صادرات تمیز در تهران که در تولید و صادرات چرم نیمه ساخته فعالیت می کند.

ساواران در ورامین که چرم طبیعی تولید می کند.

زرین چرم در تبریز که چرم زیره گاو میش و انواع کفی چرمی تولید می کند.

دنیای آیندۀ تجارت در تهران که در زمینۀ صادرات و واردات چرم فعالیت می کند.

خورشید چرم در تهران که صادر کنندۀ چرم طبیعی سالامبو است.

چرمین ره آورد در تهران که صادر کنندۀ چرم طبیعی است.

چرم وطن در ورامین که چرم شتر مرغ تولید می کند.

چرم وسدی در تبریز که انواع چرم رویه تولید می کند.

چرم وحدت در تبریز که چرم های رویه گاوی، چرم های کیفی، کمری و گاو میش تولید می کند.

چرم هما در تبریز که چرم طبیعی گاوی، بزی، وت بلو و سالامبور پوست گوسفندی تولید می کند.

چرم نیکو خصلت در تبریز که چرم رویه کفش گاومیش در رنگ های مختلف را تولید می کند.

جهت خرید چرم گاوی فلوتر می توانید به یکی از مراکز فوق مراجعه کرده یا به صورت آن لاین محصول مورد نظر را مستقیماً از این مراکز تهیه کنید.

مرکز خرید چرم گاوی فلوتر

چرم فلوتر گاوی یکی از محبوب ترین و پر مصرف ترین انواع چرم طبیعی است. این چرم که در ساخت محصولات فراوانی به کار می رود با طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی وارد بازار می شود. رنگ های عسلی، قهوه ای روشن و تیره، و رنگ های دیگر از محبوب ترین و پر کاربردترین طرح ها و رنگ های این نوع چرم می باشند.

جهت خریداری چرم گاوی چاپ فلوتر، مناسب ترین گزینه مراجعه به تولید کنندۀ اصلی یعنی کارخانۀ تولید چرم خام و رنگ شده می باشد. مراجعۀ مستقیم و بالاخص خرید عمده از تولید کننده، هم مقرون به صرفه تر بوده و هم ضامن کیفیت بالای چرم خریداری شده می باشد. هنگامی که چرم به دست خرده فروشان می رسد، قیمت به دلیل وجود واسطه گری ها افزایش می یابد.

همچنین دیده شده است که کیفیت چرمی که از تولید کننده خریداری می شود بسیار بالاتر است. به خاطر این که چرم های درجه دو و سه که معمولاً دارای سوراخ های ریز و درشت هستند و یا گره هایی دارند که یک قطعه از چرم را بلا استفاده می کنند و پرتی محسوب می شود. به چرم درجه یک اضافه می شوند. عدم یکنواختی و یک دست بودن ضخامت چرم نیز از دیگر معایب چرم محسوب می شود. این ها از معایب چرم های درجه دو و سه هستند که لابلای چرم های درجه یک خارج شده از کارخانۀ تولید کننده شده، اضافه شده و در کل کیفیت چرم را پایین و قیمت را بالا می برد.

برای راهنمایی بیشتر علاقمند و خریداران انواع چرم، یکی از مراکز تخصصی تولیدی چرم، به ویژه چرم طبیعی و از نوع گاوی فلوتر را معرفی می کنیم.برای خرید خرده چرم گاوی طبیعی و انواع دیگر این محصولات می توان به شرکت های عرضه کننده مراجعه کرده و بهترین نوع چرم را خریداری کرد و برای خرید عمده می توان به تولید کنندگان برتر این محصول مراجعه نمودپخش و توزیع انواع ضایعات چرم طبیعی و مصنوعی توسط فروشگاه های اینترنتی نیز انجام می شود و می توان براحتی این محصولات را در کوتاه ترین زمان ممکن خریداری کرد.

روش صادرات انواع چرم گاوی

روش صادرات انواع چرم گاوی

نوعی چرم گاوی وجود دارد که بیشترین مقدار و درصد صادرات چرم را به خود اختصاص داده است. چرم گاوی کفشی، همان طور که از نام آن پیداست، یکی از بهترین و مناسب ترین چرم های موجود در بازار برای ساخت کفش می باشد. چرم گاوی کفشی، در انواع مختلفی توسط تولید کنندگان ایرانی عرضه و صادر می شود.

کشور ایران در زمینه صادرات چرم های مختلف گاوی کفشی جزء چند کشور اول دنیا بوده و سالانه مقادیر زیادی چرم گاوی از ایران به کشورهای مختلف از جمله کشورهای آسیای شرقی، اروپا، آمریکای شمالی و استرالیا صادر می شود.

مهم ترین و پرکاربرد ترین نوع چرم گاوی، که سهم عمده ای در صادرات دارند چرم های زیر هستند:

1.       چرم ورنی (چرم براق)

2.       چرم الگانت یا شبرو

3.       چرم اشبالت

     در بین این سه نوع چرم، چرم اشبالت با خصوصیات مناسبی چون استحکام و زیبایی ظاهری بیش از دو نوع دیگر در ساخت کفش مورد استفاده قرار می گیرد.

     صادرات چرم فلوتر مراحل مختلفی را طی می کند که به صورت زیر این مراحل اجرا می شود:

1.       کشتار حیواناتی مانند گاو، بز، گوسفند، گاومیش، کروکودیل و … در کشتارگاه ها

2.       تمیز کردن پوست و جداسازی مو یا پشم حیوانات از آن

3.       تبدیل پوست تمیز شده به سالامبور که در وابع همان پوست حیوان است که هیچ گونی ماده ای هنوز به آن اضافه نشده است.

4.       دباغی پوست توسط نمک های قلیایی کرم (وت بلو)

5.       تبدیل وت بلو به کراست یا چرم نیمه ساخته با اعمال عملیاتی خاص و آماده سازی برای تبدیل به چرم

6.       رنگ کردن کراست و تبدیل پوست به چرم

7.       اندازه گیری چرم با واحد فوت مربع

8.       بسته بندی چرم ها در کیسه هایی با اوزان مختلف

9.       صادرات به کشورهایی مانند کشورهای آسیای شرقی، کشورهای اروپایی، کشورهای چین، پاکستان، هند، ترکیه و استرالیا

10.   گاهی اوقات فقط سالامبور صادر می شود. کشورهایی که سالامبور به آن ها صادر می شود اغلب چین، هند، ترکیه و پاکستان هستند.

          چرم گاوی شامل چرم های گاوی مانند گاو نر، گاو ماده و گاومیش می باشد. تفاوت هایی جزئی بین گونه های مختلف وجود دارد که عمدتاً به دلیل سطح دانه ای (بافت دانه دانه ای) آن ها است. تراکم معمولی پوست چرمی گاوی بین 0.4 تا 0.9 گرم در سانتی متر مربع و استحکام کششی آن بین 8 تا 25 نیوتن بر میلی متر مربع است.

      به طور کلی، برای تهیه چرم گاوی صادراتی، پوست گاو به وسیله دستگاه های مخصوص پردازش و دباغی می شود، ولی در برخی موارد خاصی، مثلاً در بعضی از کشورهای آمریکای جنوبی مانند کوبا و شیلی، نوعی چرم با استفاده از شکمبه گاو نر نیز تولید می شود که نسبت به چرم پوست، کیفیت پایین تری دارد و طبیعتاً قیمت پایین تری نیز دارد.

در سطح بین المللی، تقریباً 1.6 میلیارد رأس گاو وجود دارد که شامل گوساله، گاومیش و گورخر نیز می شود. از این تعداد، سالانه حدود 15 تا 25 درصد برای استفاده در صنعت چرم ذبح می شوند. بخش زیادی از این تعداد به منظور صادرات به کشورهای اروپایی و ایالات متحده امریکا استفاده می شوند. چرم گاو پرکاربردترین چرم موجود برای استفاده در بین مردم است و به همین علت در سراسر دنیا مشتریان زیادی دارد. حدود 65 تا 70 درصد از محصولات چرمی در دنیا از چرم گاوی است که در نوع خود نوعی رکورد محسوب می شود.

با توجه به میزان تقاضای چرم گاوی و حجم بالای تراکنش های مالی آن، زمینۀ بسیار مناسبی برای صادرات انواع چرم گاوی کفشی در ایران وجود دارد. شرکت ما افتخار دارد به عنوان صادر کننده برتر چرم گاوی کفشی در ایران به شما عزیزان در این زمینه مشاوره بدهد و انواع چرم گاوی را به شما مشتریان عزیز عرضه نماید.

مطلب پیشنهادی

سایت فروش انواع چرم گاوی فلوتر

فروش انواع چرم گاوی از نوع فلوتر در سایت های اینترنتی رونق گرفته و کم کم میزان استقبال از آن به سبب کاربرد بالایش افزایش می یابد. چرم گاوی را باید پرکاربردترین

دیدگاهتان را بنویسید