فروش سایت
خانه / چرم گاوی خام / نمایندگی فروش چرم خام گاوی

نمایندگی فروش چرم خام گاوی

نمایندگی های فروش برندهای بزرگ چرم در ایران، میزان خرید چرم خام گاوی را بسیار بیشتر از سایر مدلها می دانند. به نظر شما چرا مصرف کنندگان از پوست این حیوان استقبال بیشتری می کنند؟
چرم گاوی از پوست گاو تهیه میشود و مزایایی دارد که سایر چرمها شاید همه را یکجا باهم نداشته باشند. از قابلیتهای ویژه چرم گاوی می توان به دوام بالای آن اشاره کرد؛ چنانچه این ماندگاری و مقاومت در چرم بزی مشاهده نمی شود. شاید گفته شود چرم شتر از آن هم مقاوم تر است؛ لکن کاربرد چرم شتر نیز به اندازه چرم گاوی نمی باشد.

چرم گاوی در تهیه هر چیزی به کار می رود. البته به جز لباس که از چرم گوسفندی تولید می شود. اگر این استثناء را کنار بگذاریم، خواهیم دید که برای ساخت هر نوع اکسسوری قابل استفاده است. چه کفش چرمی باشد، چه کیف باشد، چه کمربند و چه حتی روکش مبل و صندلی. این همه کاره بودن چرم گاوی نیز جزو مزایای دیگر آن می باشد که اکثریت مصرف کنندگان را به سمت خود می کشاند.

کراست چرم گاوی نیز بسیار فروش دارد. از کراست آن که نوعی چرم خام و نهایی نشده محسوب می شود، برای تولید انبوه تمامی محصولات استفاده می شود.

مثلا فرض کنیم شما یک کارگاه تولیدی کفش دارید که می خواهید مدلهای مختلف کفش چرمی را طراحی و تولید کنید. هیچ نیازی نیست برای دوخت داخلی آن از چرم فینیش شده استفاده کنید. کراست نیز کار شما را راه می اندازد. همچنین اکثر اساتیدی که به آموزش چرمدوزی می پردازند، توصیه شان به شاگردان این است که از چرم گاوی و بالاخص کراست آن برای آموزش بهره ببرند تا هزینه پایینتری برایشان در بیاید.

چرم های خام گاوی در کارخانجات تولیدی کشور در انواع و اقسام طرح ها و مدل هایی ساخته و تولید می شوند که مورد پسند و سلیقه اکثر تقاضا کنندگان این محصول قرار می گیرند. از جمله نوعی از این چرم ها که دارای میزان تقاضای بسیار بالا و چشمگیری در طول سال می باشد، چرم های گاوی هستند که دارای جلوه ای بسیار زیبا و در عین حال جذاب می باشند.نمایندگی فروش چرم خام گاوی

خصوصیات چرم گاوی

 • چرم گاوی دوامی بسیار بالا دارد و ماندگاری اش سالها طول می کشد.
 • چرم گاوی می تواند پولیش خورده و پزداخت شود و ضخامت آن را بسته به موارد مصرف حتی به زیر ۱ میلیمتر هم رساند.
 • چرم گاوی قابلیت رنگخوری بالا دارد و تقریبا هر رنگی را می توان به آن زد.
 • چرم گاوی جزو چرمهایی است که می توان روی آن انواع طرحها را چاپ یا حک کرد که این ویژگی، مصرف آن را به مراتب بالاتر برده است.
 • چرم گاوی در یک کلام یک آچار فرانسه برای تولید محصولات مختلف می باشد که تقریبا در همه جا و در هر طرح و رنگ و ضخامتی ساخته می شود.

خصوصیات چرم گاوی بسیار متعدد می‌باشد و کاربرد عمومی آن در تهیه کیف و کفش، مبلمان و دکوراسیون است، گاهاً در تهیه لباس و دستکش هم از آن استفاده می گردد و از طریق بازارهای مورد اطمینان ارائه می شود. همچنین شما خریداران می توانید با کارشناسان در ارتباط باشید و خصوصیات چرم گاوی را دریافت نمائید تا بتوانید تصمیم نهایی خود را بگیرید. که این چرم ها با کیفیت ویژه و قیمت ایده آل برای مخاطبان پخش می گردد.

چرم خام گاوی،چگونه چرمی است؟

چرم خام گاوی،چگونه چرمی است؟ چرم ماده ای طبیعی، انعطاف پذیر و مقاوم است که  طی فرایند دباغی پوست خام حیوانات از جمله ” گاو” تهیه می شود. به نظر شما چرا مصرف کنندگان از پوست این حیوان استقبال بیشتری می کنند؟ چرم گاوی از پوست گاو تهیه می شود و مزایایی دارد که سایر چرم ها شاید همه را يکجا با هم نداشته باشند از قابلیت هاي ویژه چرم گاوى میتوان به دوام بالای آن اشاره کرد؛ چنانچه این ماندگاری و مقاومت در چرم بزی مشاهده نمي شود. شاید گفته شود چرم شتر از آن هم مقاوم تر است؛ لکن کاربرد چرم شتر نیز به اندازه چرم گاوی نمی باشد.

چرم گاوی در تهیه هر چیزی به کار می رود.البته بجز لباس که از چرم گوسفندی تولید مى شود.اگر این استثنا را کنار بگذاريم، خواهیم دید که برای ساخت هر نوع اکسسورى قابل استفاده است. چه کفش چرمی باشد، چه کیف باشد، چه کمربند و چه حتی روکش مبل و صندلی. این همه کاره بودن چرم گاوی نیز جزو مزایای دیگر آن می باشد، که اکثریت مصرف کنندگان را به سمت خود می کشاند. کراست چرم گاوی نيز بسیار فروش دارد.از کراست آن که نوعی چرم خام و نهایی نشده محسوب مي شود، برای تولید انبوه تمامی محصولات استفاده میشود.

مثلا فرض کنیم شما یک کارگاه تولیدی کفش دارید که می خواهید مدل های مختلف کفش چرمی را طراحی و تولید کنید.هیچ نیازی نیست برای دوخت داخلی آن از چرم فينيش شده استفاده کنید. کراست نیز کار شما را راه می اندازد. همچنین اکثر اساتیدی که به آموزش چرم دوزی می پردازند، توصیه شان به شاگردان این است که از چرم گاوی بالاخص کراست آن برای آموزش بهره ببرند تا هزینه پایین تری برایشان دربيايد.

مصارف انواع چرم خام گاوی

امروزه در بازار تولید مصارف چرم گاوی بسیار فراوان و متنوع شده است. چرم گاو یکی از باکیفیت ترین انواع چرم است به این دلیل 70% بازار جهانی چرم را به خود اختصاص داده است. در حالت عادی پوست گاو به مرور زمان فاسد شده و از بین مى رود، اما فرآیند دباغی باعث می شود که استحکام پوست گاو بیشتر شود و عمر بیشتری داشته باشد تا از آن در صنایع مختلف استفاده کرد.

در میان انواع چرم، چرم گاوی قیمت مناسب تری نسبت به سایر انواع چرم دارد. قیمت مناسب چرم گاوی دلیل بر بی کیفیتی آن نیست،  زیرا همانطور که گفتیم چرم گاو مستحکم تر از بقیه انواع چرم است. دلیل این قیمت مناسب، امکان استفاده از آن در صنایع مختلف و همه کاره بودن آن  است. بیشترین کاربرد چرم در تولید کیف و کفش و مبلمان و برخی موارد صندلی ماشین، کمربند و زین دوچرخه مى باشد. وسایل و البسه ای که از چرم ساخته شده نسبت به سایر مواد عمر بیشتری خواهد داشت.

جایگاه چرم خام گاوی در تولید کیف و کفش

جایگاه چرم خام گاوی در تولید کیف و کفش کیفیت چرم در سر تا سر دنیا بستگی به مکان جغرافیایی ندارد و متاثر از روش درست و کامل مراحل 36 گانه دباغی، شرایط نگه دارى، کیفیت مواد مصرفی برای رنگ آمیزی و لاک مخصوص که برای محافظت روی چرم می ریزند است. بهترین چرم گاوی، چرمی است که مراحل بالا را به درستی طی کند. چرم بزی و گوسفندی نسبت به چرم گاوی تراکم الیاف کمتری دارد و درنتیجه ضعیف تر از چرم گاوی است. برای تولید کیف و کفش باید از محکم ترین نوع چرم استفاده کرد، بنابراین بسیاری از تولیدکنندگان چرم گاوی را برای تولید کیف و کفش انتخاب می کنند. کیف چرم گاوی و کفش چرم گاو نسبت به کیف و کفش های معمول دوام و ماندگاری بیشتری دارد.

چگونه چرم گاوی اصل را از تقلبی شخیص دهیم؟

در حالت کلی چرم خام به سه دسته تقسیم می شود:

چرم سبک: از پوست حيواناتى مانند:بز، بره، بزغاله بدست می ايد، این نوع چرم بسیار ظریف و نازک است  به این دلیل از آن برای تهیه کاپشن و لباس و در بعضی موارد آستری لباس استفاده می شود

دسته بندی چرم گاوی بر اساس وزن حیوان شکل گرفته است. در میان انواع چرم “چرم گاو”کاربردی تر و در عین حال قیمت مناسب تری نسبت به بقیه چرم ها دارد.بطور کلی چیزی به عنوان “چرم تقلبی” وجود ندارد انواع چرم خام به شکل طبیعی و چرم مصنوعی می باشد که چرم مصنوعی ساخته دست انسان است و از موادی مانند پلیمر تولید می شود و کیفیت و دوام آن نسبت به چرم طبیعی پایین تر است البته  قیمت آن هم ارزان تر است .

هرچند گاهی برخی سود جویان چرم مصنوعی را بعنوان چرم طبیعی و با قیمت بالا می فروشند.

چرم خام وقتی به ماده مصرفی(کیف،کفش،لباس و…)تبدیل می شود، تشخیص طبیعی یا مصنوعی بودن آن کار دشواری است.

اما در این مطلب چندین راه در اختیارتان می گذاریم که می تواند در خرید چرم طبیعی به شما کمک کند.

 • اگر هنگام خرید چرم به قسمت های برش خورده آن توجه کنید یا حالتی یکنواخت دارد یا شبیه پلاستیک حالت چروک شده به خود گرفته در حالت اول چرم طبیعی است و در حالت دوم چرم مصنوعی است.
 • چرم طبیعی را از روی قسمت پشتی آن هم میتوان تشخیص داد، چرم دوخته شده را برگردانید اگر آثار نخ های توری شکل مشاهده کردید پس قطعا چرم “مصنوعی” است. چرم طبیعی را از روی پرزهای آن که به راحتی از آن جدا نمی شوند می توان تشخیص داد.
 • چرم طبیعی یکنواخت نیست، زیرا همه قسمت های پوست دام ضخامت یکسانی ندارد. این ناهمگنی را میتوان با دست کشیدن روی چرم تشخیص داد، در حالیکه چرم مصنوعی چون ساخته دست بشر و ماشین آلات است تمام قسمت های آن یکنواخت است.
 • طراحی روی چرم طبیعی یکنواخت نیست و الگوی خاصی را دنبال نمی کند. پس اگر روی چرم طرح و الگوی منظمی مشاهده کردید مطمعن باشید چرم مصنوعی است.
 • چرم طبیعی را اگر مقابل نور خورشید بگذاریم نور را یکنواخت منعکس نمی کند، بلکه برخی قسمت های آن شفاف و برخی کدر دیده می شود.
 • چند قطره آب روی چرم بریزید اگر چرم طبیعی باشد بلافاصله آب را جذب خودش می کند و اگر مصنوعی باشد آب همان طور می ماند و جذب نمی شود.
 • هنگام لمس چرم طبیعی شما گرمی و نرمی احساس می کنید، درحالی‌که هنگام لمس چرم مصنوعی احساس سختی و سردی می کنید. حالا قسمتی از چرم را با انگشت فشار دهید، اگر آن قسمت چروک شد، چرم طبیعی است. این در حالی است که چرم مصنوعی چروک نمی شود و به حالت اول بر می گردد.
 • اگر به دقت به چرم طبیعی نگاه کنید،  ذرات دانه دانه شکل با منافذ کوچک می بینید اما سطح چرم مصنوعی صاف و یکدست و براق است.
 • چرم مصنوعی در مقابل حرارت و آتش به راحتی تغییر شکل می دهد و جمع می شود، اما چرم طبیعی در مقابل شعله آتش تغییر شکل نمي دهد و اگر سوختن ادامه پیدا کند شما بویی شبیه بوی سوختن مو استشمام می کنید.

مرغوب ترین چرم گاوی چرمی است که از پوست گوساله به دست می آید؛ این بدین معنا است که مرغوبیت چرم با سن حيوانى که برای تولید چرم ذبح شده رابطه عکس دارد، یعنی هرچه گاو جوان تر باشد چرمی که از پوست آن بدست می آید مرغوب تر است.

علاوه بر چرم خام گاوی “چرم کراست” هم بازار فروش زیادی دارد. حالا سوال پیش می آید که چرم کراست چیست و چه فرقی با چرم خام گاوی دارد؟

در پاسخ باید بگوييم چرم کراست همان چرم خام گاوی است که دباغی شده اما رنگ آمیزی نشده و به رنگ های سفید، زرد و مشکی در بازار یافت می شود.

کراست چرم دارای کیفیت فوق العاده بالایی است و استفاده از آن برای تهیه هر وسیله ای، سبب بالا رفتن کیفیت آن وسیله می شود.

بیشترین کاربرد چرم کراست در حکاکی است.

حالا چگونه چرم کراست درجه یک را تشخیص دهیم؟

اگر بر روی سطح چرم هیچگونه سوراخ و شکافی وجود نداشته باشد یعنی چرم کراست درجه یک است، اما وجود هر گونه سوراخ روی چرم نشان دهنده این است که چرم در مراحل دباغی مشکل داشته و بی کیفیت است.

عوامل موثر بر قیمت چرم خام گاوی

عوامل موثر بر قیمت چرم خام گاوی اولین و مهمترین عاملی که روی قیمت چرم تاثیر گذار است کیفیت آن است.هرچه چرم کیفیت بالاتری داشته باشد قیمت آن هم به مراتب بالاتر است. “چرم” از جمله اجناسی است که در خرید آن باید به کیفیت بالا و طبیعی بودن آن دقت کرد، زیرا در غیر اینصورت چرم پوسته پوسته می شود و به مرور زمان از بین می رود.

 • مراحل سخت و  طولانی و پر هزینه بودن ساخت چرم طبیعی از دلایل قیمت بالای چرم می باشد.
 • و عامل دیگر که روی قیمت چرم تاثیر می گذارد، افزایش تقاضا است.از نظر اقتصادی افزایش تقاضا از طرف مشتری در هر زمینه ای سبب افزایش قیمت کالا میشود.
 • چرم جزو اجناسی است که در بین مردم طرفداران زیادی دارد پس بدیهی است که این استقبال عالی سبب بالا رفتن قیمت چرم می شود.
 • آب و هوا و شرایط بومی از جمله مواردی است که می تواند قیمت چرم را تعیین کند.
 • اگر در منطقه ای که گاو ها نگهداری می شوند، اب و هوا گرم و مرطوب باشد مگس های زیادی دیده می شود. این مگس ها با گزش روی پوست گاو آثاری به جا می گذارند که می تواند کیفیت چرم گاو را پایین بیاورد.
 • در برخی مناطق گاوها به دلیل شرایط اقلیمی خاص داری موهای بلندی روی پوستشان هستند، این موها از پوست گاو محافظت می کند .
 • چرمی که از ناحیه ی کمر و شکم گاو به دست می آید، نسبت به چرمی که از پوست پاها و گردن گاو تهیه می شود گران تر و با کیفیت تر است.

اطلاعاتی درباره چرم گاوی تبریز

همان طور که می دانید، فروش چرم گاوی تبریز در کشور ما بسیار رونق دارد. تبریز بیشترین تعداد کارگاه های تولید چرم کشور را به خود اختصاص داده است؛ به این دلیل میتوان این شهر را مرکز چرم ایران نامید. چرم تبریز به دلیل مرغوبیت بالا در بین مردم طرفداران زیادی دارد.از ویژگی چرم تبریز نسبت به سایر چرم ها انعطاف بالای آن هست که پس از سال ها استفاده به جای کهنه شدن جا افتاده تر می شود.

اولین کارگاه های تولید چرم در ایران در تبریز افتتاح شد. محصولات چرمی تبریز علاوه بر تامین نیاز کشور به سایر کشور های خارجی هم صادر می شود. تولید کنندگان هر منطقه برای تولید کالا ی مناسب شرایط اقلیمی و ژنتیکی منطقه را در نظر می گیرند، تولید کنندگان چرم تبریز هم بر پایه همین اصول به روند کاری خود ادامه می دهند. پس یک خرید داخلی بسیار بهتر از خرید خارجی است. 

فروشنده معتبر چرم خام گاوی در ایران

فروشنده معتبر چرم خام گاوی در ایران فروشندگان و مغازه داران چرم می توانند چرم خام گاوی ارزان را با کیفیت قابل قبولی از عرضه کنندگان این کالا با حجم های بالا و به صورت عمده خریداری نمایند. که به آسانی می توانند به شکل مستقیم با تولیدی ها در ارتباط باشند و می توانند داد و ستد بسیار خوبی را تجربه نمایند و بهینه تر خرید خود را انجام دهند. فروشنده چرم خام گاوی در کشور این کالا را بدون هیچ واسطه و دلالی از تولیدکنندگان دریافت می کند و حتی اگر چرم خام را با حجم های بسیار بالا و کلی و به صورت نقدی خریداری نمایند از تخفیف های خوبی برخوردار می شوند و داد و ستد مناسبی را می توانند تجربه نمایند.

عرضه بدون واسطه چرم خام در کشور از طریق تامین کنندگان این کالا صورت می گیرد که قیمت چرم بسیار مناسب و عجیب می باشد و در شهرهای مختلف از طریق مراکز خرید لاکچری به صورت حضوری و غیرحضوری برای هم وطنان عزیز ارائه و پخش می گردد. تمامی اقشار مختلف در کشور با درآمدهای متفاوت می توانند بدون واسطه چرم را با سایزهای گوناگون و با نازل ترین قیمت خریداری نمایند که رضایت کامل مشتریان و مخاطبان را به خود جلب نموده است و مورد پسند افراد زیادی واقع شده است.

مطلب پیشنهادی

تولید مرغوب ترین چرم خام گاوی تبریز

یکی از مرغوب ترین چرم های گاوی خام عرضه شده در بازار های داخلی چرم هایی هستند که در تبریز تولید و دباغی گشته اند و تحت عنوان چرم حیوانی تبریز شناخته می شوند. مر

دیدگاهتان را بنویسید