فروش سایت
خانه / چرم گاوی / قیمت چرم گاوی درجه یک تبریز

قیمت چرم گاوی درجه یک تبریز

چرم گاوی تبریز از معروف ترین چرم های ایرانی می باشد که در بازار های جهانی نام شناخته شده ای دارد و با کیفیت درجه یک و مناسب ترین قیمت ها در معرض فروش قرار می گیرد.
چرم گاوی تبریز نوعی چرم بسیار باکیفیت است که با شیوه های اصولی توسط افراد باتجربه در تبریز دباغی می گردد و در بازار کشورهای دیگر نیز بعنوان چرم درجه یک ارائه می شود.
چرم های گاوی تبریز این روزها برای تولید کیف و کفش های زنانه و مردانه مصرف بالایی دارند و بصورت خام نیز قابل خریداری اند و در قیمت هایی بسته به اندازه و کیفیت چرم بفروش می رسند.

این نوع چرم به علت کیفیت بالا و مقاومتی که دارد علاوه بر کیف و کفش در صنعت مبل سازی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. 

چرم یک کالای صادراتی است و کشور عزیزمان هر ساله مقدار زیادی چرم‌ را به صورت خام و یا به صورت محصولات چرمی صادر می کند و به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای بسیاری اشتغال زایی کرده است. 

قیمت چرم گاوی درجه یک تبریز

چرم گاوی چیست؟

چرم گاوی چیست؟ انسان ها از دیرباز به دنبال این بودند که از موادی که در طبیعت وجود دارد برای راحتی زندگی خود استفاده کنند و وسایل مورد نیاز خود را با آن‌ها بسازند. 

پوست حیوانات از جمله اولین مواد بود که انسان ها از آن برای تهیه پوشش و لباس استفاده کردند اما این کار مشکلاتی دارد که باید آن ها را رفع شود.  

پوست حیوانات همیشه تازه نمی ماند و طراوت خود را از دست می دهد و تبدیل به یک جسم سخت می شود و اگر دوباره آن را مرطوب کنند مورد حمله تک سلولی ها قرار می گیرد و فاسد خواهد شد. 

آن ها بعد از گذشت زمان زیادی توانستند دباغی را ابداع کنند و طول عمر پوست حیوانات را افزایش دهند و بیشتر از آن استفاده کنند. 

در دباغی به روش قدیمی از نمک‌ زاج و روغن های گیاهی و روغن درختان استفاده می کردند.  

با پیشرفت علم و فناوری روش های جدیدی برای دباغی ابداع کردند که تفاوت های اساسی با روش های قدیمی دارد و در آن از مواد شیمیایی مختلفی استفاده می کنند و حتی ظاهر چرم های امروزی بسیار متفاوت است و کاربرد های بیشتری نیز دارد.  

تولید و تهیه چرم های طبیعی هزینه زیادی دارد و همچنین باعث لطمه به اکوسیستم طبیعی می شود به همین خاطر چرم های مصنوعی را تولید کردند.  

چرم‌ های طبیعی و مصنوعی تفاوت هایی با هم دارند که در ادامه عرض خواهیم کرد. 

مشخصات فنی چرم گاوی

 چرم طبیعی گاوی را به راحتی می توان در تمام‌ مناطق پیدا کرد زیرا در جهان گاو به فراوانی پرورش داده می شود و چرم آن نیز در بازار زیاد است اما سوالی که ممکن‌است ذهن شما را به خود درگیر کند این است که چرا چرم گاوی؟ مگر چه ویژگی و مشخصاتی دارد که چرم حیوانات دیگر ندارد؟ 

برای فهم بیشتر ابتدا گاو را با چندین حیوان مقایسه می کنیم. 

در مقایسه با تمساح هزینه پرورش کمتری دارد زیرا تمساح حیوانی گوشتخوار است در حالی که گاو گیاهخوار بوده و از طرف دیگر تمساح فقط برای پوست آن پرورش داده می شود ولی گاو علاوه بر پوست، فراورده های گوشتی و لبنی نیز تولید می کند.

در مقایسه با شتر، گاو سازگاری بیشتری با محیط دارد و پرورش آن راحت تر است.

مشخصات چرم گاوی :

چرم‌ گاوی بسیار مقاوم و محکم است و همین مشخصه باعث شده که در صنعت کاربرد فراوانی داشته باشد.

شکل پذیر است و می توان در انواع صنایع از آن استفاده کرد. برای مثال انواع کفش های کتان و کلاسیک را می توان با این چرم درست کرد. 

در کفش کلاسیک بر خلاف کفش کتانی باید چرم مقاوم تر باشد تا بتوانیم به آن شکل دهیم. 

رنگ بندی های متفاوتی دارد و ما می توانیم رنگ مورد علاقه خود را در بین آن ها انتخاب کنیم. 

این چرم بر خلاف چرم بزی اندازه بزرگتری دارد و برای وسایل چرمی بزرگ مثل مبل بسیار مناسب است و نیازی به پینه کردن و تکه بافی ندارد. 

به علت ضخامت خوب آن در صنعت مبل سازی کاربرد فراوان دارد و در برابر نفوذ آب بسیار مقاوم است. 

به علت فراوانی در بازار عرضه، قیمت بسیار مناسبی دارد و هر کسی می تواند آن را خریداری کند. 

چرم‌ گاوی بر خلاف بعضی از چرم ها بوی نامطبوعی ندارد و برای هیچ کس حساسیت زا نیست. 

انواع چرم گاوی موجود در بازار

انواع چرم گاوی موجود در بازار  ما وقتی برای خرید چرم به بازار می رویم انواع مختلف از چرم را می توانیم پیدا کنیم که از نظر ضخامت، رنگ، مقاومت و … با هم تفاوت هایی دارد. 

کاربرد هر یک از انواع چرم گاوی مخصوص آن است و برای کار های دیگر زیاد مناسب نیست و محصول نهایی بی کیفیت خواهد شد.  

چرم‌ شبرو: از این نوع چرم بیشتر برای رویه کفش استفاده می شود و اگر از هر کفاش با تجربه ای سوال کنید این نوع چرم را می شناسد. 

چرم گاوی نوبوک: این نوع چرم ظاهری مخملی دارد و با ظرافت بالای تولید شده بنابراین قیمت نسبتا بالایی دارد.

چرم اشبالت گاوی: این چرم نیز مانند چرم نوبوک ظاهری مخملی دارد اما با ظرافت کمتری تولید شده است.

چرم‌ اشبالت از لایه لایه کردن چرم های ضخیم تولید می شود و در واقع لایه میانی و داخلی چرم گاو است.

چرم شرانگ: شرانگ در واقع نوعی طرح نقطه نقطه است که بیشتر چرم های گاوی به این شکل هستند. 

چرم‌ گاوی میلینگ: این نوع چرم دارای رویه ای لطیف و متراکم است و این تراکم باعث شده در برابر  آب بسیار نفوذ ناپذیر باشد. از نوع نازک آن برای تولید لباس استفاده می کنند که در مناطق پر باران کاربرد بیشتری دارد. 

مغز این چرم فشرده و هم رنگ با رویه آن است و همچنین برای تولید کیف و کفش و رویه مبل ها قابل استفاده است.

چرم گاوی خود رنگ: این نوع چرم‌ برخلاف میلینگ قدرت جذب آب فراوانی دارد و به رنگ های زرد اکر، نارنجی و قهوه ای می توان در بازار پیدا کرد. 

رنگ اکر در واقع همان رنگ خردلی است که طرفداران خاصی دارد‌. 

این چرم به علت جذب آب برای تهیه لباس زیاد مناسب نیست و از آن در قنداق تفنگ، قطار فشنگ، زین اسب و همچنین در کار های هنری کاربرد دارد. 

علاوه بر این چرم‌ ها نوع دیگری از چرم که در بازار بسیار خریدار دارد چرم بزی است که به عنوان آستر کیف و کفش و کار های هنری خطاطی و نقاشی روی چرم کاربرد دارد. 

وجه تمایز چرم طبیعی و مصنوعی گاوی

وقتی برای خرید چرم به بازار می رویم با انواع چرم های طبیعی و مصنوعی رو به رو خواهیم. 

اما راه تشخیص چرم طبیعی و مصنوعی چیست؟ 

چگونه آن ها را از هم تمیز دهیم؟ 

 • محصولاتی که با چرم طبیعی ساخته شده اند دارای شناسه و نشان خاصی هستند که مخصوص آن چرم است و شما هنگام خرید می توانید آن را از فروشنده درخواست کنید. 
 • یک راه آسان و مشخص، بوی چرم است. که در چرم طبیعی بوی حیوان را می دهد اما چرم‌های مصنوعی این بو را ندارد چون از پلاستیک ساخته شده اند. 
 • چرم طبیعی آب را جذب خود می کند اما چرم های مصنوعی این خصوصیت را ندارند. 
 • چرم طبیعی چون از پوست حیوانات ساخته می شود هنگام‌ لمس آن گرمایی به انگشت ما منتقل می شود.  
 • چرم طبیعی در برابر حرارت مقاوم است و به راحتی نمی سوزد و اگر کمی سوخت باید بوی موی سوخته بدهد. 
 • چرم طبیعی به علت ظرافت زیاد آن گرانبها است و قیمت بیشتری نسبت به چرم مصنوعی دارد. 
 • بازار های بزرگ فروش چرم تبریز، محصولات خود را مستقیم از کارخانه دریافت می کنند. بنابراین راحت تر می توان به آن ها اطمینان کرد و با خیال راحت خرید خود را انجام می دهیم. 
 • یک تفاوت آشکار بین چرم طبیعی و چرم‌ مصنوعی گاو این است که سطح پشتی چرم طبیعی پرز دار است در حالی که چرم مصنوعی گاوی با نخ دوخته شده است. 
 • سطح چرم طبیعی نور را منظم انعکاس نمی دهد بعضی جا ها کدر و بعضی جا ها براق است و علت این امر آن است که سطح این چرم صاف و یک دست نیست. 
 • اگر از قسمت برش خورده یک محصول چرمی نگاه کنیم خواهیم‌ دید که چرم طبیعی از الیاف متراکم‌ تشکیل شده است. 
 • چرم طبیعی انعطاف پذیری بسیار زیادی دارد. 

علت تفاوت قیمت انواع چرم گاوی

علت تفاوت قیمت انواع چرم گاوی ما می دانیم که انواع چرم در بازار عرضه به فروش می رسند و قیمت هر کدام متفاوت است اما علت این امر چیست؟

چه عواملی باعث می شوند قیمت یک کالا افزایش و یا کاهش یابد؟ 

 • چرم تبریز یکی از با کیفیت ترین و مشهورترین چرم‌ها در بازار های جهانی است و این چرم به سایر کشور ها صادر خواهد شد. چون برای این گونه چرم‌ ها هزینه های اضافی مانند هزینه حمل تا کشور مقصد، نوسان ارز و … خواهد شد، بنابراین قیمت چرم‌ تبریز در بازار های خارجی گران تر از بازار داخلی بوده و باید پول بیشتری را بابت آن بپردازند.  
 • ما انواع مختلف چرم ها را داریم که از نظر ضخامت، رنگ، مقاومت و شیوه تولید با هم متفاوت هستند و موارد کاربرد هر یک از آن ها خاص آن چرم است و قیمت های متفاوتی نیز خواهند داشت. 
 • محبوبیت و پرطرفدار بودن در بازار نیز یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت است و هر چه یک محصول طرفدار بیشتری داشته باشد به همان میزان نیز قیمت آن افزایش می یابد.  برای مثال چرم تبریز که طرفدار و مشتری بیشتری نسبت به انواع دیگر چرم‌ ها دارد، گرانتر است. 
 • کیفیت یک محصول تاثیر به سزایی بر قیمت یک محصول دارد و می توان گفت مهم ترین عامل نیز به شمار می آید زیرا هر چه کیفیت یک محصول بیشتر باشد ظرافت و لطافت آن نیز به همان اندازه بالاست و وقت بیشتری صرف تولید آن شده است. 

قیمت چرم گاوی  متناسب با پارامتر های بالا تغییر می کند البته عوامل دیگری هم وجود دارد که به صورت غیر مستقیم بر قیمت چرم اثر می گذارد و به علت نوسانات بازار هر ساله بالا و پایین می آید. 

فروش چرم گاوی درجه یک در تبریز

ما دانستیم که چرا چرم گاوی نسبت به سایر چرم ها پرکاربرد تر و ارزان تر است. 

چرم تبریز از بهترین انواع چرم ها است و در خارج کشور هم به عنوان چرم درجه یک می شناسند. 

این چرم را می توانیم در بازار بزرگ چرم فروشان پیدا کنیم. اما چرم فقط به صورت خام موجود نیست بلکه محصولات فراوانی از آن تهیه می شود.

برخی از هنردوستان و هنرجو ها بر روی چرم کار های هنری بسیاری را خلق می کنند. 

تنوع چرم ها بسیار بالا است و می توانیم چرم دلخواه خودمان را انتخاب کنیم. 

برای خرید چرم از نظر مقدار هیچ محدودیتی نداریم و به اندازه نیازمان می توانیم به صورت عمده یا خرده خرید کنیم. 

چون شیوه تولید چرم ها متفاوت است کیفیت آن ها نیز با هم متفاوت خواهد بود. همچنین مواد شیمیایی به کار رفته در هر کدام فرق دارد و خاص آن است.

بخشی از چرم درجه یک را به خارج کشور صادر می کنند زیرا محصولات صادراتی باید بالا ترین کیفیت را داشته باشند چون چرم بی کیفیت استاندارد های بین المللی را کسب نمی کند که صادر شود. 

خرید عمده چرم گاوی تبریز

خرید عمده چرم گاوی تبریز همانطور که در ابتدای متن اشاره کردیم چرم تبریز بسیار مشهور است و همه جا و حتی در کشور های خارجی به عنوان چرم درجه یک شناخته می شود اما ما در کجا می توانیم به صورت عمده و با نازل ترین قیمت، این چرم را پیدا کنیم؟ 

البته باید به این نکته توجه کنیم که چرم تبریز را هم می توانیم به صورت خام و هم می توانیم به صورت کالا خرید کنیم و چون برای ساخت کیف، کفش و یا هر کالای دیگری فرایند و زمان بیشتری صرف شده قیمت آن ها نسبتا بالا تر است.  

بهترین و معتبر ترین روش برای خرید چرم مراجعه به نمایندگی های رسمی و معتبر چرم تبریز است، زیرا نمایندگی چرم با کیفیت و اعلا را با کمترین قیمت به دست مشتری می رساند و تمام واسطه ها را کنار می گذارد و چون آن ها کالا های خود را مستقیم از کارخانه می گیرند راحت تر می توان به آن ها اطمینان کرد. 

اما با همه این توضیحات گاهی افراد علاقه مند به چرم به نمایندگی های چرم‌ تبریز دست رسی ندارد و نمی تواند چرم دلخواه خود را پیدا کند. فروشگاه های بزرگ برای رفع مشکل این افراد سایت ها و اپلیکیشن هایی را طراحی کردند و محصولات خود را در آن به فروش می رسانند علاوه بر این ها شماره هایی را نیز برای ثبت سفارشات اختصاص داده اند تا کسانی که به اینترنت دست رسی ندارند و یا نمی توانند از اینترنت استفاده کنند، بتوانند با تلفن زدن کالای مورد نیاز خود را سفارش دهند.  

در سایت ها مشخصات کامل هر یک از چرم ها نوشته شده و ما می توانیم هر مقدار که نیاز داریم خریداری کنیم و درب منزل تحویل بگیریم. 

خرید چرم از کارخانه نیز با تمام روش های بالا امکان پذیر است و قیمت بسیار پایین تری دارد.  

مطلب پیشنهادی

آدرس مراکز فروش چرم خام در مشهد

آدرس مراکز فروش چرم خام در مشهد را در این مطلب به شما اعلام می داریم تا اگر ساکن مشهد هستید و یا قصد سفر به این شهر را دارید بتوانید براحتی فروشگاه های چرم خام

دیدگاهتان را بنویسید