فروش سایت
خانه / چرم گاوی خام / قیمت چرم گاوی خام

قیمت چرم گاوی خام

چرم گاوی خام زیرمجموعه و انواع گوناگونی دارد که متناسب با هر نوع قیمت هر فوت یا پا نیز متفاوت خواهد بود.

اولین سوالی که در ذهن هر مخاطب می آید این است که قیمت چرم گاوی خام چند؟ این سوال بسیار کلی است و عوامل مختلفی می توانند تغییر دهنده قیمت هر فوت چرم گاوی خام باشند از جمله، حجم سفارش، کیفیت چرم، ویژگی های خاص همچون ضد آب بودن، کارآیی و …

اما آنچه که اکثر مواقع مورد سوال مشتری است قیمت پایه یا همان قیمت فروش جزئی می باشد که با پایین ترین کیفیت و قیمت، از فوتی ۶۵۰۰ تومان شروع می شود به بالا.

اما به طور کلی قیمت چرم گاوی به نسبت تراکم و استحکام و داومی که دارد، نسبت به دیگر چرم های با تراکم زیاد و محکم بسیار مناسب تر است. برای اطلاع از قیمت و خرید چرم خام گاوی می توانید با کارشناس فروش ما تماس بگیرید.

قیمت چرم گاوی خام

تاریخچه تولید چرم گاوی ایران

تاریخچه تولید چرم گاوی ایران

در ایران شواهد تاریخی بسیاری در مورد تولید چرم گاوی در این سرزمین وجود دارد. مردمان این سرزمین با قدمت بیش از سه هزار سال، جز قدیمی ترین و حتی اولین تولیدکنندگان چرم در دنیا هستند. چرا که آثار باستانی به جا ماده از دوران قبل از میلاد مسیح گواه این است که مردمان یاکن در فلات ایران، از پوست حیواناتی چون گاو برای تهیه پوشش و به طور خاص کفش، لباس و ابزار جنگی استفاده می کردند تا این که در طی سال های بعد بیشتر از چرم برای تهیه لباس و زره جنگی استفاده کردند. 

پس بدین ترتیب ابتدا از پوست و سپس چرم قبل از دوران اسلام در ایران بسیار رواج داشت که طبق آثار به جا مانده استفاده برای نوشتن کتب و دستورات شاهان از سطح چرم گاو و گاومیش استفاده می شده است. اما رونق بسیار چرم در دورانی که از انواع پوست و چرم تجارت می شد مربوط به دوره عباسی است که استفاده از چرم حیوانات مختلف از جمله چرم گاو برای ساخت قبضه شمشیر، آستر کفش، جلد کتب، رکاب، مشک و پوشاک زمستانی استفاده می شد و به همین منظور تجارت چرم نیز بسیار رونق داشته است.

بعد از حمله مغول و در دوران تیموریان نیز تجارت انواع چرم همچنان رونق خوبی داشته است از جمله شهرهای پر رونق در امر تجارت این محصول پرکاربرد شهرهای تبریز و شیراز است. از جمله هنرهای تزینی که با استفاده از چرم در این دوران بسیار شهرت داشت تجلید کتاب ها و ساخت جلدهای سوخته و ضربی است.

اما در دوران صفویان رونق بازار چرم بیش از هر زمانی افزایش پیدا کرده بود چرا که کارگاه های سلطنتی در تبریز به تهیه کفش و چکمه سلطنتی با استفاده از چرم گاوی می پرداختند و همه درباریان از این نوع کفش ها می پوشیدند.

در دوران قاجار همدان مرکز مهم تولید انواع چرم به خصوص نوع گوسفندی می شود. اما علاوه بر این شهر، شهرهای تبریز و اصفهان نیز به تولید چرم می پرداختند. در این دوران بود که امیرکبیر چرم ایرانی را نمایشگاه معروف در لندن فرستاد تا این محصول ایرانی در دیگر کشورها نیز شناخته شود و این کار ارزنده امیرکبیر باعث شد صادرات انواع چرم از شهرهای مختلف ایران به هندوستان، روسیه و عثمانی بسیار رونق گیرد.

اولین کارخانه تولید چرم در ایران در سال ۱۳۰۸ شمسی در تبریز افتتاح شد و بعد از آن در همدان، تهران، اصفهان و برخی شهرهای دیگر نیز کارخانه هایی بنا شد. اردشیر یگانگی نخستین موسس کارخانه ماشینی و مدرن چرم سازی در همدان بوده، در واقع تاریخ واقعی تولید چرم را باید در همدان محاسبه کرد.

رونق تولید چرم در ایران به طوری بود که در سال ۱۳۳۷ تعداد کارخانه های موجود چرم به عدد ۲۲ می رسد و افراد زیادی در این کارخانه ها مشغول به کار می شوند.

در سال های بعد در اطراف شهرهای که در امر تولید انواع چرم فعالیت می کردند (مانند تهران، تبریز، اصفهان و مشهد) شهرک های صنعتی به وجود آمدند که به چرم شهر شهرت یافتند. وجود این شهرک های صنعتی باعث شد که تولید انواع چرم روز به روز بیشتر شود تا جای که امروزه علاوه بر تولید چرم برای بازار داخلی می توانیم انواع چرم طبیعی بصورت خام و یا محصولات چرم ایرانی را به کشورهای دیگر صادر کنیم.

اطلاعات کلی درباره چرم گاوی مارال

یکی از بهترین و معتبرترین برندهای داخلی کشور، برند نام آشنای مارال چرم است که محصولات خود را با استفاده از چرم گاوی تهیه و تولید می کند.

این برند، از چرم گاوی، محصولات بینظری را خلق می کند که قسمت های مختلفی را پوشش می دهد و به نوعی تمام کالاهای مورد نیاز یک فرد با محصولات چرم به خود اختصاص داده است، مانند انواع کیف دستی و کیف پول زنانه و مردانه، کمربند، دستکش، پوشاکی چون پالتو، کت و دیگر محصولات.

چرم گاوی مارال جز ۷ برند معروف و باکیفیت چرم می باشد، که از سال ۱۳۷۴ به همت گروهی از افراد متخصص در شهر کرج شروع به کار کرد و توانست از رقبای خود پیشه بگیرد بطوری که امروزه فروشگاه های بزرگ و معتبری محصولات مارال چرم را به نمایندگی از برند مارال چرم عرضه می کنند و قیمت اجناس آن نسبت به چرم های بی کیفیت و متفرقه بازار، تا حدود گران می باشد چرا که در تولید و یا ساخت محصولات خود از چرم باکیفیت بالا و مرغوب گاوی استفاده می کنند.(حتی برای کسانی که علاقمند به خرید این محصولات با قیمت مناسب تر هستند راه های وجود دارد از جمله استفاده از فروش ویژه و حراج های فصلی.)

اما اگر چرم را خوب بشناسید یا از طرفداران آن باشید حتماً می دانید که کیفیت چرم گاوی مارال بسیار مرغوب است و دارای استحکام و دوام بالای است از این روی ماندگاری بالای دارد.

از جمله مزیت محصولات چرم گاوی تنوع محصولات آن است. بطوری که یک کیف کمری چرم در بازار چرم بسیار کمیاب است، که البته مارال چرم این محصول را در لیست تولید خود در چندین مدل و رنگ ارائه کرده است، که می توان آن را به عنوان هدیه جایگزین ست های چرمی همیشگی کنید.

همچنین این برند، چرم گاوی طبیعی در زمینه محصولات دیگر مانند بوت و نیم بوت های مردانه نیز توجه دیگران را به خود جلب کرده و به خاطر تنوع رنگ و طرح آن ها را می توانید با لباس های زمستانی و پاییزی تان ست کنید.

محصولات مارال چرم در بحث صادرات هم بسیار موفق بوده است و توانسته علاوه بر جذب بازار داخلی در بازار خارجی نیز موفق باشد. محصولات این شرکت علاوه بر کشورهای همسایه به کشورهای ایتالیا، استرالیا و سوئیس صادر می شود.

مجموعه تولیدی مارال چرم محصولات خود را با بهره گیری از متخصصان ایرانی و همچنین استفاده از دستگاه های صنعتی چرمی روز دنیا تولید می کند.

این محصولات (که از مواد اولیه باکیفیت یعنی چرم گاوی) با توجه به سلایق گوناکون، گروه های سنی مختلف و حتی ویژگی ها و خصوصیات زیست بومی مردم داخل و همچنین خارج از کشور با تحقیقات گسترده در بازار، طراحی و ساخته می شود. 

این برند شناخته شده در سه سال پیاپی موفق به کسب عنوان صادر کننده نمونه به خود اختصاص داده است.

نکاتی درباره چرم گاوی ضخیم

نکاتی درباره چرم گاوی ضخیمچرم گاوی از جمله چرم های بسیار پرکاربرد است که دلیل کارآیی زیاد ان در تولید محصولات مختلف، کیفیت عالی و ماندگاری بالا است که در دسته بندی کلی انواع چرم جز چرم سنگین محسوب می شود.(انواع چرم بر اساس ضخامت به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

چرم سنگین: که به چرم گاو و گامیش می گویند.

چرم نیمه سنگین: چرم مار، تمساح، شترمرغ در این دسته قرار دارند و به نسبت چرم سنگین قیمت بسیار بالایی دارند.

چرم سبک: چرم حیواناتی چون گوسفند و بز جز این دسته هستند که سطح کیفی پایینی دارند به همین دلیل قیمت ارزان تری نیز دارند.)

ضخامت چرم گاو به نسبت دیگر چرم ها بسیار بیشتر است چرا که این نوع چرم دارای الیافی فشرده و بسیار متراکم است و به همین دلیل مقاومت بالای و استحکام زیادی دارد و نسبت به چرم های سبک مانند چرم گوسفندی کیفیت و دوام زیادی دارد که دلیل ماندگاری و عمر زیاد محصولات چرم گاوی است.

از ویژگی چرم گاوی، سطح صاف و بدون گرین آن می توان نام برد و در دو نوع خشک و نرم و ضخامت های متفاوت مورد استفاده در ساخت انواع کفش مردانه و برخی کفش های زنانه، انواع کیف های دستی و کیف پول، انواع پوشاک مانند پالتو و کت چرم است.

اما چرم گاوی ضخیم بیشتر مورد استفاده در ساخت انواع دستکش به خصوص دستکش ایمنی، روکش صندلی اتومبیل و همچنین به عنوان پارچه مبلی است.

از جمله نکاتی که در مورد چرم گاوی می توان ذکر کرد قیمت مناسب آن به نسبت دیگر چرم های که دارای استحکام بالا هستند، دارد.

این چرمدر مقایسه با انواع چرم نیمه سنگین، ماند چرم شتر مرغ قیمت بسیار ارزانی دارد.

ویژگی چرم گاوی الگانت

چرم گاوی الگانت، جز مرغوب ترین و باکیفیت انواع چرم طبیعی می باشد که از بالاترین لایه پوست چرم گاو بدست می آید و به همین دلیل چرمی لوکس و گران قیمت است.

از مهم ترین ویژگی چرم گاوی الگانت لطافت و نرمی و انعطاف پذیری زیاد آن است و همچنین براقیت ملایم آن است که زیبای آن را دوچندان می کند.

این نوع چرم گاوی از بهترین پوست های گاوی که کاملا صاف، فاقد چروک  لک و آسیب باشد تهیه می شود که بعد از جدا کردن مو و دیکر مراحل دباغی، سطحی صاف و یکدست به دست می آید که سطح دیگر آن دارای پرز است.

بافت طبیعی یا ارگانیک این نوع چرم با گذشت زمان زیباتر نیز می شود. لطافت و نرمی چرم الگانت موجب شده تا یکی از بهترین انواع چرم برای محصولات لوکسی چون انواع کیف، کفش، کت، پالتو، کاپشن و روکش مبل باشد.

دانستنی هایی درباره چرم گاوی ناپا

دانستنی هایی درباره چرم گاوی ناپاچرم گاوی ناپا اولین بار در شهر ناپای کالیفرنیا در حدود دویست سال قبل ساخته شد. 

این نوع چرم یکی از چرم های از که از رویه چرم ساخته می شود بسیار با کیفیت و مرغوب است که به همین دلیل قیمت بالایی دارد.

چرم ناپا از پوست حیواناتی چون گاو، بز یا گوسفند تهیه می شود که دباغی آن با کروم و بدون مواد شیمیایی و کاملا طبیعی انجام می شود.

دباغی کرم باعث ظریف بودن و سطح نرم و کاملا صاف چرم ناپا می شود و این نوع چرم علاوه بر انعطاف پذیری بالا، بسیار دوام خوبی دارد. از دانستنی های قابل توجه چرم گاوی ناپا خاصیت ضد آبی آن است که به دلیل تنفس پذیر بالا، رطوبت را جذب نمی کند.

این نوع چرم اغلب در رویه انواع کفش ها استفاده می شود اما علاوه بر آن، در کابین داخلی اتومبیل، روکش مبل و انواع پوشاک مانند کت و پالتو کارآیی دارد.

چرم ناپا با گذشت زمان زنگار خاصی بر روی سطح خود ایجاد می کند که زیبای این چرم را مضاعف می کند.

دسته بندی چرم گاو بر اساس ضخامت

چرم گاوی دارای ضخامت زیادی است و به همین دلیل جز دسته چرم های سنگین قرار می گیرد.

اما در تمامی محصولات چرمی نیازی نیست که محصولات ضخامت زیادی داشته باشند. از این روی ضخامت چرم گاوی در دباغی های مختلف می تواند کمتر شود تا جایی که بهتریت و مرغوب ترین چرم ها که فقط سطح رویه پوست چرم را تشکیل می دهد در دباغی تولید می شود که بسیار نازک است ولی استحکام بالایی دارد.

در کارخانه های تولید چرم گاو بر اساس ضخامت جرم خای مختلفی تولید می شود و حتی گاهی چرم را طرحدار نیز می کنند تا در قسمت های که چرم سایش بیشتری دارد با طرحدار کردن سایش مشخص نشود.

اما به طور کلی می توان چرم گاوی را بر اساس نوع دباغی می توان به دسته های مختلف تقسیم کرد که هر یک ضخامت خاص خود را دارند.

چرم با ضخامت زیاد: در دباغی این نوع چرم، ضخامت چرم گاوی تغییری نمی کند بلکه فقط لایه های فاسد شدنی جدا می شوند. مانند چرم شرانگ، که در این نوع دباغی به وسیله دستگاه مخصوص فقط بافتی بر روی سطح چرم گاوی به وجود می آید که با توجه به نوع دستگاه بافت های دانه دانه یا رگه ای ایجاد می شود و یا در چرم ورنی که بیشتر از چرم گوساله استفاده می شود طی فرآیندی لاکی مخصوص بر روی سطح چرم می زنند که بسیار براق می شود و جلوه ای خاص دارد.

چرم با ضخامت متوسط: مانند چرم اشبالت که از ورقه کردن چرم گاوی تولید می شود و سطح پایین تری از چرم معمولی را دارد.

چرم با ضخامت کم: این نوع چرم گاوی مانند الگانت و چرم ناپا از رویه بسیار نازک چرم گاوی تهیه می شودند و سطح کیفی بالایی دارد.

کارخانه تولیدی چرم گاوی خام

کارخانه تولیدی چرم گاوی خام ایران از کشورهایی است که از قدیم الایام در تولید انواع چرم پیشتاز بوده است و و طبق شواهد تاریجیو آثار به جا مانده اولین کارگاه های تولید چرم در تبریز، مشهد و اصفهان وجود داشته است. اما امروزه تولید چرم به صنعتی گسترده و پیشرفته تبدیل شده است از این روی کارخانه های متعددی در کشور به تولید انواع چرم می پردازند.

این کارخانه ها مجهز به تکنولوژی روز دنیا با بهترین دستگاه ها و با بهره گیری از نیروهای متخصص به تولید انواع چرم گاو خام با رنگ های خاص و زیبا می کند.

کارخانه های تولیدی چرم گاوی خام با همکاری این مجموعه انواع چرم با ضخامت های مختلف و با کیفیت بسیار بالا، با قیمتی مناسب را به راحتی در دسترس تجار و تولیدکنندگان محصولات چرمی قرار داده است.

از آنجا چرم گاوی دارای مرغوبیت بالا و دوام زیادی است و همچنین انواع مختلفی دارد و از همه مهم تر قیمت مناسبی دارد، در صنایع مختلف از جمله صنعت پوشاک، صنعت لوازم خانگی و به طور خاص مبلمان اداری و خانگی استفاده می شود.

مطلب پیشنهادی

تولید مرغوب ترین چرم خام گاوی تبریز

یکی از مرغوب ترین چرم های گاوی خام عرضه شده در بازار های داخلی چرم هایی هستند که در تبریز تولید و دباغی گشته اند و تحت عنوان چرم حیوانی تبریز شناخته می شوند. مر

دیدگاهتان را بنویسید