فروش سایت
خانه / چرم گاوی / قیمت هر فوت چرم طبیعی گاو

قیمت هر فوت چرم طبیعی گاو

آیا می دانید قیمت هر فوت چرم طبیعی گاو در بازار تهران و دیگر شهرهای ایران چه نرخی دارد؟ به نظر شما قیمت چرم طبیعی تابع چه پارامترهایی است؟

یکی از محبوبترین انواع چرم طبیعی در ایران و جهان، چرم گاو دباغی شده است. اما آیا می دانید چه نوع چرم هایی در ایران تولید می شود؟

چرم ماده ای است که به دلیل انعطاف پذیری و دوام آن مورد علاقه بسیاری قرار گرفته است.

این ماده از پوست برنزه حیوانات تهیه شده است و بسیاری از حیوانات مختلف برای ساختن چرم مورد استفاده قرار می گیرند.

چرم، چهار دانه یا خصوصیات اساسی دارد.

آن ها شامل چرم پر از دانه، چرم دانه ای بالا، چرم واقعی و چرم اصلاح شده هستند.

در ادامه سعی می‌کنیم ویژگی های چرم طبیعی مناسب را به شما نشان دهیم. 

قیمت هر فوت چرم طبیعی گاو

چند نوع چرم وجود دارد؟

  • چرم گاوی
  • چرم بزی
  • چرم گوسفندی
  • چرم شتر
  • چرم شترمرغ

تحقیقات نشان داده است که 65% از چرم ها از گاوها تهیه می شوند؛ در حالی که 15%از گوسفندان، 11%از خوک ها و 9% از بز ها هستند.

کمتر از 0.2٪ چرم از هر نوع حیوان دیگر تهیه می شود.

با این حال، با توجه به این نکته، برخی از منحصر به فرد ترین و جالب ترین محصولات چرمی از برخی از غیر معمول ترین و کمتر رایج ترین چرم ها ایجاد می شود.

گاو ها امروزه یکی از محبوب ترین حیوانات هستند. از آنجایی که دارای محصول فرآورده های گوشتی و لبنیاتی هستند، همچنین چرم گاو یکی از با دوام ترین و مطلوب ترین چرم ها محسوب می شود.

چرم گاو بسیار سنگین تر از سایر منابع چرمی است که بین 1 تا 12 اونس وزن دارد و از این رو انتخابی بسیار مناسب تر برای کاپشن، کت و مبلمان است زیرا بسیار محکم تر است.

چرم پر از دانه کامل با سطح صاف و مجلل خود مشخص می شود؛ این محبوب ترین نوع چرم است. برای پاک کردن هرگونه علامت طبیعی یا نواقص از سطح آن، صاف، ماسه سنگی یا گلی نشده است.

الیاف آن پایدار و بادوام است زیرا دانه برداشته نشده است. رطوبت کمتری در چرم وجود دارد زیرا دانه از ویژگی تنفس برخوردار است.

این نوع چرم به راحتی فرسوده نمی شود. در عوض، پتینه ایجاد می کند، که یک لایه نازک است و از چرم در برابر آسیب در برابر ساییدگی و خوردگی محافظت می کند. همچنین زیبایی به چرم می بخشد.

در ساخت کفش و مبلمان با کیفیت بالا استفاده می شود.

قیمت هر پا چرم طبیعی تابع چه پارامترهایی است؟

پا یا فوت (foot)، واحد اندازه گیری و قیمت گذاری چرم طبیعی است و بسته به این که چرم چه نوع چرمی و از چه درجه کیفیتی باشد، قیمت هر پا چرم متفاوت خواهد بود.

اما به طور کلی این موارد بر قیمت چرم طبیعی تاثیر گذار است:

  • نوع چرم (بزی، گاوی و …)
  • فینیش چرم (finishing leather)
  • سورت یا گرید چرم
  • نوسانات بازار ارز

همانطور که گفته شد؛ یکی از موارد تأثیر گذار بر قیمت چرم طبیعی، نوع چرم است.

چرم طبیعی گاو، دارای مقاومت و دوام، ضخیم تر، قوی تر و در مقایسه با دیگر پوست حیوانات مستعد ترک خوردگی است.

ساخت فیبر قوی و پیچیده آنها باعث می شود در مقایسه با سایر چرم ها، استحکام و بادوام بیشتری داشته باشد. بنابراین از این چرم در تولید پالتو وکفش زمستانه بیشتر استفاده می شود. 

چرم طبیعی گوسفندی،پوست گوسفند برای هر فصلی عالی است. به دلیل خاصیت تنفس فیبرهای توخالی پشم، تابستان شما را خنک و در زمستان گرم می کند.

همیشه راحت است زیرا بسیار نرم است. 

قیمت هر فوت چرم گاو در بازار چه قدر است؟

فینیش چرم تاثیر زیادی در قیمت هر پا چرم گاوی دارد. مثلا قیمت چرم گاوی فلوتر با قیمت چرم گاوی هورس یا اشبالت متفاوت است چرا که مراحل تولید و دباغی هر یک با دیگری فرق می کند.

اما در مجموع می توان گفت قیمت هر فوت چرم طبیعی گاو تولید شده در بازار، از ۷۰۰۰ تومان تا ۱۵۰۰۰ تومان قیمت دارد.

این قیمت برای چرم های گاوی تولید شده در ایران است. چرم های گاوی خارجی که از ترکیه وارد ایران می شوند اما گران تر از این مقادیر هستند.

منبع: raadmaanleather.com

علاوه بر این؛ نوسانات بازار ارز هم سهمی در تغییر قیمت هر فوت چرم گاو دارد. شما در همین سایت میتوانید چرم طبیعی مناسب را با قیمت مناسب از ما بخواهید. 

چرم های طبیعی ما؛ با فرایندی کاملا بهداشتی و با وسایل پیشرفته آماده شده است. تا شما بتوانید با خیال آسوده این چرم ها را در مقادیر کم و زیاد تهیه کرده و بهترین استفاده ها را از آن ببرید. 

در مورد قیمت این محصول بسته به کیفیت و سایز، قیمت های متعددی وجود دارد. 

دانستنی هایی در مورد چرم طبیعی

دانستنی هایی در مورد چرم طبیعی چرم گاوی به دلیل متراکم و فشرده بودن الیاف دارای مقاومت بالایی می باشد سطح آن گرین و کاملا صاف می باشد.

چرم یک ماده بسیار مطلوب است که به وفور در دسترس است؛ زیرا این محصول مشتق صنعت همیشه شکوفای گوشت است. 

انواع مختلفی از چرم برای انتخاب وجود دارد که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند.  مخفیگاه های خام حیوانات (معمولاً از گاو) یا پوست (از حیوانات دیگر) برای تولید انواع چرم در یک فرآیند پیچیده تولید قرار می گیرند.

  این روند می تواند مبتنی بر کارخانه (صنعت سنگین) یا مستقر در خانه (صنعت کلبه) باشد و نتایج به همان اندازه رضایت بخش داشته باشد. این بدان معناست که ساخت همه این نوع چرم ها به یک صنعت بسیار متنوع تبدیل شده است ، که می تواند حتی در کوچکترین روستاهای جهان انجام شود. تولید چرم تأثیرات اقتصادی ، اجتماعی و زیست محیطی سنگینی در سراسر جهان دارد ، بسیاری از روستاهای تولیدی مبتنی بر چرم در سراسر جهان پراکنده و چند تولیدکننده بزرگ هستند.  احترام به حقوق بشر و حیوان ، حضور زنان در نیروی کار ، دستمزد عادلانه کارگران و مقابله با آلودگی ناشی از مزارع کارخانه ای و دباغی های برنزه فقط برخی از مواردی است که در رابطه با صنعت تولید چرم مطرح شده است.  تصمیم گیری های مسئولانه اجتماعی در هنگام خرید محصولات چرمی مهم است و همواره سعی کنید با فراهم آوردن محیط های کاری خوب برای کارگران خود و با تصمیم گیری های مناسب که از پایداری آنها اطمینان حاصل شود ، ضمن حمایت از محیط زیست ، از مشاغلی که با مسئولیت پذیری ، اخلاقی و اخلاقی عمل می کنند ، حمایت کنید. امروزه ، در بسیاری از محصولات از چرم استفاده می شود ، از زنجیره های کلیدی گرفته تا قطعات بزرگ مبلمان ، و به دلیل نیاز مبرم بازار به مواد اولیه ، صنعت چرم به سرعت در حال رشد است.

دسته بندی چرم طبیعی

چرم طبیعی در سه دسته قرار میگیرد. چرم سبک: از پوست گوسفند، بز، بزغاله درست میشود و برای ساخت انواع محصولات کاربرد دارد. چرم نیمه سنگین: از پوست شترمرغ و کروکودیل ساخته میشود برای محصولات لوکس کاربرد دارد. چرم سنگین: از پوست شتر گاومیش و گاو ساخته میشود و بسیار مقاوم و بادوام میباشد.

مصارف گوناگون چرم طبیعی

مصارف گوناگون چرم طبیعی چرم طبیعی مصارف گوناگونی در صنایع مختلف دارد از جمله صنعت کیف و کفش سازی صنعت مبلمان و صندلی های اداری و بسیاری از صنایع دیگر کاربرد دارد از جمله کمربند چرمی بند ساعت چرمی و مواردی از این قبیل مصارف گوناگون چرم طبیعی می‌باشند.از چرم اغلب به دلیل داشتن احساس نرم ، با کیفیت بالا و شکل ظاهری درجه یک ، در وسایل لباس ، کفش و لوازم جانبی مانند کیف ، کمربند و کلاه استفاده می شود.  بهترین مارک های لباس ، لوازم جانبی و کفش همیشه به دنبال استفاده از بهترین مواد اولیه برای تولید کالاهای مرغوب خود هستند  با این حال امروزه ، منابع کمی خام و باکیفیت و حتی با کیفیت بالاتر وجود دارد ، و انواع مختلفی از چرم را برای هر نیاز خاص تولیدی انتخاب می کنید. قطعات مبلمان اغلب در انواع مختلف چرم اثاثه یا لوازم داخلی ، از آنجایی که این ماده بسیار بادوام و تنفس است که زیبایی خاصی دارد.  چرم به دلیل مقاومت در برابر گرد و غبار و لکه ها ، اغلب بهترین انتخاب برای صندلی ها و صندلی های روزمره است ، به خصوص اگر بچه های خردسال در خانواده وجود داشته باشد.  با این وجود داشتن چنین ماده بسیار به دنبال ، بدین معنی است که مبل ها و نیمکت های چرمی بسیار گران تر از همتایان خود با روکش پارچه ای هستند.  چرم یک انتخاب بسیار محبوب برای صندلی های لوکس اتومبیل نیز هست.اتصال کتاب ، که فرآیند جمع کردن صفحات یک کتاب و پوشاندن آنها با یک لایه چرمی است ، همچنین می تواند از چرم استفاده کند.  نسخه های پرمیوم جلد های چرمی را پوشش می دهند ، که جلوه ای کلاسیک به آنها می بخشد.  نمدهای چرمی اغلب به عنوان نماد وضعیت تصور می شوند.حیوانی که از پوست خام یا پوست آن استفاده می شود

 پنهانکاری خام از گاوها رایج ترین است ، اما گوسفند ، اسب ، خوک ، بز و حتی کانگورو نیز به طور مرتب برای تولید چرم مورد استفاده قرار می گیرد.  از پوست مارها ، تمساحها ، تمساحها ، شترمرغ ها و سایر حیوانات عجیب و غریب – و حتی ماهی – نیز می توان برای تولید انواع خاص از چرم استفاده کرد. سن و جنس حیوانات ، محل تولد آن ، نحوه زندگی ، خوراک و تغذیه و سلامت عمومی آن از جمله عواملی است که در کیفیت محصول نهایی نقش تعیین کننده ای برای انواع چرم ها دارد. فرآیندی که با درمان پنهان خام چرم تولید می کند ، دباغی نام دارد.  به منظور تمیز کردن و نرم کردن کامل آن ، غوطه ور کردن مخفیگاه در آب است.  در مرحله بعد ، پنهان با نمک درمان می شود ، تا بتواند رطوبت آن را به شدت کاهش دهد ، روشی که آن را از رشد باکتری ها محافظت می کند و اجازه می دهد تا پنهان های درمان شده برای مدت زمان طولانی و بدون خراب نگه داشته شوند. هنگامی که مخزن پخته شده آماده برنزه شدن است ، برای حذف نمک اضافی ، یک بار دیگر در آب خیس می شود.  پنهان با طی کردن روند آهک زدن برای ضعیف کردن مو ، پروتئین های کراتین و سایر مواد ناخواسته از پنهان با شیر آهک درمان می شود.  تحت چندین درمان قرار می گیرد تا زمانی که PH کلاژن موجود در پوست در حد مطلوب برای تکمیل فرایند برنزه باشد. انواع مختلفی از روند برنزه کردن واقعی وجود دارد ، که انواع بیشماری از چرم ایجاد می کنند. برنزه گیاهی از تانن ها و سایر مواد استفاده می کند ، که معمولاً در گیاهان یافت می شود.  از برگها ، ریشه ها ، میوه و پوست گیاهان می توان برای تولید تانن های گیاهی استفاده کرد که باعث ایجاد چرم انعطاف پذیر و انعطاف پذیر با سایه های قهوه ای طبیعی می شوند.  متداول ترین پوست درخت از درخت بلوط ، شاه بلوط ، حرا است.  انواع چرم برنزه شده سبزیجات در درجه اول برای اثاثه و اثاثه یا لوازم داخلی اثاثه یا لوازم داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. برنزه کردن چرم کروم شامل استفاده از سولفات کروم به منظور تبدیل پنهان شده چربی شده به چرم است.  رنگ آبی مشخص این نوع چرم ها که از طریق این روش تولید می شوند ، نام آنها را “آبی مرطوب” گذاشته است.  برنزه کردن کروم ، که زمان کمتری نسبت به برنزه شدن گیاهان می گیرد ، انواع چرمی حتی نرم و انعطاف پذیر تری تولید می کند که برای کیف و لباس ایده آل است. برنزه کردن آلدهید روشی است که انواع چرم بدون کروم را تولید می کند ، که برای محصولاتی استفاده می شود که نیاز به رویکرد حساس تری دارند ، مانند کفش نوزاد.  چرم برنزه شده آلدهید از رنگ طبیعی خامه ای برخوردار است و اغلب از آن به عنوان چرم “مرطوب سفید” یاد می شود. بسیاری از روش های دیگر برای برنزه کردن وجود دارد که بسته به ویژگی های مورد نظر محصولات نهایی ، از مواد اضافی مانند نمک های فرمالدئید و آلومینیوم استفاده می کنند. چرمی که برای برداشتن هرگونه نقص تحت عمل شن و ماسه ، تمیز کاری یا فرآیند دیگری قرار نگرفته است ، چرم تمام دانه نامیده می شود.  این با دوام ترین و قوی ترین انواع چرم است ، زیرا لایه ای از پوست را که دقیقاً زیر مو یافت می شود ، حفظ می کند و باعث تنفس و مقاومت در برابر سایش می شود.  با گذشت زمان یک پتینه زیبا ایجاد می کند ، و به طور کلی برای کفش ها و لوازم جانبی با کیفیت بالا استفاده می شود. چرم آنیلین با استفاده از رنگهای شفاف رنگی می شود و دانه آن قابل مشاهده و طبیعی است.  هرگونه نقص نیز قابل مشاهده است ، اما این به جذابیت ظاهری طبیعی می افزاید. چرم نیمه آنیلین پوشیده از کت های رنگی با رنگ های درخشان و شفاف است که هر گونه لکه ای را کمی تهاجمی تر می کند.  استفاده از چرم آنیلین بسیار کاربردی تر است ، زیرا از نور آن محافظت می کند ، البته نور. چرم نپا برنزه کرومی ، بسیار لمس شده است و معمولاً برای مبلمان ، پوشاک ، کفش ، کیف پول و وسایل توالت شخصی استفاده می شود.

تفاوت ظاهری چرم طبیعی و چرم مصنوعی

ظاهر انواع چرم مصنوعی با چرم طبیعی تفاوت های اساسی دارد، چرم مصنوعی ظاهری صاف و یکدست دارد درحالی که ظاهر چرم طبیعی روی سطح خود چین و چروک دارد از طرفی هنگامی که روی آن با دست فشار میدهیم چرم طبیعی اثر فشار را می‌پذیرد و چروک بیشتر به خود می اندازد درحالی که چرم مصنوعی به حالت قبلی باز میگردد.

عوامل موثر بر قیمت چرم طبیعی

عوامل موثر بر قیمت چرم طبیعی عوامل متعددی روی قیمت چرم طبیعی موثر است از جمله ضخامت چرم به کار رفته، نوع حیوانی که چرم از آن گرفته شده و نژادش، نوسانات بازار، میزان پردازشی که روی پوست حیوان انجام شده به همراه عوامل دیگر روی قیمت چرم طبیعی موثر است.

قیمت چرم طبیعی در مرکز فروش معتبر

فروش چرم طبیعی در مرکز فروش معتبر بسیار مقرون به صرفه است این فروش با قیمت عمده فروشی می‌باشد و به دلیل عرضه مستقیم اغلب ارزانتری نسبت به سطح بازار دارند.

مرکز خرید عمده انواع چرم طبیعی

مرکز خرید عمده انواع چرم طبیعی خرید انواع چرم طبیعی به قیمت عمده فروشی در مرکز خرید عمده بسیار مقرون به صرفه است خرید چرم طبیعی در این مراکز باعث بهره مند شدن از بهترین کیفیت چرم اصل میشود برای خرید بهترین چرم با قیمت مقرون به صرفه به شماره ای که در همین سایت قرار میگیرد تماس حاصل فرمایید.

مطلب پیشنهادی

تولید فرش چرم گاوی دستدوز چهل تیکه

فرش چرمی چه مدلهایی دارد؟ فرش پوستی شیکتر است یا فرش چرم دست دوز؟ قیمت تولیدی فرش چرم گاوی چقدر است؟ فرش چهل تیکه چه طرح هایی دارد؟ تنها کالایی که از بدو حضور ا

دیدگاهتان را بنویسید