فروش سایت
خانه / رادمان / فروش کیلویی ضایعات چرم گاوی

فروش کیلویی ضایعات چرم گاوی

ضایعات چرم گاوی پرمصرف ترین نوع ضایعات چرمی هستند که در یک حالت بصورت بسته ای و در حالت دیگر بصورت کیلویی به فروش می رسند.

عمده کسانی که قصد خرید کیلویی ضایعات چرم طبیعی بالاخص ضایعات چرم گاوی را دارند این چرم را برای صیقل تیغه های دستگاه های صنعتی خود می خواهند. آنها خرده چرم های طبیعی که از آن با نام ضایعات چرم طبیعی یاد می شود را به تنهایی درون دستگاه ریخته و اجازه می هند دستگاه شروع به چرخش کند. تماس و سایش چرم و تیغه های دستگاه سبب پاک سازی کامل آلودگی ها و مواد زائد می شود.

چرمی که برای این نوع مصارف به فروش می رسد عموما بصورت کیلویی توزیع و پخش می گردند. لازم به ذکر است ضایعات چرم شتری و بزی نیز وجود داشته و آنها نیز بصورت کیلویی فروش می شوند.

معمولا ضایعات چرم از اضافه یا کناره های چرم تولید شده به دست می آید که پس از ساخت محصولاتی مانند: کفش، کمربند، انواع لباس چرمی، کیف باقی می مانند و تولید کنندگان با توجه به نیاز بازار آن ها را به صورت عمده یا کیلویی به خریداران عرضه می کنند.

دلیل اصلی اینکه ضایعات چرم به صورت کیلویی یا متری به فروش می رسد این است که ضایعات این محصول با ابعاد و تکه های مختلف به دست می آید و دیگر با معیار فوت به فروش نمی رسد.

فروش کیلویی ضایعات چرم گاوی

ضایعات چرم گاوی چیست؟

ضایعات چرم گاوی چیست؟ چرم محصولی است که از پوست حیوانات مختلف به دست می آید و پس از دباغی، چرم با کیفیت طبیعی به دست تولید کنندگان می رسد تا از آن در تولید انواع محصولات چرمی استفاده کنند و پس از عرضه نیاز مصرف کننده را برطرف نماید.

با توجه به این توضیحات، در تولید محصولات چرمی اغلب تمام چرم مورد استفاده قرار نمی گیرد و معمولاً ضایعات چرم گاوی تکه ها و بریده های اضافی یا کناره های محصولات چرمی می باشد که در کارخانه ها و مراکز تولیدی با ابعاد و اندازه های گوناگون، از چرم باقی می ماند.

ضایعات چرم نیز به نوبه خود ارزش فراوانی دارد چه را که باقی مانده چرم را می توان در ساخت و تولید محصولات با اندازه کوچکتر تولید کرد.

از این رو برای به دست آوردن این ضایعات می توان به کارگاه ها عمده فروشی مراجعه کرد. ضایعات چرم انواع مختلفی دارد و با توجه به محصولی که تولید می شود باید به آن اهمیت داده شود مانند: اینکه چرم از چه حیوانی به دست آمده است، سبک یا سنگین، ضخامت بالا دارد یا نه، کیفیت بالایی دارد یا بی کیفیت است.

پس همانطور که گفته شد تولیدی های انواع کیف، کفش و سایر منسوجات چرمی، با برش چرم گاوی، مقداری از کناره های چرم  را که رنگ آنها تیره تر بوده را جدا کرده و در مکان هایی ذخیره سازی یا انبار می کنند تا به خریداران ارائه دهند.
این ضایعات ابعاد گوناگونی داشته و به دو شکل کیلویی و متری در بازارهای چرم خرید و فروش می شود.

موارد کاربردی ضایعات چرم

با توجه به اینکه گفته شد این ها انواع ضایعات چرم است، اکثر مردم فکر می کنند این ضایعات دیگر کاربردی ندارند اما میتوان گفت این ها در تولید محصولات متعددی کاربرد دارند.

از ضایعات چرم در تولید و ساخت محصولات کوچک تر می توان بهره فراوان گرفت مانند: جا کلیدی، دستبند، کیف های عابر بانک.

همچنین کسانی که به تکه دوزی علاقه و فعالیت فراوان دارند از این ضایعات چرمی در کارهای خود استفاده می کنند و محصولاتی را تولید می کنند که چشم بیننده را خیره می کند محصولاتی مانند: کیف دستی، کیف دوشی یا کیف مدرسه، کیف خرید و کیف لوازم آرایش، کفش.

و همچنین کسانی که وسایل تزئینی خودرو را تولید می کنند و به این کار اشتغال دارند می توانند از این اضافات استفاده ویژه ای کنند. از تکه های بزرگتر آن برای صندوق عقب خودرو و از تکه های کوچکتر برای پشت شیشه عقب خودرو و یا به صورت تکه دوزی روکش فرمان و همچنین محافظ صندلی استفاده کنند.

افرادی که تازه به کار چرم دوزی وارد شده اند و استرس خراب کردن چرم را دارند می توانند با هزینه بسیار پایین و کم این ضایعات را خریداری کرده و روی آن تمرین کنند تا بتوانند تجربه کافی برای کار روی چرم را به دست بیاورند.

یکی دیگر از موارد استفاده از ضايعات چرمی در ساخت شانه تخم مرغ، موزائيک ها و موكت‌های صدا گير، جلد كتاب و تمام موادی كه در آنها از چرم طبيعی استفاده شده است.

مزایای اقتصادی استفاده از ضایعات چرم

مزایای اقتصادی استفاده از ضایعات چرم چرم از اهمیت بالایی در تولید محصولات مرتبط برخوردار است و همچنین مزایای اقتصادی زیادی برای تولید کننده و فروشنده به همراه دارد. با توجه به این توضیحات ضایعات حاصل از چرم نیز به نوبه خود دارای همین موارد نیز می باشد. با توجه به پتانسیل بالایی که در این محصولات وجود دارد می توان مزایای ضایعات چرم را نام برد:

  1. اشتغال: یکی از سرمایه های کشور و شاید مهم ترین آنها سرمایه انسانی و نیروی کار آن می باشد. با تاسیس کارگاه های مرتبط با ضایعات چرم و به سر کار آوردن نیروی جوان بیکار و آموزش آنها در جهت به کار گیری درست این ضایعات در تولید محصولات چرمی می توان بحث بیکاری در کشور را حل کرد که این خود بزرگ ترین مزیت اقتصادی برای ضایعات چرمی است.
  2. افزایش تولید: یکی  از مزایای اشتغال جوانان به این کار، افزایش تولید محصولات چرمی می باشد. افزایش تولید باعث به وجود آمدن انگیزه در افرادی که در این شغل مشغول به کار هستند می باشد.
  3. جلوگیری از نابودی ضایعات چرم: اگر از این ضایعات استفاده درست نشود و نتوان آن را مدیریت کرد باعث از بین رفتن آن و به بار آمدن ضرر اقتصادی بزرگی برای کشور می شود.
  4. ارز آوری بالا: با افزایش تولید در داخل کشور علاوه بر سود بالایی که به همراه دارد، با صادرات مازاد محصول تولید شده مرتبط با ضایعات چرم ارز بسیاری به سوی کشور سرازیر می شود.

شاید این موضوع برای شما هم جالب باشد که بدانید دلیل این خرید و فروش گسترده و بالا چیست که سبب تجارت بزرگی شده است.
می توان گفت یکی از مهم ترین و اصلی ترین دلایل این معروفیت این است که قیمت های مناسبی نسبت به خود پارچه های چرم دارند و حتی شما می توانید ضایعات پارچه های چرم مصنوعی را با قیمت های فوق العاده خوبی خریداری کنید.
از دومین دلایل این محبوبیت این است که ضایعات پارچه های چرم دارای تنوع بالایی دارد و هر کسی بنابر نیاز خود میتواند یکی از آنها را انتخاب کند و خرید خود را انجام دهد.
ضایعات پارچه های چرم می تواند به همه شکلی در بازار ایران وجود داشته باشد و همچنین همه ی رنگ ها که این تنوع سبب می شود تا دست خریدار و استفاده کننده برای انتخاب باز باشد.
همچنین با این ضایعات می توان محصولات زیادی تولید کرد و به بازار عرضه کرد و دلیل این خرید و فروش گسترده همان تنوع بالای آنها است.

ضرور استفاده از ضایعات چرم در کارخانه ها

با توجه به اینکه مقدار زیادی از ضایعات چرم در خود کارخانه ها و کارگاه های تولید محصولات چرمی به وجود می آید، اغلب در این کارخانه ها دیگر به این ضایعات توجه نمی شود و یا آن را دور می ریزند یا آن را معدوم می کنند یا می سوزانند.که این کار باعث از بین رفتن چرخه به کار گیر دوباره این ضایعات در کارخانه می شود.

کارخانه ها باید این محصول را دوباره به خط تولید خود برگردانند و با طراحی نوع دیگری از محصولات که از این ضایعات به دست می آید از حدر رفت این سرمایه جلوگیر کنند. محصولاتی نظیر: دستبند، کیف دستی، کیف همراه، کفش، رو داشبوردی و غیره

با استفاده از این ضایعات در تولید محصولات مرتبط می توان هم افزایش اشتغال برای افراد جویای کار را به همراه آورد و همچنین می توان با افزایش تولید انواع محصولات، سود ناشی از فروش را برای کارخانه بالا برد.
بازیافت ضایعات چرم برای کارخانه هایی که هزینه بالایی، برای تهیه مواد مورد نیاز خود خرج می کنند تا محصول نهایی را تولید کنند از اهمیت بالایی برخوردار است. چرم بازیافتی سود کارخانه را از تولیدات جدید افزایش می دهد.

عمده خریداران ضایعات چرم گاوی

عمده خریداران ضایعات چرم گاوی ضایعات چرم گاوی با توجه به اینکه در کارخانه و کارگاه های تولید عمده به دست می آید علاوه بر اینکه می تواند به چرخه تولید خود کارخانه ها برگردد خرید ارزان و مصرف کنندگان دیگری نیز دارد که خواهان این نوع از چرم می باشند‌.

یکی از خریداران عمده این محصولات کارگاه های کوچک تولیدی می باشد که به تولید محصولات تزئینی و منسوجات چرمی اشتغال دارند. آنها با خرید به صورت عمده از کارخانه ها می توانند علاوه بر پایین آوردن هزینه خود به دلیل قیمت پایینی که ضایعات چرم دارد، می توانند با به کار گیری هنرجویان در این زمینه و آموزش آنها به از بین بردن بیکاری کمک فراوانی بکنند.

یکی دیگر از عمده خریداران این ضایعات کسب و کار های خانگی می باشد. هستند افرادی که برای کسب دارمد نیاز دارند تا با صرف هزینه بسیار پایین مواد اولیه خود را تهیه نمایند و محصول خانگی خود را تولید کنند و به مشتریان خاص خود به فروش برسانند. همچنین نیاز دارند که اگر در حین کار چرم خراب شد دچار ضرر نشوند.

خریدار ضایعات چرم با توجه به موارد بالا می تواند محصول خود را انتخاب کند، چه از کارخانه ها و یا تولیدی های و چه به صورت اینترنتی.

یکی از عمده ترین چرم هایی که تولید کنندگان به دنبال آن هستند خرید ضایعات چرم گاوی است. دلیل اینکه این نوع چرم از اهمیت بالایی برخوردار است کیفیت و ضخامت مناسبی است که دارا می باشد. 

قیمت ضایعات چرم گاوی در ایران

چرم طبیعی به دلیل اینکه از حیوانات به صورت کامل و به اصطلاح درسته به دست می آید طی فرایند های به عمل آمده روی آن دارای قیمت بالاتری می باشد که معمولا کارخانه ها و کارگاه های تولید چرم بیشتر توان خرید آن را به صورت عمده دارند.

اما با تولید محصولات چرم، اضافه ها و ضایعات چرم که تکه تکه شده و اندازه کوچکتری نسبت به اندازه اولیه خود دارد به صورت کیلویی و در وزن های مختلف با قیمتی بسیار پایین تر از چرم کامل به فروش می رسد.

البته قیمت این ضایعات نیز در مکان های مختلف و با توجه به کیفیت ضایعات چرمی که به فروش می رسانند متفاوت است.در برخی مکان ها، کیفیت چرم کیلویی بسیار بالا است به همین دلیل قیمت آن نیز نسبت به بقیه بالاتر می باشد ولی مکان هایی نیز وجود دارد که با توجه به کیفیت پایین چرم عرضه شده قیمت پایین تری نیز خواهد داشت.

و به دلیل اینکه ضایعات چرم، کیلویی به فروش می رسد قیمت هر کیلوی آن بسته به نوع چرم و کیفیت آن باز متفاوت می باشد و هر فروشنده بسته به این شرایط قیمت های خود را بر روی محصول خود می گذارد.

قیمت گذاری برچسب نوع چرم به دست آمده، از حیوانات مختلف نیز متفاوت است.اگر از حیواناتی باشد که چرم سنگین از آنها به دست می آید قیمتی بالاتر دارد و اگر از حیواناتی باشد که چرم سبک از آن ها به دست بیاید قیمتی پایین تر دارد.

قیمت ضایعات چرم با توجه به مواردی که گفته شد دارای یک نرخ ثابت نیست پس باید نرخ آن را به صورت روزانه از منابع معتبر به دست آورد.

خرید و فروش انواع ضایعات چرم

خرید و فروش انواع ضایعات چرم با توجه به سطح گسترده تولید ضایعات چرم در ایران باید مراکزی وجود داشته باشد که به نحو بسیار درست این مورد را مدیریت کند. با توجه به استفاده فراوانی که از این ضایعات در تولید سایر محصولات چرمی می شود، خرید و فروش آن باید در مراکزی صورت بگیرد که دسترسی مناسب خریداران و مصرف کنندگان را به محصول مورد نظر خود فراهم کند.

خرید و فروش انواع مختلف ضایعات چرم را میتوان با توجه به جنس و نوع چرم تولید شده از هر حیوان را دسته بندی کرد.میتوان آن را به چرم سبک و چرم نیمه سنگین و چرم سنگین دسته بندی کرد.

یکی از مهمترین مواردی که باید به آن برای خرید و فروش ضایعات چرم توجه کرد سایت های اینترنتی مرتبط با آن است. با توجه به اینکه درباره محصول خود در سایت توضیحات کامل می دهد و از محصول خود در سایت عکس می گذارد و قیمت ها به صورت آنلاین بر حسب نوع و کیفیت و وزن چرم وجود دارد بسیار مهم می باشد.

ضایعات چرم مصنوعی به نوعی با نام چرم مصنوعی استوک یا همان دسته دوم با درجه های کیفی از یک تا سه در بازار به شکل عمده و در متراژهای بالا خرید و فروش می شود.
تولیدی های هر یک از منسوجات چرم که خواهان ضایعات چرم مصنوعی هستند، کیفیت و قیمت متناسب با هم از این محصول را می خواهند.

عمده فروش ضایعات چرم معتبر دارای مشخصه هایی می باشد:
این شرکت با شرکت های معتبر تولید انواع چرم مصنوعی در ارتباط اند و چرم مورد نیاز خود را از این شرکت ها خریداری و تهیه می نمایند.
هر گونه واسطه ای میان تولید کنندگان و مصرف کنندگان را حذف کرده است و بدون کوچک ترین مشکلی کار خود را انجام می دهد.
مشاوره های رایگان قبل از خرید را به مشتریان خود جهت خریدی آگاهانه می دهد تا مشتری در کوتاه ترین زمان به بهترین انتخاب برسد.
امکان خرید از سر تا سر ایران بدون نیاز به مراجعه حضوری و در کمترین روز کاری را فراهم آورده که به صورت تلفنی یا اینترنتی انجام می شود.

مطلب پیشنهادی

آدرس مراکز فروش چرم خام در مشهد

آدرس مراکز فروش چرم خام در مشهد را در این مطلب به شما اعلام می داریم تا اگر ساکن مشهد هستید و یا قصد سفر به این شهر را دارید بتوانید براحتی فروشگاه های چرم خام

دیدگاهتان را بنویسید