فروش سایت
خانه / کیف چرم / طرز تمیز کردن کیف چرم سفید

طرز تمیز کردن کیف چرم سفید

یکی از دغدغه های بزرگ کسانی که یک کیف چرم سفید یا رنگ روشن خریداری می کنند طرز تمیز کردن آن است. در این مطلب قصد داریم تا روشی ساده برای پاک کردن لکه چرمی ارائه دهیم.

براستی اگر بر روی کیف چرم سفید رنگ تان که از جنس چرم اشبالت، هورس یا جیر است یک لکه چرمی ایجاد شود چه می کنید؟ آیا می دانید چه طور و به چه روش هایی می شود لکه و کثیفی را از سطح کیف چرم محبوب خود بزدایید؟

پیش تر در خبری تحت عنوان طرز تمیز کردن کیف چرمی زنانه راه حل ساده ای را برای تمیز کردن یک کیف چرم سفید بیان نمودیم. حال در این مقاله قصد داریم روش دیگری را مطرح کنیم تا به کمک آن لکه ها را از روی سطح چرم پاک کنید.

  • استفاده از الکل یا سرکه

ابتدا سرکه یا الکل را بر روی قسمتی کوچک و دور از دید در درون کیف چرم، آغشته نموده تا اثر اولیه آن مشاهده شود. البته لازم است در نظر داشته باشید که انجام این مراحل صرفا زمانی ضرورت دارد که روش معرفی شده در مقاله پیشین جوابگو نباشد.

همانطور که گفته شد نکته مهم در این فرایند این است که پیش از آغشته سازی کل سطح رنگ شده به الکل یا سرکه، مایع را بر روی قسمت کوچک و پنهانی کیف چرمی تست نماییم تا از موثر بودن روش جاری اطمینان حاصل شود. به عنوان مثال زیر بند یا بخش تحتانی کیف شما می تواند از جمله قسمت هایی باشد که چندان در تیررس نگاه دیگران نیست.

پس از آغشته کردن مایع بر روی نقطه انتخابی بایستی صبر کنیم تا سطح مورد نظر به طور کامل خشک شود.

با کسب اطمینان از موثر بودن روش دقت می کنیم تا هیچ لکه ای از زیر دستمان در نرود! نکته قابل توجه در استفاده از سرکه و الکل این است که هر دو این مایعات توانایی پاک کردن انواع لکه ها را دارا می باشند. مثلا سرکه سفید به خوبی روی لکه هایی مانند نمک، خاک و حتی غذا کار می کند. همچنین الکل می تواند لکه های پرنگ تر و مقاوم تری نظیر جوهر را از بین ببرد.

در ادامه سرکه سفید را روی سطح مالش داده یا به وسیله یک دستمال سفید آغشته به الکل، روی قسمت کثیف شده را مالش دهید. در واقع هنگامی که شما می بینید محصول چرمی واکنش موثری به مایع ندارد، آن را بر روی دستمال سفید ریخته و مشغول تمیز کردن شوید. اینکار (استفاده از پارچه سفید) برای این است که از تغییر رنگ اصلی چرم جلوگیری شود.

نیازی به فشار بیش از حد نیست، بلکه پارچه را روی لکه بچرخانید تا مطمئن شوید که مایع به طور کامل سطح مورد نظر را خیس می کند. هنگامی که سطح لکه ها با مالش الکل و یا سرکه سفید به طور کامل پوشانده شد، آن را خشک کنید.

  1. تا زمانی که محل آغشته شده خشک نشود، اثربخشی مراحل انجام شده مشخص نمی شود.
  2. بوی سرکه می تواند روی چرم باقی بماند، اما بعد از گذشت زمان، از بین خواهد رفت.
  3. برای بهتر شدن نتیجه، از برس مخصوص استفاده کنید.
  4. در صورت لزوم، از پاک کن هم می توان بهره برد.
  5. بعد از اینکه سطح مورد نظرتان کاملا خشک شد، آن ناحیه را برس کنید تا با بقیه کیف چرم مخلوط شود.

در نهایت حاصل کار خود را ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که آیا برای کسب نتیجه مطلوب تر لازم است این مراحل را تکرار کنید یا خیر.

منبع: چرم رادمان

مطلب پیشنهادی

کانال تلگرام فروش انواع کیف چرم

اگر به دنبال یک کانال تلگرام فعال در زمینه فروش جزئی و عمده انواع کیف …

دیدگاهتان را بنویسید