چرم گاوی
خانه / رادمان / صادرات چرم خام طبیعی مشهد

صادرات چرم خام طبیعی مشهد

شهر مشهد یکی از قطب های اصلی ایران در زمینه تولید انبوه چرم خام طبیعی بشمار می رود که قادر به صادرات حجم بالایی از انواع پوست چرم اصل به کشورهای حوزه cis و اروپا می باشد.

مشهد قطب تولید چرم خام طبیعی بشمار می رود و سال های سال است که چرم خام طبیعی اش به عنوان کالایی صادراتی به کشورهای همسایه ایران، کشورهای حوزه cis و نیز کشورهای اروپایی صادر می شود.

به طور کل اگر چه صادرات چرم خام ایران به دلیل وضع عوارض صادراتی و چندین دلیل دیگر به نسبت گذشته کاهش داشته ولی کماکان بخشی از تولیدات پوست چرم تولید شده در کارخانه های مشهد، تبریز، همدان و ورامین به کشورهای راغب صادر می شود.

کیفیت برخی از چرم های خام طبیعی ساخته شده در کارخانه های چرم سازی مشهد بالا است و کاملا مرغوب و با کیفیت هستند ولی به لحاظ قیمتی کمی گران اند از همین روی توان رقابت با تولیدات مشابه تا حدی پایین آمده است.

با همه مشکلاتی که پیرامون صنعت چرم ایران وجود دارد باز هم با این حال همچنان درصدی از چرم های شهر مشهد که از کیفیت مناسب و قیمت رقابتی برخوردار اند به کشورهای همسایه صادر می شود تا ایران همچنان بتواند از طریق صادرات این صنعت بومی ارزآوری داشته باشد.

صادرات چرم خام

صادرات پوست چرم ایران

ایران سالانه چند ده میلیون جلد پوست چرم سبک و سنگین استحصال می کند که این رقم مقدار قابل توجهی است ولی از این مقدار کمتر از  ده درصد به چرم نهایی تبدیل و به مصرف داخلی می رسد و مابقی به ناچار باید صادر شود. بنابراین در حال حاضر ایران به دلیل صادرات حجم بالایی از پوست چرم و محصولات نیمه ساخته چرمی به عنوان صادرکننده مواد خام در دنیا شناخته می شود.

منبع: چرم رادمان

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی:
شماره موبایل:

مطلب پیشنهادی

آموزش دوخت جاکارتی چرم

کیف جاکارتی چرم یکی از ضروری ترین وسایلی است که یک فرد می تواند داشته …

دیدگاهتان را بنویسید