فروش سایت
خانه / چرم بزی / صادرات چرم بزی خام ایران به روسیه

صادرات چرم بزی خام ایران به روسیه

صادرات چرم بزی خام ایران به روسیه را چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا می دانستید که ایران یکی از بزرگترین کشورهای خام فروشی در دنیا است؟ برای دسترسی به عرضه کنندگان چرم طبیعی بزی در فضای اینترنت جستجو کنید.

اگر به دسته بندی انواع چرم خام بپردازیم، چرم بزی یکی از رایج ترین چرم های خام ساخت ایران می باشد. در این مقاله منظور ما از چرم بزی خام موارد زیر می باشد؛

  • چرم وت بلو
  • پوست چرم سالامبور
  • کراسست چرم بزی

همه این موارد عموما در حجم بالا خرید و برای صادرات به روسیه، ترکیه، تایلند، عراق، امارات و کشورهای اروپایی استفاده می شود.

صادرات چرم بزی

چرم بزی در ایران بخصوص در شهر مشهد به میزان بالایی قابل تولید می باشد.
امروزه هر کس که قصد صادرات چرم بزی خام یا فینیش شده را داشته باشد حتما به جستجو در اینترنت جهت یافتن بهترین مراکز تولیدی و عرضه کننده می پردازد چرا که می داند یک شرکت بزرگ که فکر صادرات چرم بزی و برند شدن را در سر دارد حتما در این شاهراه بزرگ (گوگل) جایی برای خود باز کرده است!

چرم بزی خام ایران بصورت پوست چرم سالامبور، وت بلو چرم و کراست چرم بزی به فروش می رسد.
امکان صادرات چرم بز فینیش و دباغی شده نیز وجود دارد.
سایر چرم ها هم همانند چرم طبیعی گاوی، چرم خام شتر و چرم گوسفندی نیز آماده ی عرضه جهت فروش در بازارهای داخلی و خارجی می باشد.

صادرات چرم بزی

وضعیت صادرات چرم خام ایران

در بیان وضعیت صادرات چرم ایران به دیگر کشورها، دو دیدگاه وجود دارد؛

  • دیدگاه نخست: عده ای معتقد اند صادرات چرم خام ایران، به نوعی خام فروشی بحساب می آید که این مسئله به سود کشور نبوده و هدر رفت سرمایه است.
  • دیدگاه دوم: اما برخی دیگر از افراد معتقد اند اگر هر ماده ای حداقل ۴ در صد فرآوری شود، آن ماده دیگر ماده خام محسوب نمی شود بنابراین صادرات وت بلو و سالامبور خام فروشی بحساب نمی آید.

فارغ از این موضوع چیزی که اهمیت دارد و مهم است کاهش صادرات چرم خام ایران و حتی محصولات چرمی است. آمارها نشان می دهد که در نیمه نخست سال ۱۳۹۷، صادرات چرم ایران به کشورهای ژاپن، هنگ کنگ، ترکمنستان، هند، امارات، آذربایجان، تایوان و تایلند، چه به لحاظ ارزی و چه به لحاظ وزنی با کاهش همراه بوده است.

در بحث صادرات دو پارامتر اهمیت زیادی دارند؛

  • سورت چرم
  • قیمت هر پا چرم بزی

قیمت هر پا چرم بزی خام در بازار

نوسانات ارزی بر روی همه چیز تاثیر گذاشته حتی قیمت هر پا چرم بزی خام.
در بازار تهران انواع چرم بزی خام از پایی ۳۵۰۰ تا ۹۰۰۰ به فروش می رسد.
که از چرم ارزان تر به عنوان آستری استفاده می شود.
توجه داشته باشید که قیمت ها بر حسب میزان سفارش متعادل تر خواهند شد.

قیمت چرم بزی

منبع: چرم رادمان

مطلب پیشنهادی

تفاوت چرم گاوی و بزی

آیا شما به عنوان کسی که قصد خرید چرم طبیعی برای دوخت یک محصول و حتی فروش را دارد از تفاوت میان چرم گاوی و بزی اطلاع کافی دارید؟ آیا می دانید هر یک برای چه نوع م

دیدگاهتان را بنویسید