فروش سایت
خانه / چرم شتری / صادرات محصولات چرم شتری مشهد

صادرات محصولات چرم شتری مشهد

بخشی از محصولات چرم شتری تولید شده در شهر مشهد به حدی از کیفیت مناسب و ممتاز برخوردار هستند که می توان آنها را به عنوان کالایی خاص به کشورهای مختلف دنیا صادرات کرد.

محصولات چرمی تنوع بسیار بالایی دارند و شامل موارد متعدد بسیاری می شوند. دلیل اصلی این موضوع هم به کیفیت و ذات چرم طبیعی بر می گردد بطوریکه یک محصول دوخته شده از چرم طبیعی در صورت نگهداری صحیح می تواند بیش از ده سال برای فرد کار کند البته اگر از آن خسته نشوید و صد البته دوستش داشته باشید.

محصولات چرم شتری

بسیاری از محصولات چرمی بویژه آنهایی که سایز بزرگتری داشته و یا آنهایی که نیاز به ماده اولیه محکمتری دارند معمولا از چرم های مقاوم و بادوامی همچون چرم طبیعی گاوی و چرم شتری دوخته می شوند. البته هر چند که در صد استفاده و بهره از چرم خام گاوی به دلیل فراوانی بسیار این چرم دباغی شده در ایران بیشتر است ولی تست های آزمایشگاهی نشان می دهند که مقاومت چرم شتری به مراتب بیشتر از چرم گاو است که این موضوع به خاطر شرایط صعب و دشوار محیط زندگی شتر و تراکم بالای بافت پوست شتر می باشد. بنابراین تولید برخی از محصولات با چرم شتری می تواند مفیدتر باشد.

صادرات محصولات چرم مشهد

اولا باید گفت که محصولات چرمی می توانند شامل موارد زیر باشند:

  • انواع کیف چرم (کیف های چرمی اداری، دوشی، دستی، دیپلمات، جاکارتی، جا مدارکی، کیف پول و …)
  • کفش های چرمی (کفش های طبی، بوت، نیم بوت، اسپرت و …)
  • کمربند چرم
  • البسه و پوشاک چرمی (کت چرم، کاپشن چرم، پالتوی چرم، دستکش چرم، کلاه چرمی)
  • روکش خودروها، مبلمان ها، درب و دیوار و فرش
  • و ….

ثانیا به دلیل سابقه ای که صنعت چرم در ایران و به طور ویژه شهر مشهد دارد می توان به صادرات محصولات چرم مشهد بویژه محصولات چرم شتری آن امید داشت.

نکته مهمی که باید در بحث صادرات در نظر گرفت این است که برخی از کشورها اجازه واردات محصولات چرمی تولید شده با چرم های کرومی را دارند ولی برای بسیاری دیگر از آنها واردات چرم های کرومی ممنوع می باشد. بنابراین این کشورها بیشتر تمرکزشان بر روی چرم های دباغی شده با مواد گیاهی است لذا تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی باید به این نکته مهم توجه داشته باشند.

منبع: چرم رادمان

مطلب پیشنهادی

عرضه مستقیم چرم طبیعی شتر کارخانه آفتاب

کارخانه آفتاب مشهد جزو اولین مرکز تولید چرم طبیعی شتر می باشد که با کیفیتی عالی کارهای خود را عرضه می نماید. این سایت بطور مستقیم انواع چرم های این کارخانه را ب

دیدگاهتان را بنویسید