فروش سایت
خانه / رادمان / شرکت روکش صندلی چرم گاوی

شرکت روکش صندلی چرم گاوی

چرم گاوی که نسبت به چرم های دیگر ضخیم تر است، و شرکت روکش صندلی تولید شده ار بهترین چرم گاوی با قیمتی مناسب در اختیار شما قرار می دهد.
شرکت روکش صندلی چرم که دارای سابقه بسیار درخشان است، و هدف همیشگی آن ارائه محصولات با کیفیت در طرح های جدید و مد روز است. و تا به امروز با فروشگاه های معتبری همکار داشته است.
روکش صندلی چرم گاوی اصل زیبا و با دوام و طراحی و دوخت عالی مورد استفاده برای روکش صندلی اداری و اتومبیل موجود می باشد.
شرکت روکش صندلی چرم گاوی مایل است که به منظور کاهش و حدف واسطه ها روکش صندلی چرم را با قیمتی بسیار مناسب از تولید به مصرف به مشتریان عرضه می دارد.

با توجه به اهمیت استفاده از روکش برای صندلی، انواع مختلفی از آن به بازار عرضه شده است از نوع پارچه‌ای گرفته تا انواع چرمی. روکش چرم ماشین ساخته شده از چرم گاوی در طرح ها و رنگ های مختلف به عنوان یک روکش چرم طبیعی توسط فروشگاه های معتبر به بازار عرضه شده است تا نیاز مالکان خودرو به زیباسازی دکوراسیون فضای داخلی خودرو را به خوبی تامین کند. در اینجا در مورد صنعت چرم سازی و پرکاربردترین نوع چرم در ایران برای تولید روکش صندلی و سایر کالاهای دیگر و فروش ویژه این محصولات مطالبی ارائه خواهد شد تا بتواند به عنوان یک راهنمایی برای افرادی که قصد تهیه این محصول زیبا ‏و یا تجارت با آن را دارند نقش داشته باشد.

شرکت روکش صندلی چرم گاوی

آشنایی با صنعت چرم سازی

آشنایی با صنعت چرم سازی

صنعت چرم یک بخش تولیدی بسیار قدیمی است که طیف وسیعی از کالاها از جمله کفش چرمی، کیف چرمی، پوشاک چرمی و غیره را تولید می کند. مواد اولیه مورد استفاده در صنایع چرم در واقع محصول زائد کشتار حیواناتی که منبع غذایی انسان هستند به دست می آید. این محصول زائد به محصولات چرمی مطلوب و مفید تبدیل می شود. تجارت  چرم و محصولات آن یکی از تجارتی بسیار وسیع در سطح جهان است. چرم محصولی تجدید پذیر بوده که همیشه در دسترس است.

مصرف محصولات چرمی توسط انسان بسیار متداول است و تقریباً هر روز مورد استفاده قرار می گیرد .مواد اولیه اولیه برای صنعت فرآوری چرم از کشتارگاه ها حاصل می شود. این ماده اولیه در مراکز دباغی فرآوری شده و به چرم قابل استفاده تبدیل می شود. از این رو صنعت دباغی و پاک سازی چرم به عنوان یکی از واحدهای اصلی پردازش چرم در کل صنعت چرم در نظر گرفته شده است.

اگرچه صنعت دباغی چرم در وهله اول وظیفه حذف گوشت یا چربی اضافه از پوست را به عهده دارد اما از بسیاری از مواد شیمیایی برای تبدیل مواد اولیه به محصول نهایی استفاده می کند. بنابراین، صنعت چرم باعث تولید آلاینده هایی می شود که برای محیط زیست سمی و خطرناک هستند. به عنوان مثال در فرآوری چرم یک تن مواد اولیه تنها به 200  کیلوگرم محصول چرمی قابل استفاده (شامل 3  کیلوگرم کروم) تبدیل می شود. ضایعات جامد و مایع شامل حدود 250  کیلوگرم زباله جامد بدون استفاده، 200  کیلوگرم قطعات حاصل از برش چرم و 50،000  کیلوگرم پساب فاضلاب است.

 درمجموع ، یک تن از مواد اولیه تنها 20٪ محصول چرمی تمام شده و بیش از 60٪ زباله جامد و مایع شامل کروم که از فلزات سنگین بسیار سرطان زا را به همراه دارد.

بنابراین در این صنعت لازم است محصولات اضافی حاصل از این صنعت به نحوی مدیریت شوند که برای محیط زیست و هوا ضرر کمتری داشته باشند.

پرکاربردترین چرم در ایران

حدود 120هزار نفر در صنعت چرم ایران شاغل هستند و سالانه 200 میلیون محصول تولید می کنند. در سالهای اخیر، صنعت داخلی چرم شاهد ظهور شرکت هایی است که محصولات چرمی با کیفیت بالایی را تولید می کنند و موفق به ایجاد مارک های محبوب شده اند.

چرم تولید شده در ایران از منابع مختلف بوده و با توجه به منبع چرم محصولات متنوعی از آنها تهیه می شود. بر این اساس انواع چرم تولید شده در ایران به سه دسته اصلی تقسیم می شوند که عبارتند از:

چرم سبک : این چرم از پوست حیواناتی مانند گوسفند، بز و گوسفند تهیه می شود. چرم سبک که از پوست این حیوانات به دست می آید نازک و لطیف است و از چگالی فیبر کمی برخوردار است. همچنین برای تهیه کیف های کوچک، لباس، کاپشن، کت، دستکش مورد استفاده قرار می گیرد. چرم  نازک تر و کیفیت پایین نیز برای تولید کف و کفش های آستر دار بسیار مناسب است.

چرم نیمه سنگین : چرمی که از پوست شتر مرغ ساخته شده، چرم نیمه سنگین است. چگالی این چرم از چرم سبک بیشتر است  بنابراین از ضخامت بالاتری برخوردار است.  این چرم از قیمت بالایی برخوردار است بنابراین از آن در ساخت محصولاتی تزیینی یا لوکس استفاده می شود.

چرم سنگین : این چرم از پوست حیواناتی مانند گاو، گاومیش، گوساله، شتر و غیره ساخته می شود. این چرم متراکم ترین  بافت را دارد، بنابراین از استحکام بالایی برخوردار است. این چرم در تولید انواع کیف های چرمی، کت، کمربند، کفی و روبشی کفش و کیف، چکمه، کمربند تجهیزات صنعتی، مبلمان اداری و خانگی، درب و دیوارهای عایق بندی و عایق صوتی و در صنایع خودرو سازی به عنوان روکش صندلی و … استفاده می شود.

مشخصات چرم برای استفاده در روکش صندلی

مشخصات چرم برای استفاده در روکش صندلی

روکش صندلی ماشین می تواند به محافظت از فضای داخلی خودرو کمک کرده و آن را برای مدت طولانی در سطوح بالای کیفیت نگه دارد .روکش صندلی های اتومبیل می توانند صندلی ها را از لکه های پوستی، گرد و خاک، گل و عرق محافظت کنند.

این روکش ها از انواع مختلفی از جمله چرم، چرم فاکس، میکرو فیبر، نئوپرن و مواد دیگر ساخته می شوند. هر یک از این مواد مزایا و ویژگی های خاص خود را ارائه می دهند. به عنوان مثال چرم  یک محافظ عالی برای صندلی بوده و حس فوق العاده ای را در ماشین ایجاد می کند. همچنین نئوپرن محافظ عالی در برابر ضد آب دارد.

روکش های چرمی صندلی یک مزیت بسیار بزرگ دارند و آن این است که تمیز کردن آنها بسیار آسان انجام می شود برای تمیز کردن این رو کافی است یک دستمال مرطوب را برداشته و کثیفی ها بسیار آسان حذف می شوند به همین خاطر استفاده از این روش ها برای ماشین های مسافربری با آژانس ها بسیار مناسب است زیرا افراد مختلف سوار این ماشین ها می‌شوند و با کثیف شدن آنها راحت با یک دستمال تمیز می گردند. همچنین برای کسانی که با لباس کار سوار ماشین می شوند انتخاب روکش چرمی راه کار خوبی برای تمیز نگه داشتن صندلی های ماشین است. 

چرم به کار رفته در رو کش صندلی نباید از چرم های درز دار یا ترک دار باشد همچنین وجود پارگی جزیی در چرم می تواند کیفیت روکش ساخته شده از آن را به کلی از بین ببرد. از طرفی ضخامت جرم باید در قسمت های مختلف آن باید یکی باشد زیرا نازک بودن قسمتی از چرم نسبت به بقیه آن می تواند باعث کاهش مقاومت آن در برابر تابش نور خورشید شده و به آسانی سوخته یا پاره شود.

برای کسانی که به ظاهر  ماشین اهمیت ویژه می دهند انتخاب روکش چرمی گزینه مناسبی است و فضای داخلی ماشین را بسیار شیک و لوکس می کند.

کاربردهای دیگر انواع چرم

استفاده از چرم محدود به تولید روکش صندلی خودرو نبوده بلکه در بسیاری موارد دیگر کاربرد دارد و این به خاطر ظرفیت بالای این محصول می باشد به طوری که حتی از ضایعات کارخانه های جرم سازی برای تولید و ساخت انواع کالاهای دیگر می توان استفاده کرد و ارزش افزوده این محصول را بالا برد. استفاده های متفاوتی برای چرم وجود دارد زیرا این ماده همه کاره است. هم بادوام و هم شیک است و به همین دلیل کاربردهای آن تقریباً بی پایان است.

در اینجا چند مورد از کاربردهای دیگر برای چرم که در گذشته هم تهیه و مورد استفاده قرار می گیرند.

لباس: اغلب برای تهیه لباس از جمله شلوار، دامن، کت بارانی و کاپشن استفاده می شود.

زین : از چرم برای انواع محصولات مربوط به اسب سواری ، از جمله چکمه های حلقوی اسب یا زین استفاده می شود.

کفش : کفش های شیک از جمله چکمه، کفش و دمپایی یکی از رایج ترین کاربردهای چرم هستند.

مبلمان : صندلی ها، چمدان ها و حتی فضای داخلی خودرو از چرم ساخته شده است.

دستکش : از دستکش های شیک مد روز تا دستکش های کار با دوام ، اغلب از چرم ساخته می شوند.

ساعت :  استفاده از چرم برای تسمه های ساعت مچی چرمی بسیار متداول است. همچنین برای ساخت النگو و جواهرات دیگر  به اشکال مختلف از چرم استفاده می شود.

ورزش : چرم کاربردهای زیادی در ورزش دارد از جمله تولید توپ فوتبال و دستکش بیس بال.

کیف : کوله پشتی، کیف پولو کیف دستی همگی می توانند از چرم ساخته شوند.

موارد : از چرم برای دسته عینک یا یک کیف محافظ برای تلفن هوشمند استفاده می شود.

ابزارآلات : از چرم معمولاً برای ساختن غلافهای چاقو یا اسلحه استفاده می شود.

لوازم جانبی : از چرم معمولاً برای تولید لوازم جانبی شخصی مانند کمربند استفاده می شود.

علت تفاوت قیمت انواع روکش صندلی چرم

علت تفاوت قیمت انواع روکش صندلی چرم

تفاوت قیمت انواع روکش صندلی چرم می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد یکی از این دلایل نوع چرم به کار رفته شده در روکش صندلی است. به عنوان مثال چرم گاوی و چرم گوسفندی از انواع چرم هایی هستند که به میزان زیاد تولید می‌شوند و بنابراین تولیدات حاصل از آنها قیمت پایین تری نسبت به سایر چرم ها دارند به همین خاطر روکش های چرمی حاصل از پوست این دو قیمت پایین تری دارند در عوض پوست حیواناتی مانند کروکودیل که به میزان بسیار کمتری نسبت به گاو و گوسفند تولید می شوند قیمت بسیار بالاتری دارند.

 علاوه بر این ممکن است روکش صندلی ترکیبی از انواع چرم های مختلف باشد و به عبارتی تکه دوزی شده باشد که در این نوع هم بستگی به نوع جرم های بکار رفته می تواند قیمت آن ارزان یا گران باشد.

 همچنین نوع دوخت و تکنولوژی به کار رفته در تولید روکش صندلی می تواند قیمت آن را بالا یا پایین کند. به عنوان مثال روکش های دست دوز و کار شده می توانند قیمت بسیار بالاتری نسبت به روکش های ساخته شده با ماشین داشته باشند.

همچنین اگر مارک روکش صندلی از برند های مشهور و شناخته شده باشد خود به نوعی در بالا رفتن قیمت روکش صندلی چرم تاثیر می گذارد.

 علاوه بر این میزان چرم استفاده شده برای ساخت روکش صندلی می تواند بر هزینه تولید آن و در نهایت قیمت تمام شده آن تاثیر بگذارد. به عنوان یک مثال ساده میزان چرم استفاده شده برای روکش صندلی سمند بیشتر از سایر خودروها می باشد. بنابراین با توجه به دلایل ذکر شده در بالا، قیمت انواع روکش صندلی می تواند با هم متفاوت باشد.

دسته بندی انواع روکش صندلی چرم طبیعی

دسته بندی روکش صندلی چرم طبیعی می‌تواند بر اساس معیارهای های متفاوت باشد. یکی از این موارد نوع خودرویی است که روکش بر روی صندلی آن قرار می گیرد.

خودروها در سایزهای متفاوتی به بازار عرضه می شوند به عنوان مثال خودروی پراید در مقایسه با خودروی سمند ابعاد کوچک تری دارد و طبیعتاً فضای داخلی آنها نیز کوچک تر بوده و از صندلی های کوچک تری نیز برخوردار است؛ بنابراین روکش صندلی پراید طبیعتاً با روکش ماشین های دیگر متفاوت است و روکش هر ماشینی مختص آن ماشین می باشد و برای ماشین های دیگر مناسب نیست. 

به عنوان یک دسته بندی  برای انواع روکش چرم می تواند بر اساس نوع خودرو  و به شکل زیر صورت گیرد :

  • روکش چرم پراید
  • روکش چرم 206
  • روکش چرم پژو405
  • روکش چرم تندر 

و  غیره … .

با توجه به متفاوت بودن اندازه خودروها و صندلی های آنها قیمت آنها نیز متفاوت بوده چون میزان چرم متفاوتی در ساخت آنها به کار رفته است.

فروش روکش صندلی چرم درجه یک

فروش روکش صندلی چرم درجه یک

استفاده از روکش صندلی خودرو می‌تواند برای کسانی که به نظافت و سلامت خودرو خود اهمیت زیادی می دهند بسیار با ارزش باشد.

یک مالک خودرو با سلیقه علاوه بر قسمت موتور و اجزای الکتریکی ماشین به زیبایی ماشین نیز اهمیت داده و از روکش صندلی چرم به عنوان یک وسیله بسیار عالی برای تزیین و زیباسازی فضای داخلی خودرو استفاده می کند. فروش روکش صندلی چرم درجه یک می‌تواند نیاز این دسته از مشتریان را به خوبی تامین کند.

کسانی که در زمینه اسپرت کردن ماشین ها مشغول به کار هستند و یا در زمینه لوازم جانبی ماشین دارای فروشگاه هستند به خوبی می دانند که تهیه روکش صندلی و به ویژه جنس چرم دارای اهمیت بسیار زیادی برای رونق مغازه است.

 تعداد افرادی که از روکش صندلی برای خودرو خود استفاده نمی کنند بسیار کم می باشد و بنابراین این محصول از بازار فروش خوبی برخوردار است بنابراین اگر به هر نحوی با روکش صندلی چرم در زمینه فروش آن در داخل یا صادرات آن مشغول به فعالیت هستید فروش این محصول می تواند نیاز شما را به بهترین شکل تامین کند.

فروش روکش چرم درجه یک به صورت عمده نیز صورت می گیرد و این می تواند برای خریداران عمده فرصتی ویژه باشد تا این محصول را با قیمتی ارزان تر تهیه نمایند. همچنین با توجه به تولید چرم به ویژه چرم گاوی در ایران، کسانی که در زمینه صادرات محصولاتی مانند روکش صندلی فعالیت دارند با یک منبع بزرگ از تامین محصول مورد نیاز خود برای صادرات روبه رو بوده و می توانند برای آن برنامه ریزی بلند مدت داشته باشند.


مطلب پیشنهادی

آدرس مراکز فروش چرم خام در مشهد

آدرس مراکز فروش چرم خام در مشهد را در این مطلب به شما اعلام می داریم تا اگر ساکن مشهد هستید و یا قصد سفر به این شهر را دارید بتوانید براحتی فروشگاه های چرم خام

دیدگاهتان را بنویسید