فروش سایت
خانه / چرم طبیعی گاوی / سفارش چرم طبیعی ارزان قیمت

سفارش چرم طبیعی ارزان قیمت

همیشه سفارش چرم طبیعی ارزان قیمت مطلوب نیست چون در برخی از موارد دیده شده که پایین بودن قیمت با عدم کیفیت همراه بوده است.

چرم یک ماده دباغی شده ارزشمند است که جایگاه ویژه ای در صنعت مد دارد. بنابراین می توان دریافت که این فرآورده جایگاه بالای خود را به خاطر کیفیت و زیبایی بدست آورده است نه صرفا ارزان بودن قیمت چرم.

کارشناسان واحد تولید و فروش به خریداران توصیه می کنند که صرفا فاکتور قیمت را ملاک خریدشان قرار ندهند بلکه اول کیفیت چرم های طبیعی را ارزیابی کنند و بعد به سراغ قیمت رفته و بررسی نمایند که آیا قیمت پیشنهادی با توجه به کیفیت چرم مناسب است یا خیر. چنانچه این دو یعنی مرغوبیت و قیمت با یکدیگر سنخیت داشت آن وقت است که می توان بدون شک و با یقین اقدام به انجام سفارش پرداخت.

اما چرم طبیعی انواع مختلفی دارد؛ چرم بزی، چرم گاوی، چرم گوسفندی، چرم شتری و چرم شترمرغ از مهمترین انواع چرم طبیعی هستند که بالاترین میزان مصرف را در کشور ما به خود اختصاص داده اند. اما آیا می دانید تفاوت میان چرم طبیعی گاوی و بزی در چیست و از هر کدام برای چه منظور استفاده می شود؟ آیا این جمله که بگوییم کدام چرم بهتر است، چرم گاوی یا گوسفندی، از اساس درست است یا نه؟ برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله هایی که پیش تر نوشته شده است مراجعه بنمایید.

در مجموعه موارد زیر بر روی کاهش قیمت چرم موثر اند؛
ولی در کل چند نکته را در نظر داشته باشید. وقتی شما چندین بار از یک فروشنده چرم خرید داشته باشید این فرد در دفعات بعدی خرید می تواند تخفیف بهتری به شما دهد و اصطلاحا چرم طبیعی ارزان قیمت تری را به شما عرضه نماید. کورد بعدی ثبت سفارش نقدی است. به طور کلی وقتی شما به صورت نقدی و نه چکی یا قسطی خرید می کند فروشنده به شما نرخ ارزان تری را پیشنهاد می دهد در حالیکه قیمت چکی آن به مراتب بالاتر است. و نکته سوم اینکه ترجیحا سعی نمایید از مراکز پخش کننده سفارش خود را تهیه نمایید چون این مراکز به صورت مستقیم کالای مورد نیازتان را به دست تان رسانده و هیچگونه واسطه ای در میان نیست. بنابراین توصیه می شود حتی المقدور سفارش انواع چرم طبیعی خود را از طریق مراکز عرضه کننده مستقیم به ثبت رسانید تا بتوانید از قیمت ارزان و مناسب بهره مند شوید.

منبع: چرم رادمان

چرم طبیعی ارزان، با توجه به کیفیت چرم تعیین میشود. بهترین چرم طبیعی را نمیتوان تعیین کرد که از پوست کدام حیوان است زیرا هر نوع چرم کاربردی برای محصولات خاصی را دارا میباشد. یکی از محصولات چرمی پر طرفدار کیف چرم میباشد, کیف چرم طبیعی و کفش چرم طبیعی از اهمیت زیادی در صنعت مد و پوشاک برخوردار است. چرم ارزان قیمت نیز موجود می باشد ولی کیفیت آن از مابقی چرم ها پایین تر است. کیف چرم ارزان هم از چرم درجات سه به بالا استفاده میشود. برای خرید کیف چرم شیک کافیست از کیف هایی که چرم درجه یک در آن ها استفاده شده موردی را بپسندید. در ایران تولیدی کیف چرم و کفش چرم در شهر هایی زیاد هستند که چرم آن ها معروف هستند مانند : چرم مشهد و چرم قمسفارش چرم طبیعی ارزان قیمت

بررسی اجمالی چرم طبیعی

بررسی اجمالی چرم طبیعی اگر بخواهیم به تعریف کلی چرم بپردازیم به این گونه تعریف می کنیم : ((چرم یک ماده طبیعی بدست آمده از پوست حیوانات با فرایند دباغی یا همان چرم سازی که پوست خام حیوانات را با فرایند هایی تبدیل به چرم میکنند.))

چرم کاربرد های بسیار زیادی در صنعت های بزرگ دنیا دارد از جمله :تولید کیف، کفش، لباس، صندلی و …

انواع چرم را با توجه به منشا آن میتوان به سه دسته تقسیم کرد : انسانی، گیاهی، حیوانی

 • چرم حیوانی : همانطور که گفته شد از پوست حیوانات نظیر گاو، گوسفند و شتر مرغ و … و با فرایند چرم سازی  بدست می آید.
 • چرم گیاهی : از پوسته و مواد و میوه بعضی درختان مانند مازو و با استفاده از فرایند چرم سازی بدست می آید.
 • چرم انسانی : یک شرکت قانونی انگلیسی با تعهد نامه از افراد، بعد از مرگشان این اجازه را میدهند که از پوستشان با فرایند های مخصوص تبدیل به چرم انسانی کنند و از آن چرم کمربند و … بسازند.

چرمی طبیعی از این قبیل حیوانات هستند : گاو، شترمرغ، گوسفند، کروکودیل، مار و …

فرایند دباغی یا چرم سازی در تهیه چرم، به این صورت قرار دارد که پوست حیوانات را در مواد شیمیایی و گیاهی مختلفی میگذارند تا خیس بخورد تا پوست آن خاصیت منعطف بودن و استحکامی به خود بگیرد و در نتیجه تبدیل به چرم میشود.

ویژگی بارز چرم طبیعی ایران

در کل چرم به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می شود که تعریف مختصری از چرم مصنوعی به این شرح است : ((چرم مصنوعی با استفاده از فرایند های شیمایی و چند لایه تبدیل به چرم مصنوعی می شود .))

اما تفاوت چرم طبیعی با چرم صنوعی به این صورت است :

 • چرم طبیعی دارای شناسنامه محصول می باشد ولی چرم مصنوعی شناسنامه محصول ندارد از آن رو که در شناسنامه محصول مشخص شده که از کدام حیوان و کدام شهر این چرم ساخته شده است.
 • چرم طبیعی به دلیل ساخته شدن از پوست و موی حیوانات بوی آن ها را خواهد داد اما چرم مصنوعی معمولا بوی مواد شیمیایی یا پلاستیک می دهد.
 • چرم طبیعی به دلیل استحکام بالا و ویژگی های منحصر بفرد و با ارزش بودن آن از قیمت بالایی برخوردار است ولی چرم مصنوعی به دلیل نامرغوب بودن قیمت کمتری دارد .
 • چرم طبیعی معمولا از مراکز معتبر و تولیدی های آن به فروش میرسد ولی چرم مصنوعی به وفور در بازار دیده می شود.
 • پشت چرم طبیعی به صورت پرز پرز میباشد و با دست حالت نرمی آن مشخص است ولی چرم مصنوعی پشت آن معمولا با نخ دوخته میشود. 
 • در چرم طبیعی الیاف بصورت متراکم کنار هم قرار دارند ولی در چرم مصنوعی به این گونه نیست.
 • در چرم طبیعی به دلیل به کار برده شدن از پوست حیوانات سطوح آن نه کامل مات هستند و نه کامل براق برای همین سطح رویه در مواجهه با نور خورشید یکنواخت منعکس نمی شود اما در چرم مصنوعی به دلیل استفاده از الیاف مصنوعیی تمام سطح صاف بوده و نور به یک شکل منعکس می شود.
 • چرم طبیعی به دلیل مقاومت بالا در برابر حرارت به این سادگی ها آتش نمی گیرد ولی اگر شعله زیاد باشد و مدت زمان زیادی شعله روی چرم طبیعی باشد بوی سوختن مو بلند می شود زیرا از موی حیوانات ساخته شده و از طبیعی بودن آن مطمان می شویم ولی در چرم مصنوعی به دلیل استفاده از پلاستیک به سادگی آتش می گیرد.

– ویژگی های چرم های موجود در بازار :

 • چرم گاو یا گوساله که متراکم و مقاومت بالا و از سطحی صاف برخوردار می باشند ،در تولید کیف و لباس و … استفاده می شود .
 • چرم گوسفند و بره که نسبت به چرم گاو و گوساله از تراکم کمتر و مقاومت کمتری برخوردار است.
 • چرم بز که منعطف تر و سبک تر از مابقی چرم ها است.
 • چرم گاومیش که بدلیل ضخامت بالا در تهیه چمدان استفاده می شود.
 • چرم اشبالت که در چرم های ضخیم و با لایه لایه کردن آن ها درست می شود و به نوعی از ضخامت آن کم شده و سبک تر می شود و ویژگی آن این است که زود خاک را به خود جذب می کند.
 • چرم آستر که به دوصورت طبیعی و مصنوعی موجود است و همانند چرم اشبالت می باشد و بصورت متری در بازار موجود است .

این ویژگی ها مخصوص چرم طبیعی بوده و به راحتی میتوانید چرم طبیعی را از مصنوعی تشخیص دهید.

آشنایی با درجه های کیفی چرم طبیعی

آشنایی با درجه های کیفی چرم طبیعی چرم های طبیعی از نظر درجه بندی به 4 سطح یا درجه تقسیم بندی می شود که به اختصار توضیح می دهیم :

 • چرم درجه یک : چرمی که ظاهر آن کاملا سالم باشد ، اثری از جراحت و تیغ و چاقو و بریدگی بر روی آن نباشد، پشته ی چرم منعطف و دارای ضخامت کافی باشد و اگر ضایعات موجود بود در حد یک و حداکثر دو مورد باشد و فاصله ضایعات تا لبه های چرم بیشتر از سه سانتی متر نخواهد بود.
 • چرم درجه دو : چرمی که در ظاهر آن هر عیب و تیغ و ضایعاتی که هست یک پنجم کل چرم باشد و فاصله ضایعات از لبه چرم بیشتر از سه سانت نباشد و در وسط چرم هم قرار نگیرند.
 • چرم درجه سه : چرمی که در ظاهر آن هر عیب و بریدگی و ضایعات موجود ییش از یک پنجم کل چرم باشد و ضایعات پراکنده نباشد و آثار زخم و جراحت بر روی چرم دیده شود .
 • چرم درجه چهار : چنانچه عیوب چرم درجه سه در وسط چرم یعنی ستون فقرات بصورت عمودی باشد آن چرم، چرم درجه چهار می باشد. 

شناخت انواع کیف چرم طبیعی ارزان

همانطور که گفته شد:(( برای ساخت کیف های مرغوب از چرم های مرغوب استفاده میکنیم.))

کیف ها به چند دسته مردانه و زنانه و به نوع های مختلفی از جمله کیف دستی،کیف رو دوشی،کیف پول، کیف سامسونت و … تقسیم بندی می شوند که از چرم درجه یک و نوع چرم آن به دلخواه در بازار فروش موجود می باشد اما برای خرید کیف چرم طبیعی ارزان قیمت لازم است که مقداری چشم خود را بر روی کیفیت کار ببندید 

خلافبت در تولید محصولات چرمی و طرح های متفاوت بی تاثیر نخواهد بود. این خلاقیت در تولید بهترین چرم تاثیر گذار خواهد بود. در این بین کشور مراکش با تنوع های زیادی که در انواع محصولات چرم طبیعی دارد جزو بهترین کشور های تولیدی چرم طبیعی می باشد. چرم اسپانیا نیز با استفاده از پوست اسب که متفاوت تر از ما بقی پوست ها هست، تحولی ویژه در صنعت چرم ایجاد کرد. پوست اسب هم لطافت بیشتر و هم مقاومت بالایی دارد که باعث تمایز آن نسبت به مابقی چرم ها می شود. چرم روسیه نیز با توجه به شرایط جوی این کشور، از چرم ههایی استفاده می کنند که هم گرم تر باشند و هم در برابر سرما مقاوم باشد، ترک نخوردن چرم نیز بسیار در کیفیت چرم اهمیت دارد. 

باید به این نکته توجه داشت که بهترین چرم طبیعی از بهترین پوست ها درست می شود. این پوست خوب باید بدون اثرات واکسن و بیماری و حتی زخم های پوستی باشد تا بتوان چرم مرغوبی را از آن تولید کرد . 

روش تولید کیف چرم در طرح های شیک

روش تولید کیف چرم در طرح های شیک طرح های شیک تولید شده در کیف های چرم بسته به نوع خلاقیت تولید کننده و بهری گیری از افراد ماهر در تولید آن ها می باشد.

 روش تولید کیف چرم به طور کلی به شرح زیر است :

 1. ابتدا شما به وسایل اولیه نیاز دارید از جمله : چرم،آستر، نخ نایلونی یا پلاستیکی، چسب و روغن صنعتی، رنگ مخصوص، قفل، دکمه با طرح دلخواه، زیپ، میخ (زیر و رو ) و کلیشه
 2. رسم الگو که از مهم ترین مراحل تولیدی یک کیف است
 3. برش الگو ی رسم شده
 4. چسباندن قسمت های دوخته شده
 5. وصل کردن دکمه یا زیپ

به چند مورد از چرم های پر فروش و موجود در بازار می پردازیم :

 • چرم شب رو یا همان چرم کفاشی
 • چرم گاو میلینگ که نوعی چرم گاو با نرمی و انعطاف بالا 
 • چرم گاوی خود رنگ که در برابر آب مقاومت پایینی دارد. 
 • چرم بز گیاهی یا چرم نقاشی که در صنعت هنر و بوم به کار می رود.
 • چرم ورنی که دارای سطح براقی می باشد و نمونه هایی از کیف و کفش های ورنی در بازار به چشم می خورد.
 • چرم جیر از پوست گاو و گوساله استفاده و شده و دارای سطحی مخملی و پرزدار می باشد و نمونه هایی از کیف و کفش های جیر در بازار موجود است.
 • چرم زیره و کفی کفش که معمولا از چرم هایه با ضخامت همچون گاومیش استفاده می شود .

مشخصات عمومی کفش چرم طبیعی

 چرم های بکار رفته در کفش ها به چند دسته تقسیم میشوند : چرم سبک، چرم نیمه سنگین، چرم سنگین

 • چرم سبک که از پوست حیوانات میباشد و دارای ظرافت بیشتری است.
 • چرم نیمه سنگین که از پوست کروکودیل و شتر مرغ درست شده و بدلیل ضخامت بالایی که دارند قیمت بیشتری هم دارند.
 • چرم سنگین که از پوست گاومیش تهیه شده و  به دلیل ضخامت و استحکام بالایی که دارد در زیره کفش استفاده می شود.

کفش های چرم از قیمت های متفاوتی هم برخوردار هستند برای مثال برای خرید کفش های کوهستانی چرم معمولا از چرم های گاومیش و بز به دلیل استحکام بالا استفاده می کنند و کفش های مهمونی چرم از پوست حیوانات که ظریف تر هستند بهره می گیرند.

کفش های چرم طبیعی از قیمت های بسیار بالایی برخوردا هستند و برای تشخیص آن ها کار سختی در پیش ندارید. 

کفش های چرم معمولا در رنگ های قهوه ای بیشتر دیده می شنود. کفش های چرم طبیعی استحکام بالایی در برابر ضربه دارند و مقاوم در برابر حرارت و مقاوم در برابر خیس شدن در آب نیز می باشند. 

در کفش های چرمی که در آن ها از چرم نازک استفاده شده در برابر ضربه، ضربه پذیر تر هستند. کفش های چرم طبیعی از انعطاف بالایی برخوردار هستند که کافی است کفش خود را به درون فشار دهید تا از انطاف آن مطمان شوید. 

تولید کننده بهترین چرم طبیعی

تولید کننده بهترین چرم طبیعی  صنعت چرم در ایران و در جهان با رقابت تنگاتنگی رو به هستند از این رو که کشور های مختلف با تولید چرم های مرغوب خود را در این رغابت جلو می اندازند. 

بهترین چرم های طبیعی از پوست حیواناتی تهیه میی شود که استحکام بیشتری دارند. پوست کروکودیل و کرگردن و گاو که از استحکام بالایی برخوردار است می تواند محصولات چرمی درجه یک را تولید کند.

شرکت ها و کمپانی های معتبر در این صنعت با استفاده از چرم های درجه یک، کیفیت کار خود را افزایش داده و جزو بهترین تولید کنندگان چرم طبیعی شده اند. در بین شرکت های فعال ایرانی که در شهر هایی از جمله قم و مشهد و تهران فعالیت تنگاتنگی دارند، شرکت ها و کمپانی هایی هم هستند که در قاره های اروپا و آمریکا و آفریقا فعالیت چشم گیری دارند. در بین این قاره ها به ترتیب کشور مراکش و اسپانیا و روسیه، بهترین چرم های موجود در دنیا را تهیه میکنند. چرم هایی که این شرکت ها استفاده میکنند تا محصولات با کیفیتی داشته باشند، هیچ گونه زدگی و جای خراش و بریدگی در آن دیده نمی شود و عمل دباغی به خوبی روی آن ها شکل گرفته است. توجه داسته باشید که بهترین چرم های دنیا با زحمات بسیار زیادی تولید می شود، هیچ چرم خوب و با کیفیتی بدون زحمت تولید نمی شود. 

امروزه خریداران محصولات چرمی کیفیت کار را در استحکام بالای چرم می بینند، از این رو بر روی چرم هایی دست می گذارند که در وجه اول زیبایی و در وجه دوم استحکام بالایی داشته باشند. ناگفته نماند که انعطاف موجود در چرم نیز حائز اهمیت است. تولید کنندگان بهترین چرم طبیعی، همراه محصول خود شناسنامه محصول می دهند که مشتری از کیفیت آن اطمینان حاصل نمایند. همچنین تولید کنندگان بهترین چرم های طبیعی، قیمت محصولات خود را با قیمت بالایی عرضه می کنند. 

مطلب پیشنهادی

آدرس مراکز فروش چرم خام در مشهد

آدرس مراکز فروش چرم خام در مشهد را در این مطلب به شما اعلام می داریم تا اگر ساکن مشهد هستید و یا قصد سفر به این شهر را دارید بتوانید براحتی فروشگاه های چرم خام

دیدگاهتان را بنویسید