فروش سایت
خانه / چرم شتری / خرید چرم شتر از بازار مشهد

خرید چرم شتر از بازار مشهد

خرید چرم شتر از بازار مشهد شاید بیشتر از سایر شهر ها برای مصرف کننده و کارگاه های تولید کیف و کفش چرم طبیعی ممکن باشد. زیرا این نوع چرم در مشهد تولید بالایی دارد.

صنعت چرم طبیعی و حیوانی از جمله صنایعی است که در ایران با وجود چالش های زیاد می تواند با مدیریت منابع به یک صنعت قوی تبدیل شود.

در این صنعت انواع و اقسام چرم حیوانی به کار گرفته می شود که مراحل تولید آن شاید پیچیده باشد. ولی کیفیت محصول را جهانی و بازار پسند می کند.

البته با وجود تولید در مشهد، خرید چرم شتر با وجود کیفیت بهتر نسبت به سایر انواع چرم طبیعی و حیوانی سخت تر از کشور هایی چون امارات و یا هندوستان است.

چرم شتر در بازار مشهد به وفور موجود می باشد و خرید این نوع چرم از این بازار بسیار به صرفه و آسان است چراکه به علت وجود میزان زیادی چرم شتر در این شهر قیمت ها نیز بسیار پایین و مناسب می باشد، یکی دیگر از دلایل توصیه به خرید چرم از این شهر این است که ویژگی چرم شتری که توسط دباغان مشهدی تولید می شود بسیار زیاد است و کیفیت بسیار بالایی دارد، امروزه میزان زیادی از چرم های مشهد به کشور های دیگر دنیا در قاره های مختلف صادر می شود و این حجم صادرات به علت بالا رفتن تقاضای خرید این کشور ها روز به روز در حال افزایش می باشد چراکه این کشور ها به کیفیت بسیار بالای چرم مشهدی و در واقع چرم شتر ایرانی نسبت به دیگر کشور ها پی برده اند و قیمت بسیار خوب این چرم ها دلیلی مزید بر این علت ها می باشد.

خرید چرم شتر از بازار مشهد

خرید چرم شتر برای صادرات

خرید چرم شتر برای صادراتخب زمانی که محصولی تولید داخل باشد، برای صادرات می توان آن را خرید و فروش کرد.

تولید چرم شتر در ایران از زمان رشید الدین فضل اللهی و همزمان با پایان حمله مغول ها به ایران بسیار موفق بوده است.

در اسناد موجود گویا چرم در مشهد و تبریز بیشترین میزان تولید را از آن زمان برخوردار بوده است.

در نتیجه اکنون با پیشرفت تکنولوژی و امکان تولید با کیفیت بالاتر، خرید چرم شتر توسط بازرگانان از ایران برای صادرات رو به بهبود خواهد بود.

خرید چرم شتر بیشتر به صورت خام است و در نتیجه با توجه به این که مشتری می تواند سلیقه خود را بر روی آن اعمال کند، هر روز برای صادرات بیشتر مشتری های جدید و بازار هدف بکر پیدا می شود.

http://camelo.ir

انواع چرم شتر در ایران تولید می شود و به علت آب و هوای بسیار مناسب این کشور برای پرورش شتر باعث شده تا هرروزه تعداد این شتر ها افزایش یابد و در نتیجه آن میزان زیادی چرم در کشور تولید گردد. این چرم های تولید شده در بازار داخلی برای صنایع مختلف استفاده می شود و حجم زیادی از آن ها بصورت خام و یا بصورت آماده شده به کشور های متقاضی صادر می شود. صادرات چرم شتر برای ایرانیان منافع بسیار زیادی دارد چراکه می تواند ارز زیادی به کشور وارد کند و باعث گردش چرخ اقتصادی کشور شود همچنین این صادرات برای شخص تاجر و صادر کننده نیز منافع بسیار زیادی دارد که باعث شده امروزه افراد زیادی این عرصه را برای ورود به تجارت انتخاب نمایند، اما مسئله ای که ذهن این افراد را درگیر خود می کند این است که یک تامین کننده برای خرید چرم شتر صادراتی از کجا پیدا نمایند.
گره این مشکل به دست ما باز می شود چراکه مجموعه ما به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان چرم شتر در ایران می باشد که توانایی آن را دارد که تاجران زیادی را در حجم های مختلف این محصول و حتی چرم شترمرغ تامین نماید و آنان را در تمام مراحل کارشان حمایت کند.
با ما به جهانی شدن بیاندیشید.

اطلاعاتی درباره چرم طبیعی شتر

اطلاعاتی درباره چرم طبیعی شترچرم شتر در واقع پوست کنده شده از شتر ذبح شده است که طی فرآیندی خاص بنام دباغی کردن از حالت طبیعی خود که بسیار فساد پذیر است خارج می شود و به شکل مصنوعی تبدیل می گردد این پوست شتر مصنوعی شده با نام چرم شتر در بازار وجود دارد و به علت ویژگی های منحصر به فردی که دارد در صنایع مختلفی برای تولید کالاهای متفاوتی استفاده می شود.
ویژگی های چرم شتر که باعث شده تا نسبت به دیگر چرم ها برتری داشته باشد و از آنان متمایز باشد به شرح زیر می باشد:

 • این چرم بسیار سنگین می باشد و تراکم بسیار بالایی دارد به گونه ای که گفته می شود الیاف آن نسبت به چرم های دیگر 10 برابر سنگین تر و متراکم تر هستند.
 • دارای کشسانی بسیار بالا و در عین حال استحکام زیادی است که آن را برای استفاده در صنعت مبلمان مناسب کرده است.
 • دوام بسیار بالایی دارد و در برابر تغییرات فیزیکی مقاومت خوبی از خود نشان می دهد این در حالی است که انعطاف پذیری بالایی از خود نشان می دهد.
 • این چرم بسیار نرم و لطیف است که باعث شده در صنعت مد و پوشاک از آن برای تهیه لباس های چرمی استفاده نمایند.

در کل چرم شتر نسبت به سایر چرم ها استفاده بیشتری دارد و صادرات آن زیاد می باشد و یک نکته جالب توجه درباره این چرم این است که چرم شتر متری خام بیشتر از چرم شتر آماده شده صادر می شود و علت این موضوع این است که هر صنعتگری دوست دارد تا چرم مورد استفاده خود را براساس طرح ها و مدل کالایی که قصد تولید آن را دارد، آماده و طراحی کند.

مشخصات بهترین چرم شتر صادراتی

اگر بخواهیم مشخصات بهترین چرم شتر صادراتی را بیان کنیم باید همه افکار و سلایق مختلف افراد را در نظر بگیریم که امری ناممکن و نشدنی می باشد، پس ما در اینجا فقط چند نمونه از این مشخصات را که در صادرات چرم تاثیر دارد را برای شما بیان می کنیم:

 • محصولی که قرار است صادر شود باید از بهترین و مرغوب ترین جنس ها باشد چراکه افراد خارجی برروی کیفیت محصولات خیلی تاکید دارند و برای جلب رضایت آن ها باید چرم درجه و مرغوب را به آنان عرضه کرد.
 • فردی که قرار است چرم شتر را از کشور دیگری بخرد هیچگاه بددنبال جزئی خریدن آن نیست و همیشه خرید حجم های بسیار زیادی در نظر او می باشد و همچنین در بیشتر تقاضای خرید چرم خام دارند و یک تاجر ایرانی باید حجم زیادی از چرم خام را بصورت متری به او عرضه نماید.
 • چرمی که قرار است صادر شود باید رنگ بسیار خوبی داشته باشد تا بتواند توجه همگان را بعنوان یک محصول ایرانی به خود جلب نماید.
 • قیمت چرم  از مشخصات بسیار مهمی است که در چرم های صادراتی بسیار مهم می باشد چراکه افرادی که قصد خرید از ایران را دارند بدنبال قیمت های مناسب هستند تا بتوانند از این خرید و فروش سود ببرند، برای این افراد باید چرم های متری و با قیمت عمده محاسبه گردد تا رضایتشان جلب شود.

دسته بندی انواع چرم مشهد

دسته بندی انواع چرم مشهدچرم مشهد از زمان های بسیار دوری ساخته می شده است و مصرف بسیار زیادی داشته، این چرم دارای کیفیت بسیار بالایی است و قیمت بسیار مناسبی دارد. یکی از دلایلی که موجب شده تا این چرم از گذشته های دور همچنان در میان مردم از محبوبیت برخوردار باشد تنوع زیاد آن است، بگونه ای که هرکس با توجه به نیاز و نوع محصول خود یکی از این انواع چرم را انتخاب و خرید می کند و در واقع به این افراد حق انتخاب داده شده است.
در این قسمت قصد داریم تا انواع چرم مشهد را دسته بندی کنیم و برای شما عزیزان بیان نماییم.
دسته بندی چرم ها براساس وزن:

 1. چرم سبک مشهد: این چرم از دباغی کردن پوست حیواناتی مانند: بزغاله، بز، گوسفند بدست می آید این چرم همانور که از نامش مشخص می باشد بسیار سبک و نازک است و از آن بیشتر برای صنایع پوشاک استفاده می شود.
 2. چرم نیمه سنگین: چرم نیمه سنگین حاصل ایجاد تغییراتی برروی پوست شترمرغ است این چرم یکی از پرفروش ترین چرم های مشهدی می باشد که بیشتر جنبه تزئینی دارد اما در ساخت کیف و وسایل دیگر نیز استفاده می شود.
 3. چرم سنگین مشهد: پوست حیواناتی مانند شتر، گاو و گوساله را دباغی می کنند و یک چرم بسیار مرغوب و پرکاربرد تهیه می کنند این چرم زیبایی زیادی در مقابل انواع دیگر خود دارد و همچنین مقاومت، استحکام بالایی دارد که باعث شده تا از آن ها در تهیه کفش های مختلف استفاده کنند.

دسته بندی چرم ها براساس نوع دباغی کردن در این کارخانه:

 1. در بعضی از چرم ها برای دباغی کردن آن ها از هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی شود و تماما از رنگ های گیاهی و روغن های حیوانی استفاده می گردد که به این چرم ها چرم گیاهی می گویند و به علت اینکه حساسیت پوستی ایجاد نمی کنند طرفداران بسیار زیادی دارند.
 2. برای دباغی کردن بعضی چرم ها از موادی استفاده می کنند که میزان کروم آن زیاد می باشدف این چرم ها را چرم کرومی می گویند.
 3. چرم گوساله را به روش خاصی دباغی می کنند و سپس رویه آن را بوسیله لاک های مخصوصی لعاب می دهند و درنهایت به آن ها چرم های ورنی می گویند.
 4. نمک آلومینیوم به همراه مواد چسبنده مانند فلوئور و یا زرده تخم مرغ در دباغی برخی از چرم ها استفاده می شود که به آن ها چرم آلومی می گویند و نگهداری از آن ها دارای شرایط خاصی می باشد.
 5. بعضی از پوست ها را تراش نازکی می دهند و سپس در آهک می غلتانند و اسم آن را چرم پوسته خام می نهند.

انواع جنس و کیفیت چرم:

 1. چرم اشبالت: این نوع چرم از ورقه ورقه کردن یا به نوعی پرز دار کردن دو طرف چرم گاو تهیه می شود.
 2. چرم میلینگ: چرم گاو و بزی که فقط یک طرف آن ها پرز دار شده باشد و طرف دیگر آن کاملا صاف و یکدست باشد، چرم میلینگ می گویند.
 3. چرم شرانگ: این چرم در واقع همان گوشت طبیعی حیوان است که فقط دباغی شده است و بافتی کاملا طبیعی و زیبا دارد.

رنگ چرم های مشهد:
چرم هایی که در کارخانجات این شهر تولید می شود متنوع می باشد و دارای طیف های مختلفی است که برخی از آن ها در اثر اضافه کردن رنگ های شیمیایی در مرحله دباغی به پوست ها تهیه می شود و برخی دیگر رنگ طبیعی پوست ها می باشد و اینگونه است که رنگ چرم شتر با چرم گاوی و یا موارد دیگر تفاوت دارد.

ویژگی مثبت چرم شتر

همانطور که قبلا اشاره شد مزایا چرم شتر بسیار زیاد می باشد و از جمله آن ها می توان به: کشسان بودن و داشتن انعطاف بالا اشاره کرد، اما نکته بسیار مهم این چرم ها این است که از قسمت های مختلف شتر تولید می شود و هرکدام ویژگی خاص خود را دارد بطور مثال:

 • چرمی که از گردن شتر تهیه می شود: این چرم از دباغی کردن پوست گردن دراز شتر درست می شود و بصورت راه راه به فروش می رسد، این چرم جزو چرم های طرح دار است که برای تولید کالاهای خاص استفاده می شود.
 • چرم هورس شتر: این چرم تفاوتش با دیگر چرم های شتر در مراحل انتهایی دباغی است که طی یک فرآیند خاصی که برروی آن انجام می شود، آن را کاملا ضد آب نموده و کیفیت آن را از همه نظر بالا می برد، این چرم در بین دیگر چرم ها فروش بیشتری دارد و در صنایع مختلف استفاده می شود.
 • چرم شتر لاگوانا: این نوع چرم از دارای سطحی صاف و صیقلی می باشد و دارای دانه های بسیار ریزی در سطح خود می باشد که باعث شده آن را از چرم گاوی تمایز دهند.

این تنوع بی شمار چرم شتر و ویژگی های مثبت آن باعث شده تا به وفور از آن استفاده شود و صادرات زیادی نسبت به دیگر چرم های حیوانی داشته باشد.

صادرات چرم طبیعی شتر

صادرات چرم طبیعی شترکشور های زیادی امروزه به علت آب و هوایی که دارند چرم شتر را به میزان زیادی تولید می کنند اما هنوز هم چرم ایرانی و طبیعی شتر مشهد در سطح جهانی جایگاه ویژه ای دارد و آمار تقاضا و خرید این محصول از ایران بسیار بالا می باشد و همچنان چرم طبیعی مشهد در حجم های زیاد به کشور های مختلف صادر می شود چراکه علاوه برکیفیت بسیار قابل قبولی که دارد قیمت بسیار مناسبی نیز برای این خریداران دارد و می توانند از فروش این محصولات در بازار کشور های خود پول زیادی بدست بیاورند علاوه بر این خرید این افراد از تاجران و تولید کنندگان ایرانی باعث می شود تا این افراد نیز بتوانند به سود های بسیار بالایی دست پیدا نمایند و در واقع این معامله برای طرفین سود خواهد داشت.

راهنمای خرید چرم طبیعی شتر

برای خرید چرم طبیعی باید نکاتی را در نظر گرفت که ما قصد داریم آن ها را بصورت راهنمایی های خلاصه و مختصر در اختیار شما قرار دهیم:

 • در هنگام خرید حتما چرم شتر را لمس نمایید اگر احساس ضخیمی و زبری نمودید و در زیر دستان خود دانه های ریزی را احساس کردید بدانید این چرم طبیعی است.
 • چرم شتر دارای کشسانی بسیار بالایی است که شما می توانید برای خرید از این مشخصه در اصل بودن و یا نبودن آن استفاده کنید به اینصورت که قسمتی از چرم را در دو جهت بکشید درصورتیکه کمی انعطاف و کشیدگی داشت آن چرم طبیعی و چرم شتر می باشد.
 • برای تشخیص چرم شتر از چرم گاو کافی است به تراکم الیاف آن دقت کنید درصورتیکه این تراکم بسیار بالا بود و ضخامت قابل قبولی داشت بدانید که آن یک چرم شتر اصل می باشد.
 • در هنگام خرید چرم را بو کنید اگر بوی اشیائ پلاستیکی را داد هرگز آن را نخرید چراکه مصنوعی می باشد اما در صورتیکه بوی ضمختی و طبیعی بودن داشت بدانید که آن یک چرم طبیعی شتر می باشد و خرید آن بسیار منفعت آور خواهد بود.

این ها فقط نکات مبتدی و اولیه برای خرید چرم طبیعی شتر بود که بیان نمودیم اما اگر برای خرید این محصول نیاز به راهنمایی های تخصصی تر و حرفه ای دارید می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با مشاوران این مجموعه تماس بگیرید و تمام راهنمایی های لازم را از آنان دریافت نمایید.

مطلب پیشنهادی

عرضه مستقیم محصولات چرم خام شتر ضد آب

تنها مرکزی که قادر است محصولات تولید شده با چرم خام شتر ضد آب بسازد کارخانه آفتاب مشهد است. چرم رادمان به صورت مستقیم انواع اجناس تولیدی را بی واسطه با قیمت کار

دیدگاهتان را بنویسید