فروش سایت
خانه / چرم گاوی / خرید عمده چرم گاوی تبریز

خرید عمده چرم گاوی تبریز

چرم های تبریز یکی از بهترین و شناخته شده ترین چرم های موجود در بازار ایران و کشورهای همسایه می باشند که در تنوع بالایی همچون چرم گاوی صادرات می گردند و بصورت عمده نیز قابل خریداری اند.
از معروف ترین چرم های تولید شده در ایران، چرم های تبریز هستند که در بازار بیشتر استان های کشور بصورت عمده خرید و فروش می شوند و در ساخت محصولات متعددی کاربرد دارند.
این چرم ها خود تنوع بالایی دارند ولی بیشترشان از نوع گاوی می باشند و در نوع اشبالت یا نبوک و ورنی در معرض فروش قرار می گیرند و همچنین بصورت خام عرضه می گردند.

بهترین چرم تبریز، چرم گاوی تبریز است، این چرم از چنان کیفیتی برخوردار است که در سطح جهانی، رتبه بالای صادراتی را دارد. چرم گاوی بسیار مقاوم است و علاوه بر، استفاده در پوشاک، در صنایع دیگر به عنوان تسمه های صنعتی و یا دستکش های آزمایشگاهی کاربرد دارد. خرید عمده چرم گاوی تبریز

شناخت کلی چرم گاوی تبریز

شناخت کلی چرم گاوی تبریز

چرم ها دسته های گوناگون زیادی را دارند، اگر قصد خرید چرم طبیعی را دارید باید با انواع آن آگاه باشید تا خریدی متناسب با نیاز خود داشته باشید. پوست حیوانات بعد از فرایند پاکسازی و دباغی به ماده ای پایدار به نام چرم تبدیل می شود، در ایران چرم ها به سه دسته، سنگین، نیمه سنگین، سبک تقسیم بندی می شوند. 

 • چرم سبک: این نوع چرم از پوست گوسفند و بز تولید شده و کاملا نازک و سبک بوده است، و بیشتر برای کیف و پالتو از این نوع چرم استفاده می کنند. لطافت این نوع چرم بسیار بالا است و انعطاف پذیری خوبی دارد 
 • چرم سنگین: این نوع چرم از پوست گاو گوساله تولید شده و وزن بالایی دارد، مقاومت این چرم بسیار زیاد است و برای کیف و کفش کاربرد مناسبی دارد، این چرم به صورت نرم و خشک با ضخامت های مختلف تولید می شود و سطح صافی دارد. چرم گاوی مشکی، بیشترین فروش را در بین چرم گاوی دیگر دارد. 
 • چرم نیمه سنگین: این نوع چرم از شتر، و یا تمساح و مار به وجود می اید و قیمت بالایی دارد. مقاومت این چرم تا حدودی بالا است و سطح این چرم با توجه به حیوانی که از آن تولید شده، صاف و یا طرح دار خواهد بود. 

چرم گاوی به دلیل تراکم بالا بیشترین استفاده را در، صنعت کفش دوزی دارد اما در ضخامت های سبک تر برای تولید پالتو نیز مصرف می شود. اما این پالتو در مناطق خیلی سرد، قابلیت پوشیدن را دارند. رنگ آمیزی، چرم طبیعی به دو روش، گیاهی و یا شیمیایی انجام می شود، که چرم تبریز هر دو روش را برای رنگ آمیزی به کار میبرد. 

 • در روش شیمیایی: فضا های خالی بین سلولی پوست خام، رنگ دهی می شوند، شیوه رنگ آمیزی کرومی در کشور های اروپایی و امریکایی کاملا منسوخ شده است، و اگر چرمی با این روش رنگ دهی شود اجازه حضور در بازار این کشور ها را نداشته و برای کشور های جهان سوم عرضه می شود. زیرا کروم یک فلز است که به محیط زیست و پوست انسان آسیب زیادی وارد می کند، و برای جلوگیری از این اقدام تمامی جهان به رنگ دهی با گیاهان تشویق شده اند، اما کشورهای درحال توسعه، به دلیل عدم آگاهی لازم، هنوز از این روش استفاده می کنند. 

دانستنی هایی درباره چرم طبیعی تبریز

چرم طبیعی تبریز اولین بار در سال ۱۳۰۸  تولید شد. اما نوشته هایی از خواجه رشید الدین موجود می باشد که سندی بر پر رونق بودن تجارت پوست و چرم در ایران بعد از حمله مغول است. چرم گاو تبریز و شیراز از همان زمان شهرت زیادی در جهان داشتن، زیرا در این نوشته ها، بیشترین تاکید چرم بر این دو شهر بوده است. 

اما در دوره قاجار، همدان مرکز تولید چرم ، و کارخانه های زیادی در این شهر پایه ریزی می شود. چرم همدان، از پوست گوسفند تولید شده و در آن زمان به چرم همدانی معروف بوده است. و در سال۱۲۶۷ اولین چیزی که امیر کبیر برای نمایشگاه لندن فرستاد، پوست و چرم ایرانی بود. 

صادرات چرم و پوست، از شهر های تبریز، شیراز، اصفهان، همدان، به کشور های عثمانی، روسیه و هند می شد. در سال ۱۳۱۱ اولین کارخانه چرم سازی مدرن توسط اردشیر یگانگی، در همدان تاسیس شد که از آنجا این تکنولوژی در شهر های دیگر منقل شد. مورخان تاریخ دقیق تولید چرم ایران را از این سال می دانند، زیرا با توجه به دستگاه های مدرنی که به ایران وارد شد، تولیدات چرمی افزایش یافت، و بنا به تولیدات زیاد صادرات آن به کشور های دیگر نیز رونق زیادی پیدا کرد. 

چرم های سنتی که در شهر های همدان و تبریز تولید می شد چندین نوع بودند که عبارت اند از: 

 • چرم تبریز: این چرم از پوست گاو تولید می شد و برای رنگ آن از طریق روش گل ورزی اقدام می شد، و رنگ نارنجی به دست می آمد، این نوع چرم همانطور که از نامش مشخص است فقط در تبریز موجود بود هیچ جای ایران قادر به تولید این نوع چرم با چنین کیفیتی نبوده اند. 
 • چرم ساغری: این چرم از پوست الاغ و اسب تولید می شد و خود چرم نقش های خیلی خاصی را از خود داشت و بیشترین کارایی که این نوع چرم داشته تزئیین برای رویه کفش ها و یا پاتو های آن زمان بوده است. در آن زمان همدان یکی از معروف ترین تولید کنندگان چرم ساغری در ایران بوده است، که به رنگ فیروزه بوده است. 
 • تیماج: چرم تهیه شده از پوست بز و بزغاله را تیماج می گفتند که بیشتر نرم و لطیف بوده و برای کیف و پالتو استفاده زیادی داشته، این چرم در تبریز به بهترین نحوه تولید می شده است. 
 • می شن: یکی از چرم های تهیه شده از پوست گوسفند بوده است که بیشتر نازک و برای آستر کفش و کیف از این چرم استفاده می کردند. در آن زمان همیان، کمربندی که در آن پول و یا طلایی را می گذاشتند و به سفر می رفتند، از این نوع چرم ساخته می شد، و تبریز یکی از شهر های مهم تولید این نوع چرم بوده است. 
 • پادوش: این نوع چرم از پوست گاو میش تولید می شد و برام و مقاومت بالایی داشته و به این علت برای زیره کفش از این چرم استفاده می کردند. 

دلایل رونق استفاده از چرم تبریز

دلایل رونق استفاده از چرم تبریز

همه ما می دانیم که چرم از دیرباز بین انسان ها و مردم مرسوم بوده است و تمامی فرهنگ ها از این ماده برای تولید لباس و وسایل مورد نیاز خود استفاده می کردند. اما دلیل استفاده از این محصول چیست،؟! 

دوام و پایداری محصولات چرمی یکی از مهم ترین دلایل استفاده از این چرم می باشد. این  چرم عمر طولانی داشته و هیچگاه ازبین نخواهد رفت. محصولا چرمی همیشه مد هستند، و هیچگاه صنعت مد آنها را ترک نخواهد کرد، پس در تمامی سال ها می توان از این محصولات به خوبی استفاده کرد، زیبایی حیرت انگیز محصولات چرمی یکی دیگر از دلایل استفاده آنها است. در واقع چرم یک محصولی است، که هیچ زمان و مکان خاصی ندارد، شاید بهترین برند های تولید کفش اروپا، کفش هایی با زیبایی خاصی و با دوام بالا تولید کنند، اما تمامی آنها بعد از گذشت چند سال فرسوده و غیر قابل استفاده خواهند شد. 

بعضی از افراد دارای پوست بسیار حساسی هستند و ممکن است به بعضی از لباس ها، و کفش ها حساسیت زیادی پیدا کنند، از اونجایی که چرم کاملا یک الیاف طبیعی بوده و هیچگونه، ماده افزودنی در خود نداشته، ضد حساسیت است و با تمامی پوست ها سازگاری بالایی دارد. چرم به دلیل آنکه قدرت تنفس دارد عرق انسان را جذب کرده و آن را به هوا منتقل می کند این امر باعث می شود، که محیط کفش و یا لباس هیچگاه، محیط قارچ های پوستی و باکتری ها نشود، و بوی بدی را ایجاد نکند. 

مشخصات عمومی چرم هورس گاوی

چرم هورس گاوی، یکی از انواع چرم طبیعی می باشد که از پوست دیگر حیوانات نیز می توان آن را به دست آورد. در تولید این چرم یک نوع واکس مخصوص، به خارجی ترین لایه پوست چرم، زده شده، و سطح پوست از حالت صاف بودن خارج شده، و یک سطحی نرم، مخملی و پرزدار به وجود می آید. نام دیگر این نوع چرم، کریزی هورس می باشد. برای تولید این چرم باید سطح و یا رخ آن ساییده نشده باشد تا هنگام زدن آن واکس این فرایند انجام شود، اما اگر رخ آن ساییده شود، آن چرم را نبوک می گویند، که بسیار سطحی صاف و نرم دارد. 

با گذر زمان و میزان لمس کردن چرم هورس، تغییر رنگی در آن ایجاد می شود، که باعث سایه روشن هایی در سطح آن خواهد شد. و به همین دلیل این چرم سبک انتیک را دارا است، بعضی از این چرم ها، از زمان تولید این افکت های سایه روشن را همراه خود دارند. 

یکی از ویژگی های مهم این چرم، ایستادگی محکم و ضخامت بالایی آن است که زمان تولید کیف با این چرم دیگر نیازی به فم برای مقاومت آن نخواهد بود.از محبوب ترین نوع چرم هورس، گاوی، بزی، و شتری است. پوست شتر حتی اگر با روش چرم نبوک تولید شود، دارای سایه روشن است، و زمانی که با روش هورس ساخته می شود، زیبایی خاصی را بر روی سطح خود ایجاد خواهد کرد. 

چرم های هورس کاملا ضد آب هستند، و ظاهری خوشایندی نیز دارد و برای تمامی سلیقه ها استفاده می شوند. از دیگر ویژگی های این چرم ها، تنوع بالای آن در ضخامت تولید شده آن است. بیشترین استفاده این چرم برای کیف و کفش است. اما گاهی برای کت و پالتو نر از آنها استفاده می شود. صنعت مد ایتالیا، هر ساله تعداد زیادی از طراحی های کیف و کفش خود را با این چرم انجام می دهد، زیرا این چرم نسبت به دیگر چرم ها زیبایی خیره کننده ای دارا است  و قابلیت آن را دارد با هر نوع لباسی ست شود. 

روش تشخیص بهترین چرم تبریز

روش تشخیص بهترین چرم تبریز

امروزه به دلیل تنوع محصولات چرمی، و بالا بودن قیمت چرم گاوی، باعث شده تا بازار اجناس تقلبی چرم، برای افراد سودجو ایجاد شود. آنهایی که در سال های متوالی از محصولات چرمی استفاده می کنند فرق بین چرم مصنوعی و اصل را می دانند، اما افرادی که زیاد در این تشخیص ماهر نیستند، باید چکار کنند؟. 

در ادامه چند را مهم و آسان برای تشخیص چرم را برای شما معرفی می کنیم مه در خاصی چرم هیچگونه، مشکلی نداشته باشید. 

اولین راه تخمیش چرم اصل داشتن شناسنامه است، تمامی چرم های اصل دارای شناسنامه هستند، و نشان مخصوص به برند تولید شده خود دارند. اگر محصولی این مشخصات را نداشت به اصل بودن آن شک کنید. دومین را برای شناخت یک چرم طبیعی و اصل، بوی چرم است. محصولات طبیعی چرمی به دلیل تولید شده از پوست حیوانات بوی آنها را می دهند، اما چرم های مصنوعی به دلیل تولید از پلاستیک این بو را نخواهند داد. سومین راه تشخیص محصولات اصل چرمی، قیمت بالای آنها است. زیرا این محصولات کاملا گران قیمت بوده و اگر دست دوز باشند، قیمت آنها دو برابر خواهد شد. دلیل این گرانی، دوخت خاص، مقاومت، طرح های خاص، لطافت آن ها است. چهارمین راه تشخیص جنس پشت محصولات است، زیرا چرم های طبیعی دارای حالت های پرز مانندی هستند اما چرم مصنوعی ریشه های بلند، و از جنس پلاستیک در آستر پشتی خود دارند. 

چرم های طبیعی ضخامت یکسانی در تمامی سطح خود ندارد اما چرم های طبیعی کاملا یکسان هستند. و با لمس محصول متوجه این ناهمسانی در ضخامت محصولات چرمی اصل خواهید شد. چرم طبیعی کاملا انعطاف پذیر است و هنگام فشار جمع شده و حالت چروک به خود می‌گیرد. اما چرم مصنوعی غیر انعطاف است و در زمان فشار دادن، حالت اولیه خود را از دست نمی دهد. 

زمانی که نور به چرم طبیعی، برخورد میکنند انعکاس آن در تمام بخش های آن یکسان نیست، اما چرم مصنوعی انعکاسی یکسانی را به تمامی بخش های چرم هدایت می کند. 

خصوصیات چرم گاوی مشکی

چرم مشکی گاوی کاملا سطح  صاف و به اصطلاح گرین شده ای را داد. و هم به صورت خشک و هم به صورت نرم تهیه می می شود. این چرم ها رنگ مشکی براق به اصطلاح ورنی، و یا ماتی را دارند. 

چرم های گاوی به دلیل ضخامت کمی در شست و شو نگهداری، مشکل داشته باید نکاتی  را برای نگهداری آن رعایت کنید. 

 • لکه های چربی و یا خودکار: این لکه ها بسیار پر درد سر هستند و به سختی از بین خواهد رفت اگر محصول مورد نظر شما دچار این نوع لکه های عمیق شد حتما از متخصص برای برطرف کردن آن استفاده کنید. 
 • سرما و رطوبت: چرم طبیعی بر خلاف نظر اشتباه بقیه در مقابل رطوبت و سرما کاملا آسیب پذیر هستند، درست است که هنگام تولید آن خاصیت ضد آب بودن را پیدا خواهند کرد اما کاملا در مقابل نفوذ آب مقاوم نخواهند بود ، و اگر در مقابل سرما قرار بگیرد، کاملا خشک شده و پوسته روی آنها ترک خواهد خورد 
 • خشک کردن: اگر محصولات چرمی خیس شدن از پارچه نخی برای گرفتن رطوبت آن استفاده کنید هیچگاه آن را در مقابل نور مستقیم خورشید و یا حرارت قرار ندهید، زیرا باعث می شود متورم شود. 
 • د فرم شدن کالاهای چرمی:  چرم های طبیعی به دلیل انعطاف پذیر که دارد ممکن است در اثر فشار فرم خود را از دست بدهند، برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است، یک پارچه را درون محصول گذاشته و در جایی قرار دهید که برخورد وسایل با آن کاملا غیر ممکن باشد. 

شرکت تولید کننده چرم طبیعی تبریز

شرکت تولید کننده چرم طبیعی تبریز

شرکت های تولید کننده چرم طبیعی ، یک نوع عمده فروشی چرم به حساب می آیند. این شرکت ها چرم های مورد نیاز، صنعت های دیگر را تولید و به آنها به صورت عمده می فروشند، تمامی محصولات چرمی، چرم مورد نیاز خود را از این شرکت ها دریافت خواهند کرد. شرکت های تولید کننده با بهترین دستگاه های چرمسازی مردن، تمامی تلاش خود را می کنند تا محصولی با کیفیت را به دست مخاطبان خود برسانند. 

مطلب پیشنهادی

آدرس مراکز فروش چرم خام در مشهد

آدرس مراکز فروش چرم خام در مشهد را در این مطلب به شما اعلام می داریم تا اگر ساکن مشهد هستید و یا قصد سفر به این شهر را دارید بتوانید براحتی فروشگاه های چرم خام

دیدگاهتان را بنویسید