فروش سایت
خانه / دستبند چرم گاوی / خرید دستبند چرم گاوی

خرید دستبند چرم گاوی

چرم جزو منسوجات محبوبی است که انسان از آن به انواع مختلف استفاده کرده تا برای خود محصولات زینتی و پوششی به وجود بیاورد. چرم از انواع موجودات به دست می آید که مهمترین آنها چرم گاو است که از مرغوب ترین نوع چرم است. یکی از مواردی که از چرم گاو به دست می آید دستبند می باشد. استادان چرم دوز با تهیه چرم درجه یک گاوی و تبدیل آن به دستبند زیبا آن را به فروش می رسانند. خرید دستبند چرم گاوی درجه یک برای خریداران انتخاب بسیار خوشایندی است. 

چرم ماده ای بسیار بادوام است که توسط برنزه کردن پوست یا پوست حیوانات ساخته شده است. پوست حیوانات یک فرآیند حفظ، یعنی یک درمان شیمیایی به نام برنزه کردن برای تبدیل پوست به طور غیرقابل تجزیه پوست به یک ماده پوسیده نشده به نام چرم انجام می شود. پوست حیوانات بزرگتر مانند گاو یا اسب به صورت پنهان خوانده می شود، در حالی که پوست حیوانات کوچکتر مانند گوسفند یا بز به عنوان پوست نامیده می شود. چرم بیشتر از گاو به عنوان محصول فرآورده های گوشتی تولید می شود.

خرید دستبند چرم گاوی

اطلاعاتی درباره انواع دستبند چرم

اطلاعاتی درباره انواع دستبند چرم به طور کلی ساخت دستبند چرم به دو نوع خاتمه می یابد :

  • 1- دستبند چرم طبیعی
  • 2- دستبند چرم مصنوعی   

دستبند چرم طبیعی چند نوع دارد:

دستبند با چرم سبک

چرمی است که از پوست حیواناتی مانند گوسفند، بز، بزغاله و بره به دست می آید که بسیار ظریف و نازک است و به همین علت هم در ساخت محصولاتی مانند لباس، کاپشن و دستکش و دستبند استفاده شده و از نوع کیفیت پایین تر آن به عنوان آستری کفش و لباس استفاده می گردد.

دستبند باچرم نیمه سنگین
به چرمی گفته می شود که از پوست حیواناتی مانند کروکودیل و شتر مرغ به دست می آید و به علت کمیاب و گران قیمت بودن بیشتر در ساخت محصولاتی که جنبه تزیینی دارند و یا لوکس محسوب می شوند مورد استفاده قرار می گیرد.

دستبند با چرم سنگین
به چرمی گفته می شود که از پوست حیواناتی مانند گاو ،گاومیش ،گوساله و شتر و …به دست می آید.
چرم سنگین بهترین نوع جهت استفاده های معمول می باشد و دارای بیشترین مقاومت و زیباترین رخ در میان دیگر انواع است.
این نوع چرم به علت استحکام و مقاومت بالا به مصرف در زیره و رویه کفش ،ساخت کیف های دستی و جیبی مرغوب و یا تسمه های ماشین آلات صنعتی و …می رسد.

دستبند با چرم مصنوعی

چرم مصنوعی معمولاً دارای پشتی پارچه ای است که با پوشش پلاستیکی صاف و دانه ای پوشیده شده‌است. 

دستبند چرم بر دو نوع است:

  • 1- دستبند چرم دخترانه یا زنانه
  • 2- دستبند چرم مردانه

. دستبند چرمی دخترانه از جزئیات ریز و بیشتر و دارای طرح های دخترانه می باشد.و دارای زخامت کمتری نسبت به دستبند پسرانه می باشد.و همچنین در تولید دستبند دخترانه از سنگ های زینتی نیز استفاده می شود.و دارای تنوع رنگی بیشتری نیز می باشد.

. دستبند چرمی مردانه نسبت به شکل دخترانه آن از جزئیات کمتر و زخامت بیشتری از نمونه دخترانه خود دارد وشاید رنگ تیره غالب بر دیگر رنگ ها باشد.

ویژگی های دستبند چرم گاوی

گاوهای بزرگ و مسن برای تولید چرم ایده آل هستند زیرا دارای یک لایه پوستی ضخیم هستند و در سطح وسیعی از آنها پرورش می یابد و باعث راحتی چرم می شود. گاوهای جوان پوستهای نرم و با لکه های بسیار کمی و نشانه های طبیعی تولید می کنند ، اما ما تصمیم می گیریم از این موارد استفاده نکنیم زیرا امید به زندگی معمولی برای این حیوانات تنها 5 تا 7 ماه است. ما فقط به دلیل امید به زندگی بسیار طولانی تر از 6 تا 8 سال از پوسته های حیوانات مسن استفاده می کنیم و همیشه ترجیح می دهیم از گاوهای شیری استفاده کنیم زیرا به نظر ما کیفیت زندگی تاثیر بسیار بالاتری در محصول دارد ، به معنای واقعی ، خواص چرم گاو به طور مستقیم با ویژگی ها سروکار دارد. برای ساخت آن به عنوان یک ماده برتر برای اثاثه یا لوازم داخلی ، پوشاک ، کلاه ، کیف دستی ، کمربند و کفش و… استفاده می شود. 

یکی از موادر استفاده چرم گاو در دستبند چرم دست دوز است که ساده ترین محصول در کارگاه چرم سازی می باشد. 

دسته بندی انواع دستبند چرم طبیعی

دسته بندی انواع دستبند چرم طبیعی انواع چرم از لحاظ ساختار ( نوع ) :

لایه های Corium و Grain بیشتر به 5 درجه معمول از چرم تقسیم و یا پردازش می شوند:

غلات کامل :

دانه بالا :

چرم اصل یا اسپلیت :

چرم سوئدی :

چرم پیوند یافته و بازیافت شده :

دو نوع چرم به طور معمول از لایه دانه تولید می شود. چرم دانه کامل بدون ایجاد سطح صافی یا تصحیح سطح کامل دانه در دست تولید می شود ، در نتیجه این اغلب دارای علائم ، گزش و لکه های قابل مشاهده است. چرم بریدل اغلب یک چرم دانه ای کامل است که احتمالاً از آن شنیده اید یا با آن روبرو شده اید. دانه بالا چرمی است که وقتی چرم دانه ای کامل ماسه ریخته می شود ، بافر می شود یا اصلاح می شود تا هرگونه علامت و نواقص را از بین ببرد.

بسته به نحوه برخورد با آنها در هنگام پردازش ، سه زیر مجموعه دیگر برای پوست های دانه وجود دارد. اینها محافظت شده ، آنیلین و نیمه آنیلین هستند. چرم های محافظت شده برای محافظت از سطحی که معمولاً چاپ می شود ، باند شده یا اسپری می شوند با یک لایه بالایی درمان می شوند ، این لایه باید کمتر از 0.15 میلی متر (کمتر از 1/120 اینچ) ضخامت داشته باشد تا محصول نهایی همچنان طبقه بندی شود. طبق قانون انگلستان چرم ، فرآیند تولید چرم آنیلین از رنگهای محلول استفاده می کند که به چرم طبیعی ترین ظاهر و بافت می بخشد.
 با این وجود این پوست های آنیلین کاملاً مستعد محو شدن و خراشیدن هستند و همچنین به راحتی لکه دار می شوند. پوستهای نیمه آنیلین با درمان پوست رنگدانه تولید می شوند. این فرایند می تواند حتی به خارج از سطح ، پر کردن هرگونه نقص جزئی و پنهان کردن بسیاری از نشانه های طبیعی کمک کند ، در ضمن اضافه کردن یک لایه محافظ اضافی به چرم ، تمام چرم هایی که ما برای محصولات استاندارد خود استفاده می کنیم می توان چرم محافظت شده در نظر گرفت. 

لایه های پایین چرم با نام های زیادی شناخته شده است و این می تواند باعث سردرگمی مشتری شود. برخی از اصطلاحاتی که با آنها آشنا می شوید چرم اصل ، چرم تقسیم شده و جیر است. چرم تقسیم شده و اصلی آن معمولاً با روکش و منبت کاری شده است تا جلوه چرم طبیعی تری به آن ببخشد. این چرم ها به اندازه چرم دانه ای قوی و بادوام نیستند.

دسته آخر چرم باند شده است. این واقعاً چرمی نیست ، اما همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، این قراضه های چرمی را بر روی زمین قرار می دهد و برش های چسبنده به هم چسب ، رزین و پرکننده ها را قبل از اینکه منقوش کنید ، چسبیده ، جلای چرمی و پرکننده ها می گیرند تا جلوه ای از جنس چرم به آن داده شود. این پایین ترین درجه از پوست است و اغلب به هیچ وجه شبیه چرم نیست یا به نظر نمی رسد.

فرآیند تولید دستبند چرمی گاوی طبیعی

فرآیند تولید چرم به سه مرحله اساسی تقسیم می شود:

1- مراحل آماده سازی 

2- برنزه کردن

3- پوسته پوسته شدن.

یک فرایند اضافی ، با اتمام ، می تواند به توالی فرآیند چرم اضافه شود ، اما همه پوستها به پایان نرسیدند.
مراحل آماده سازی زمانی است که مخفیگاه برای برنزه شدن آماده می شود. مراحل آماده سازی عبارتند از: خیساندن، حذف مو، آهک ، deliming ، بجز سفید کننده و ترشی .برنزه کردن فرآیندی است که پروتئین ها ، به ویژه کلاژن ، مخزن خام را تثبیت می کند و باعث افزایش پایداری حرارتی ، شیمیایی و میکروبیولوژیکی پنهان ها و پوست می شود و آن را برای طیف گسترده ای از کاربردهای نهایی مناسب می کند. تفاوت اصلی بین مخفیات خام و برنزه در این است که مخفیگاه های خام خشک می شوند تا ماده ای سخت و انعطاف ناپذیر تشکیل شوند که در هنگام بازپرداخت ، پرکننده شوند ، در حالی که مواد دباغی شده به شکلی انعطاف پذیر خشک می شوند که هنگام بازپس گیری ، پوزه نمی شوند.

بسیاری از روشها و مواد برنزه کردن وجود دارد. فرایند معمولی به این شرح است که برنزه ها را درون یک مخفیگاه بارگذاری می کنند و آنها را در مخزنی که حاوی برنزه (مشروب) است ، غوطه ور می کنند. پنهان ها در حالی که طبل به آرامی در اطراف محور خود می چرخند خیس می شوند و مشروب برنزه به آرامی در ضخامت کامل مخفی نفوذ می کند. پس از دستیابی به فرآیند حتی نفوذ ، کارگران به آرامی pH مشروبات الکلی را در فرایندی به نام لایه برداری ، که ماده برنزه کننده را روی چرم ثابت می کند ، بالا می برند. هرچه ماده برنزه تر ثابت شود ، از مقاومت حرارتی چرم و مقاومت در برابر دمای انقباض بالاتر می رود.

پوسته پوسته شدن فرایندی است که چرم را نازک و روان می کند. این اغلب شامل یک عمل رنگ آمیزی است. مواد شیمیایی اضافه شده هنگام پوسته شدن باید در محل ثابت شوند. پوسته پوسته شدن با یک عمل خشک کردن و نرم شدن به اوج می رسد و ممکن است شامل تقسیم ، تراشیدن ، رنگ آمیزی ، سفید کردن یا روش های دیگر باشد.برای بعضی از چرم ها ، برنزه ها یک پوشش سطحی را ایجاد می کنند. عملیات اتمام می تواند شامل موارد دیگر روغن کاری ، مسواک زدن ، کوفتگی ، پوشش ، گلدوزی ، لعاب یا لک زدن باشد.

برای بهبود مقاومت در برابر آب می توان چرم روغن کرد. این فرآیند کرایشی بعد از برنزه کردن ، روغن های طبیعی باقیمانده در خود چرم را تکمیل می کند ، که از طریق قرار گرفتن در معرض مکرر در آب ، می توان آنها را شستشو داد. روغن کاری چرم ، روغن بدون چربی یا مواد مشابه باعث ماندگاری آن می شود و طول عمر آن به طرز چشمگیری بهبود می یابد

خصوصیات دستبند چرم دست دوز

خصوصیات دستبند چرم دست دوز برخی از فواید و خصوصیات دستبند چرمی : 

1- مقاومت و دوام:ضخیم تر ، قوی تر بوده و نسبت به سایر چرم های حیوانات مستعد ترک خوردگی است. ساخت فیبر قوی و پیچیده آنها باعث می شود در مقایسه با سایر چرم ها ، استحکام و بادوام داشته باشند. 

2- انعطاف پذیری: این چرم در حالی که مطابق با فرم بدن لباس پوشنده است قابل انعطاف ، تنفس و نرم است. به همین دلیل محصولی که از طریق چرم گاو تولید می شود ، برای مصارف روزمره بسیار راحت است. 

3- خواص دانه: بالاترین کیفیت چرم گاو چرمی چرم پر از دانه است . این بالاترین سطح ، از بالاترین سطح پوست گاو ، درست زیر چرم مو است. 

4- ضد آب: در بین دیگر چرم ها از ضد آب بودن بسیار خوبی برخوردار است. اگر به طور صحیح روکش شده و اپیلاسیون شوند ، می توانند به عنوان بارانی در هنگام باران شدید یا هوای بد استفاده شوند. 

5- پارگی یا پارگی به راحتی ندارد: این پیوند فیبر بسیار محکم است و به همین دلیل چرم گاو به راحتی نمی خورد و پارگی نمی کند. اگر با یک حادثه غیر منتظره روبرو نیستید که ممکن است در معرض فشار قرار گیرد. 

6- ضخیم: این چرم به طور معمول از هر دام خانگی ضخیم تر است. ضخیم تر و سنگین تر است. به همین دلیل است که کاپشن ، کیف ، کفش به شدت از این چرم خاص استفاده می کنند. 

7- قوی: معمولاً این از نظر ماهیت قوی است. پیوند بین فیبر قوی از بز یا پوست گوسفند قوی تر است. آنها می توانند در حین انجام فعالیت های روزانه ، استفاده های ناچیز را حفظ کنند. 

8- لطیف: علی رغم زبری و فیبرهای چسبنده قوی ، چرم گاو بسیار نرم و لطیف است. 

8-راحت پوشیدن: با استفاده از برنزه کردن مناسب و سایر چرمی های گاو ، پوشیدن آن بسیار راحت است. و همچنین حمل آنها هنگام حرکت به اینجا و آنجا آسان است. 

9- می توان رنگ آن را تغییر داد یا رنگ طبیعی خود را به جای گذاشت: بهترین چرم ، چرم گاو است که می تواند رنگ طبیعی خود را ترک کند. یا می تواند در صورت لزوم به عنوان یک رنگ خواستار استفاده شود. 

آشنایی با انواع برند دستبند چرمی

در حقیقت ، چرم گاو در کمربندها ، کلاه های رنچر ، کیف پول ، غلاف های تیغه ، زین ها و محصولات اثاثه یا لوازم داخلی استفاده می شود. 
 Cowhide موقعیتی ممتاز را به صنعتگر ارائه می دهد كه پوست دیگر آن را نداشته باشد: به اندازه كافی ضخیم است كه به شما اجازه دهد برنامه های دست ساز و ابزاری را روی سطح آن بگنجانید ، به همین دلیل است كه می بینید از آن برای كمربندها ، پوتین ها ، صندلی ها و کیف پول استفاده شده است. 
 به این ترتیب که ممکن است ، ابزار گاو نوردی نیاز به نظم کامل دستگاه هایی دارد که در هنگام کار با پوست دیگر لازم نیست: سوراخ و کلاه ، اچ ، ابزار برش ، ایجاد کننده و سازمان دهنده ، مشت ، سورتمه و چکش و فقط نوک کوه یخ است. در بین این دو ، ایجاد سرمایه گذاری های گوساله ای با استفاده از گاو و یک امکان پرهزینه تر از کار با یک بز ، گوسفند و دیگران است. 

در فروشگاه دستبند چرم با توجه به کیفیت محصول و قیمت آن می توان برای خرید دستبند چرمی چه آنلاین و چه حضوری مراجعه کرد. 

خرید عمده انواع دستبند چرم در تهران

خرید عمده انواع دستبند چرم در تهران چرم یک ماده نرم است و از این رو اندازه گیری ضخامت آن بسیار دشوار است. ضخامت چرم با یک ناحیه از پیش تعریف شده و فشار تماس از پیش تعیین شده مشخص می شود. اندازه گیری نتایج یکنواخت در کل سطح پوست دشوار است زیرا چرم از نظر شخصیت یکنواخت نیست و از این رو اندازه گیری ضخامت چرم مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی تنظیم می شود. با این حال ، چرم به طور کلی از نظر اونس یا میلی متر اندازه گیری می شود ، در حالی که یک اونس برابر با 1/4 از ضخامت یک اینچ است. بنابراین ، 8 اونس. ضخامت چرم به معنی 1/8 ضخامت اینچ است. چرم با ضخامت بیش از 1.4 میلی متر درجه سنگینی است که برای کیف یا کمربند استفاده می شود. 

محصولات چرمی مختلفی بسته به ضخامت چرم ساخته می شوند. در زیر ضخامت چرم داده شده را پیدا کنید که برای تهیه محصولات مختلف ایده آل است.

از چرم 0.5 تا 1.2 میلی متر برای ساخت کاپشن های چرمی ، شلوار و دستکش استفاده می شود. 

از چرم 1.0 تا 2.5 میلی متر برای ساخت کیف پول ، کیف های چرمی ، جلد کتاب استفاده می شود. 

چرم 2.0 – 2.5 میلی متر برای ساخت کیف های چرمی سنگین ، تسمه های چرمی استفاده می شود. 

2.8 – چرم 3.5 میلی متر برای ساخت کمربند ، کف کفش ، غلاف چاقو استفاده می شود. 

شما با استفاده از مشخصات بالا می توانید دستبند مورد علاقه و میزان چرم به کار رفته را در محصول خود رصد کرده و به طور عمده خریداری کنید. 

مطلب پیشنهادی

صادرات دستبند چرم گاوی درجه یک ایرانی

دستبند های چرمی ای که با چرم های گاوی ساخته می شوند دسته ای از مستحکم ترین و بادوام ترین زیورآلات چرمی هستند که با کیفیت درجه یک توسط شرکت های ایرانی عرضه شده و

دیدگاهتان را بنویسید