فروش سایت
خانه / چرم بزی / تولید چرم بزی با فینیش هورس

تولید چرم بزی با فینیش هورس

تولید چرم بزی با فینیش هورس، پیگمنتی و دیگر نمونه های طرح دار در کارخانه های چرم سازی ایران قابل انجام است. چرم گاوی و چرم شتری هورس نیز امکان ساخت شان وجود دارد.

آنطور که شواهد و قرائن نشان می دهند، تنوع پوست چرم دباغی شده در بازار بخصوص پوست چرم بزی بسیار زیاد شده بطوریکه انتخاب بهترین چرم بزی را امری سخت و دشوار نموده است. لذا اهمیت برقراری ارتباط با یک متخصص و کارشناس در حوزه چرم طبیعی، امروزه بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.

اجازه دهید در ابتدای امر، شما را با انواع چرم های طبیعی قابل تولید در ایران آشنا کنیم.

انواع چرم طبیعی

میزان آشنایی شما با چرم بزی چه قدر است؟ آیا نسبت به انواع چرم بزی شناخت کافی را دارید؟

انواع چرم بزی

  • چرم بزی ساده (تمامی سطح این چرم یکرنگ بوده و هیچگونه افکت یا طرحی بر روی آن چاپ نخورده است. )
  • چرم بزی طرح دار (چرم بزی چاپی)
  • چرم بزی افکت دار

لازم به ذکر است که می توان درباره هر یک از انواع چرم بزی چندین دقیقه صحبت کرد و پیرامون آن مطلب نوشت که از حوصله این متن خارج است لذا در مطالب بعدی پیرامون هر یک بطور مفصل تولید محتوا خواهیم نمود.

شناخت چرم بزی با فینیش هورس

در کارخانه های چرم سازی، پس از آنکه پوست بز بطور کامل دباغی گشت پوست دباغی شده آماده رفتن به مرحله پایانی و تولید چرم بزی فینیش یا نهایی است.

فینیش واژه ای انگلیسی و به معنای نهایی یا پایانی است و منظور از چرم فینیش، چرمی است که به طور کامل تمامی مراحل دباغی و تولید چرم را طی کرده و آماده ورود به بازار خرید و فروش چرم می باشد.

چاپ زدن، ساییدن، لعاب دادن و اعمال هر گونه واکس و محلول های ضد آب به چرم بزی آخرین اقدامات فیزیکی هستند که در این مرحله جهت تولید چرم بزی فینیش انجام می گردد.

یکی از محبوب ترین انواع چرم های بزی، چرم بزی با فینیش هورس است. در واقع در مرحله نهایی، رخ چرم بزی را به وسیله دستگاه می سایند تا سطح چرم مخملی و پرزدار شود. سطح و رخ چرم جیر، چرم هورس، چرم نبوک و چرم اشبالت همگی چنین حالتی دارند البته با اندکی تفاوت.

چرم بزی با فینیش هورس

در حقیقت می توان اینطور بیان نمود که مرغوبیت چرم هورس و چرم نبوک به مراتب بیشتر از کیفیت چرم جیر و چرم اشبالت است.

تولید چرم بزی هورس

برخی گمان می کنند در کارخانه های چرم سازی، تنها امکان تولید چرم گاوی هورس وجود دارد درحالیکه افراد حرفه ای تر بخوبی می دانند که تولید چرم بزی هورس و ساخت چرم شتری هورس نیز امکانپذیر است.

مزیت ساخت و تولید چرم بزی با فینیش هورس، بهره مندی از چرمی زیبا، نرم، انعطاف پذیر و البته ارزان قیمت نسبت به چرم هورس گاوی و شتری است.

منبع: چرم طبیعی ایران

مطلب پیشنهادی

تفاوت چرم گاوی و بزی

آیا شما به عنوان کسی که قصد خرید چرم طبیعی برای دوخت یک محصول و حتی فروش را دارد از تفاوت میان چرم گاوی و بزی اطلاع کافی دارید؟ آیا می دانید هر یک برای چه نوع م

دیدگاهتان را بنویسید