رادمان
خانه / چرم گاوی / تولید مرغوب ترین چرم خام گاوی تبریز

تولید مرغوب ترین چرم خام گاوی تبریز

یکی از مرغوب ترین چرم های گاوی خام عرضه شده در بازار های داخلی چرم هایی هستند که در تبریز تولید و دباغی گشته اند و تحت عنوان چرم حیوانی تبریز شناخته می شوند.
مرغوب ترین چرم های گاوی امروزه در بازار های داخلی سرتاسر کشور عرضه می شوند که در این بین برخی از چرم ها نام معروف ترین دارند مثل چرم های گاوی تولید شده در تبریز که با نام چرم تبریز شهرت یافته اند و بخاطر شیوه دباغی استاندارد از کیفیت بالایی برخوردارند همچنین امروزه بصورت خام و تحت عنوان بادوام ترین چرم های ایرانی بفروش می رسند و حتی به بازار های جهانی راه می یابند.

چرم گاوی تبریز امروزه به یک برند جهانی تبدیل شده است! تولید چرم تبریز به زمان های دور بر می گردد. اولین کارخانه چرم ایران در حدود صد سال پیش در تبریز راه اندازی شد. سپس چند شهر دیگر نیز به فکر تاسیس کارخانه چرم افتادند! پس می توان چرم تبریز را اصیل ترین و مرغوب ترین چرم ایران دانست. این محصولات جلوه بسیار زیبایی به کالای شما داده و قطعا کمک شایانی به افزایش سود دهی کسب و کارتان خواهند کرد. این محصول از طرفداران خارجی بسیاری نیز برخوردار است و از این ماده را برای به کاربردن در کالای خود استفاده می کنند. شما نیز به خریداران این محصول بپیوندید.

تولید مرغوب ترین چرم خام گاوی تبریز

شناخت کلی چرم گاوی

شناخت کلی چرم گاوی چرم های گاوی از انواع چرم های سنگین در بازار می باشند. این چرم ها از کیفیت بالایی برخوردار هستند به همین دلیل برای انواع کالاها از این نوع چرم استفاده می شود. اگر شما از چرم شناسی سر رشته داشته باشید، با شنیدن کلمه چرم سنگین سریعا به یاد کیفیت بالا خواهید افتاد. نکته قابل تأمل و منحصر به فرد این محصول این است، که با گذشت زمان نه تنها کیفیت خود را از دست نداده بلکه کیفیت آن نیز افزایش یافته و ظاهر جذاب تری به خود می گیرد. یکی از جدید ترین محصولاتی که از چرم در آن ها استفاده می شود، مبلمان چرم گاوی است. این که یک مبل را با یک چرم اصیل و جذاب، ظاهر بخشیده و در عین نوآوری اصالت را نیز حفظ نماییم قطعا ایده جالبی است! بهترین چرم گاوی را در مواردی مانند کفش، کیف، کاپشن، دستکش و … استفاده می کنند. این محصولات به علت سازگاری با محیط زیست و به ویژه سازگاری با بدن انسان بسیار حائز اهمیت بوده و می تواند به ماده اولیه برای بسیاری از کالا هایی که در زندگی روزمره انسان نقش دارند به کار روند. البته  برای این محصول موارد مشابه زیادی نیز در بازار وجود دارد که حتی برخی سودجویان منفعت طلب با استفاده از ضایعات چرم و یا جا زدن چرم مصنوعی به جای این چرم گاو تبریزی اصل، هم در حق شما ظلم نموده و هم آوازه خوش این محصول را ازبین می برند. ما محصولات اصل و درجه 1 خود را به شما پیشنهاد نموده و از شما می خواهیم فریب این افراد سودجو را نخورید. کافی است یک بار امتحان کنید تا به صحت کلام ما پی ببرید.


تقسیم بندی انواع چرم گاوی تبریز

از ویژگی های چرم های گاوی این است که متراکم بوده و همین تراکم الیاف آن باعث مقاومت بالای این محصول گشته است. سطح این محصولات کاملا صاف و بدون هیچ خط و خش و یا … است. البته در اصطلاح سطح صاف و بدون خط و خش را گرین یا بعضی افراد نیز به آن فول گرین می گویند. چرم های گاوی به دو صورت اصلی نرم و خشک و در طول و عرض و ضخامت متفاوت تولید و روانه بازار می شوند. حال به انواع چرم گاوی تبریز اشاره مختصری خواهیم داشت:

 • چرم چاپی یا چرم های ورنی چاپ دار: این نوع چرم، چرمی است که پس از پشت سر گذاشتن آخرین مرحله از فرایند تولید چرم، یعنی دباغی آنرا از بین غلطک های خاصی که منقش به یک سری فرورفتگی یا برجستگی های مختلف هستند، عبور می دهند. به این صورت آن نقش برجسته یا فرورفته باعث ایجاد یک طرح، شکل و یا … بر روی سطح چرم می شود. متداول ترین طرح هایی که بر روی این مواد چاپ می شوند عبارت اند از: پیتون، فلاور (گل)، شرانگ،لیزات و … . هر گاه از این نقوش روی یک چرم گاوی ورنی استفاده نمایند اصطلاحا به آن چرم، چرم ورنی چاپ دار می گویند.
 • چرم اشبالت: این چرم از تقسیم کردن چرم های ضخیم به لایه های باریکتر (از نظر ضخامت) به دست می آید. سطح رویی این چرم دارای پرز های فراوان بوده و باید حتما عملیات صیقل کاری و سنباده کاری بر روی این چرم انجام گیرد. البته لازم به ذکر است هر چقدر نیز این چرم سنباده و صیقل شود هنوز به صافی و صیقل بودن چرم ورنی نرسیده و پرز ها بر روی آن باقی خواهند ماند. عملیات سنباده کاری آن نیز بسیار مهم بوده و عملیاتی سخت محسوب می شود. دلیل سخت بودن این عملیات سنباده زدن همه ی سطح چرم به صورت یک دست و یک نواخت است. برخی تولید کنندگان چرم اشبالت، مغز این چرم را سبک در نظر گرفته و اقدام به تولید می نمایند که باعث پایین آمدن استقامت این مواد به صورت چشم گیری می شود. البته چرم اشبالت تبریز بسیار با کیفیت بوده و از آن برای ساخت انواع کالا مانند کیف، کفش و انواع لباس های زنانه و مردان استفاده می شود. در حقیقت این چرم از لایه های داخلی چرم گاو تهیه می شود.
 • چرم شرانگ: این چرم ها همان چرم های گاوی ساده سنگین هستند که از یک نوع چاپ تحت عنوان شرانگ بر روی آنها استفاده می کنند. به همین دلیل این چرم هارا شرانگ می نامند.
 • چرم گاومیش: این چرم همان طور که از نامش نیز پیدا است از پوست گاومیش درست شده به علت ساختار الیافی بسیار ضخیم و مقامت بسیار بالا بیشتر در ساخت مواردی همچون کمربند، زین اسب، چمدان و … مورد استفاده قرار می گیرد. این چرم از چرم گاو مقاومت بیشتری دارد ولی بافت بسیار خشک و زبری دارد.
 • چرم نبوک: این چرم نیز تغریبا همانند چرم اشبالت می باشد. سطح این چرم مخمل های ظریفی داشته و برای ساخت این چرم به همان صورت چرم اشبالت عمل می کنند. تفاوت این دو مدل چرم در نحوه پرداخت آنها است. چرم نبوک را به صورت طولانی مدت و با ظرافت خاصی پرداخت می دهند که همین امر باعث ایجاد تفاوت چشم گیری بین این دو گردیده است.
 • چرم زیره و کفی: همان طور که از نام این محصول پیدا است از این محصول در مواردی مانند پاپوش، کفی کفش و گیوه های سنتی استفاده می شود. این چرم اغلب از چرم گاو میش بوده اما در بعضی مواد که مقداری به ضرافت احتیاج است از چرم گاوی نیز استفاده می کنند.
 • چرم هنری یا چرم گاوی خود رنگ: این چرم به دلیل فرایند تولید متفاوت، بسیار در مقابل نفوظ آب مقاوم بوده و در تهیه مواردی چون زین اسب و هنر مقاشی سوخت روی چرم استفاده می شود.
 • چرم گاوی میلینگ: نوعی از چرم گاوی می باشد که بسیار بافت لطیف و متراکمی دارد. از ویژگی های این چرم می توان به جذب بسیار کم آب اشاره کرد. از این چرم در مواردی همچون کیف، کفش، لباس، دستکش و مواردی از این چنین استفاده می شود. همچنین گاهی اوقات از این چرم در تهیه روکش مبلمان نیز بهره می برند.
 • چرم هورس گاوی: با انجام یک سری عملیات های واکس زنی بر روی چرم بسیار صاف یا به اصطلاح فول گرین این سطح را به یک سطح پرز دار و مخمل شکل تبدیل می کنند. این چرم مانند چرم اشبالت و نبوک است. با این تفاوت که پس از اعمال واکس هیچ عملیات سنباده کاری و پرداختی بر روی آن شکل نمی گیرد. این چرم ها از زیبایی مثال زدنی برخوردار بوده و به همین دلیل از این نوع چرم در ساخت مواردی همچون کیف های بسیار زیبا استفاده می کنند. همچنین به علت استحکام بالای این محصول در کفش ها نیز از این ماده استفاده می کنند.

عوامل موثر بر کیفیت چرم گاو

عوامل موثر بر کیفیت چرم گاو

عوامل مختلفی بر روی کیفیت چرم یا پوست که ماده اصلی تولید چرم است تاثیر می گذارند. در ادامه به مختصری از این عوامل گریز کوتاهی خواهیم زد.

        اول به برسی برخی از مهم ترین عومل موثر بر کیفیت پوست می پردازیم:

 • عوامل جغرافیایی یا محیطی: پوست حیوان کاملا تحت تاثیر محیط زندگی و منطقه جغرافیایی است که حیوان در آن می زیسته. در محیط های خشک که مرتع و یا تغذیه مناسب برای دام وجود ندارد قطعا حیوان از کیفیت پوست خوبی بر خوردار نیست.
 • چگونگی جدا سازی پوست از بدن حیوان: اگر این عملیات توسط فردی که در آن تخصصی ندارد انجام گیرد، قطعا بر روی پوست اثرات و خط خش هایی باقی می گذارد که کیفیت پوست را پایین می آورد.
 • پوستی که از حیوان مرده به دست می آید: خب فکر نمی کنیم شما درباره این بخش اطلاعاتی نداشته باشید. این پوست ها دیگر تازگی نداشته و کیفیت خود را از دست داده و خشک و خشن شده اند.
 • حمل نامناسب: ممکن است پوست دارای کیفیت و مرغوبیت قابل قبول بوده ولی در هنگام حمل به کارخانه یا قبل از آن به پوست آسیب وارد شود که برای حل این مشکل از افراد متخصص در حمل این محصولات استفاده می شود.

  حال به برسی برخی از مهم ترین عوامل موثر بر کیفیت چرم خواهیم پرداخت:

  • وجود نیروی کاری ماهر در فرایند تولید چرم: قطعا بالاترین کیفیت توسط ماهر ترین افراد به دست می آید.
  • استفاده از ماشین آلات وابزار آلات به روز و مدرن: با وجود جدید ترین ماشین آلات و ابزار تولید، کیفیت محصول نهایی به طور چشم گیری بالا خواهد رفت.
  • مواد اولیه با کیفیت: در مورد این مورد به طور کامل در قسمت قبل توضیح داده شد.

مصارف مختلف چرم گاوی در کشور

همان طور که در قسمت های قبل توضیح داده شد از این محصول در کالا های مختلفی همچون کیف، کفش، انواع لباس، دستکش و سایر مصارف وابسته و غیر وابسته استفاده می شود. ولی یکی از جذاب ترین صنعت هایی که از این محصول برای تولید یک کالا استفاده می کند صنعت مبل سازی با چرم است! اگر شما تولید کننده یک یا چند مورد از محصولات ذکر شده هستید ما به شما خرید چرم تبریز و استفاده از آن در تولیدات خود را پیشنهاد می کنیم.

چگونگی تولید مبلمان از چرم گاوی

چگونگی تولید مبلمان از چرم گاوی فرایند تولید مبل چرم فرایندی طاقت فرسا و بسیار سخت بوده که به تکنسین و افرادی مجرب در این کار نیاز دارد. همچنین تولید این مبل گران است. ولی به علت چهره زیبا و طرح های شیک این مبل ها بسیار طرفدار داشته که برای تهیه این محصول حاضر هستند قیمت های خوبی به سازنده آن پرداخت نماید. البته ما این محصولات را به بهترین کیفیت و نازلترین قیمت در اختیار مصرف کنندگان و دوست داران این اثر هنری قرار می دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا مطرح پرسش های خود و گرفتن مشاوره می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مراحل فرآیند تولید چرم گاوی در تبریز

دباغی پوست جانوران به ویژه گاو، عملیاتی است که منجر به تولید محصولی به نام چرم می شود. این عملیات پوست فاسد شدنی را به محصولی که یک ماده پایدار است تبدیل کرده به طوری که با انسان نیز سازگاری بسیار زیادی دارد. این فرایند از چند مرحله تشکیل شده است که به طور خلاصه نگاهی به آن می اندازیم:

 1. خیساندن یا خیس کردن پوست خام: این عملیات به منظور شستشو و از بین بردن کثافات و میکروب های پوست انجام می گیرد.
 2. آهک زدن: این عملیات برای ازبین بردن ریشه مو های پوست می باشد. اگر این عملیات نباشد مو به راحتی از پوست جدا نشده و قطعا برای جدا شدن به نیروی زیادی نیاز خواهد داشت که باعث زخم شدم پوست و افت کیفیت آن می شود. این یک مرحله مهم در تولید چرم می باشد.
 3. لش زدایی یا لش گیری: این مرحله برای از بین بردن بافت های اضافی و در نتیجه حل شدن بهتر آهک در ریشه مو های پوست صورت می گیرد.
 4. جداسازی مو از پوست (موگیری): این عملیات نیازمند زمان طولانی بوده و 1 الی 2 روز به طول می انجامد. بعد از این مدت مو ها یا جدا شده و یا بسیار سست شده اند. مو هایی که هنوز بر روی پوست باقی مانده اند توسط یک کارگر جدا سازی می شوند.
 5. گرفتن آهک و تزریق آنزیم های مورد نیاز: در این مرحله آهک تزریق شده در مرحله دوم را از پوست جدا کرده و به جای آن عناصری که برای فرایند دباغی مورد نیاز است را وارد می کنیم.
 6. عملیات دباغی: حال زمان عملیات دباغی است که به وسیله فشار دادن پوست و آنزیم های شیمیایی این عملیات صورت می گیرد. بعد از این عملیات محصول نهایی یا همان چرم آماده است.

خرید چرم گاوی به صورت عمده

خرید چرم گاوی به صورت عمده شما می توانید چرم گاو درجه 1 و یا انواع چرم تبریز را به صورت عمده و با امتیازاتی باور نکردنی و تخفیف های فوق العاده تهیه نمایید. کیفیت محصولات ما در سرتاسر جهان زبانزد بوده و شما می توانید این کیفیت بالا را با یک قیمت استثنایی خریداری نمایید. می پرسید چگونه؟ ما برای رفاه حال شما خرید غیر حضوری را در نظر گرفته ایم و برای این کار فقط کافی است تا باما تماس حاصل کنید. هر چه سریع تر این کار را انجام دهید تا تخفیف های ما را از دست ندهید!

مطلب پیشنهادی

نمایندگی فروش چرم خام گاوی

نمایندگی های فروش برندهای بزرگ چرم در ایران، میزان خرید چرم خام گاوی را بسیار بیشتر از سایر مدلها می دانند. به نظر شما چرا مصرف کنندگان از پوست این حیوان استقبا

دیدگاهتان را بنویسید

 
تماس با ما درباره ما