فروش سایت
خانه / چرم گاوی / تولید فرش چرم گاوی دستدوز چهل تیکه

تولید فرش چرم گاوی دستدوز چهل تیکه

فرش چرمی چه مدلهایی دارد؟ فرش پوستی شیکتر است یا فرش چرم دست دوز؟ قیمت تولیدی فرش چرم گاوی چقدر است؟ فرش چهل تیکه چه طرح هایی دارد؟
تنها کالایی که از بدو حضور انسان در زمین همواره با او بوده است، پوست می باشد.
انسان از زمانی که حیوانات را برای تامین غذای مورد نیاز خود شکار می کرده از پوست آن نیز برای پوشش و حفاظت خود در مقابل عوامل بیرونی چون سرما و گرما استفاده می کرده است.
می توان گفت پوست و چرم جزو کالاهایی هستند که در هیچ دوره ای از ارزش نیفتاده و کماکان در دسته ی اجناس گرانبها و با ارزش قرار دارد.
در گذشته انسان با دباغی کردن پوست به روشهای مرسوم در هر زمان آن را که ماده ای فاسدپذیر هست به ماده ای با دوام تبدیل کرده . بعنوان زیر انداز استفاده می کرده است.
امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از مواد شیمیایی و طراحی زیبا از آن در تزیینات داخلی استفاده فراوان می شود.
ساخت فرش پوستین و چرم یکی از هزاران کاربرد پوت و چرم می باشد که مدلهای مختلفی دارد.

فرش چرمی از چه نوع چرم ساخته می شود؟
در تولید فرش چرمی و پوستی، از پوست های مختلفی چون پوست بز، گاو، گوسفند، گوره خر و هر حیوانی که بتوان از آن پوست گیری کرد، استفاده می گردد.
انواع چرمی هم که در تولید فرش چرم بکار برده می شود، متنوع هستند که بیترین آن مربوط به چرم گاوی که استحکام زیاد و قیمت مناسب دارد می شود.

مدل های فرش پوستی و چرمی:

مدلهای فرش پوست و چرم یا ممکن است پوست کامل باشد و یا مدل چهل تیکه باشد که با تیکه های پوست و چرم و فرش ساخته می شود.

فرش پوستی طبیعی:
از پوستهای زیبا و مرغوب که پارگی، جای زخم و بریدگی التیام یافته نداشته باشد استفاده می گردد و انواه مختلفی دارد همانند: گاوی، بزی، گوسفندی، سموری، روباه و … .

فرش چرم طبیعی: از رنگهای مختلف چرم در این کار استفاده می گردد و از دوخت قطعه های مختلف با طراحی های زیبا صورت می گیرد.
برای حفظ زیبایی و همچنین دوام فرش، از آستر چرمی استفاده می گردد.


مدل فرش چرم با متریال پوست و چرم:
در ساخت این مدل از تلفیق تکه های پوست های مختلف با چرم استفاده می گردد که زیبایی خارق العاده ای دارند.

مدل فرش چرمی با متریال چرم و فرش: در ساخت چنین فرشی در لابه لای تکه های چرم از تکه های فرش نیز استفاده می گردد.

مدل فرش چرمی با تلفیق پوست و فرش:
در این مدل نیز همانند مدلهای قبلی از تلفیق پوست و فرش استفاده می گردد.

فرش پوستی یا چرمی؟ کدام شیکتر است؟
همانطور که می دانید به تعداد انسانهای کره ی زمین، سلیقه ها متفاوتند و هر کسی مدلای را می پسندند و هر کدام زیبایی خاص خود را دارند.
نکته ی قابل توجه این است که می توان گفت پوست و چرم ماده ای ارزشمند و قیمتی هستند که همیشه جایگاه و منزلت خود را در طول تاریخ حفظ نموده و جزو کالاهای لوکس محسوب می گردد.

قیمت فرش چرمی:
قیمت فرش چرم با توجه به مقدار و نوع مواد مصرفی و مدل آن و همچنین تیتراژ سفارش بستگی دارد.

چنانچه در نظر دارید برای لوکس و مجلل کردن فضای خانه و کار خود از فرشهای چرم و پوستین طبیعی استفاده کنید می توانید برای بهره مندی از طرح های شیک با قیمت تولیدی با مدیران مرکز تماس حاصل نمایید.

همان طور که مستحضر هستید ما در این متن به صحبت درباره ی چرم پرداخته ایم و پیرامون انواع آن و کاربرد هایی که دارد اطلاعات مفیدی در اختیار خوانندگان قرار داده ایم. لازم به ذکر است بگوییم در ادامه می خواهیم به طور اختصاصی در مورد چرم گاوی به خصوص فرش چرم گاوی دستدوز چهل تیکه بگوییم و این محصول را از زوایای گوناگونی مورد بررسی و کنکاش قرار دهیم. در واقع اگر تا انتهای متن همراه ما باشید، می توانید ضمن آشنایی کامل با چرم گاوی و انواع آن، اطلاعات مسمر ثمری پیرامون فرایند تولید فرش چرم گاوی دستدوز چهل تیکه کسب کنید. نا گفته نماند در انتها برای هدایت صحیح تقاضا کننده های فرش چرم گاوی دستدوز چهل تیکه، یکی از مطلوب ترین روش های خرید را معرفی کرده ایم.

تولید فرش چرم گاوی دستدوز چهل تیکه

معرفی کامل چرم گاوی

معرفی کامل چرم گاوی محصولات پارچه ای همیشه از اهمیت بالایی برخوردار هستند و جایگاه ویژگی در جوامع انسانی دارند، جایگاهی که به هیچ وجه نمی توان آن را نادیده گرفت. به طور کلی پارچه های مورد استفاده برای تولید کالا های مختلفی مثل انواع پوشاک و … را می توان در دو دسته ی مختلف و بزرگ به نام های مصنوعی و طبیعی تقسیم بندی کرد. زیر مجموعه و اعضای تشکیل دهنده ی این دسته ها شامل انواع بیشماری است که هر کدام به نوبه ی خود ویژگی ها و کاربرد های مجزایی دارند.

پارچه های طبیعی همواره شامل نمونه هایی می شوند که به مراتب پر مزیت تر و گرانبها تر از نمونه پارچه های مصنوعی هستند، چرا که پر واضح است طبیعی بودن همه ی کالا ها بسیار بهتر و پر مزیت تر می باشد. اگر نگاهی به انواع پارچه هایی که دارای متریال طبیعی هستند بیندازید، شاهد لیست بلند بالایی خواهید شد، لیستی که بسیار متنوع است. در این میان پوست های چرمیِ حیوانات جزء یکی از بهترین نمونه پارچه های طبیعی هستند که از محبوبیت بسزایی در جامعه ی امروز برخوردارند. 

گفتنی است چرم گاوی یکی از بهترین مورد از چرم های حاصل از پوست حیوانات است که در انواع و اقسام مختلفی تولید می شود و آن را از نظر پارامتر های مختلفی می توان دسته بندی کرد.

لازم به تاکید است بگوییم اگر قصد خرید محصولی را دارید که متریال اصلی آن چرم گاوی است، می بایست دقت و توجه خود را بالا ببرید. لذا در میان محصولاتی که از این چرم تولید شده و روانه ی بازار می شوند، وجود نمونه های نا مرغوب و مصنوعی دور از انتظار نیست، نمونه هایی که اگر چه متریال تشکیل دهنده ی آن ها موادی غیر از چرم گاوی است، اما به واسطه ی فرایند تولید پیشرفته ای که دارند، از شباهت بسیار زیادی با نمونه های اصل و مرغوب برخوردارند؛ به گونه ای که تشخیص این مسئله مستلزم دقت، توجه و دانش مربوط به آن می باشد.

بنابراین متقاضیان محصولاتی که خواهان خرید نمونه های اصلِ حاصل از چرم های گاوی هستند باید در وهله ی اول شناخت خود را درباره ی این محصول افزایش دهند، چرا که در این صورت قادر به تشخیص نمونه محصول های مصنوعی از طبیعی خواهند بود‌.

گفتنی است از آن جا که این موضوع اهمیت بالایی دارد ما نیز سعی کرده ایم در راستای راهنمایی متقاضیان خرید اطلاعاتی ذکر کنیم که منجر به افزایش دانش آن ها به جهت داشتن خریدی مطمئن و رضایتمند گردد. به گونه ای که در ادامه ابتدا شما را با انواع چرم گاوی آشنا کرده، سپس به بررسی مشخصات و دسته بندی محصولات حاصل از آن پرداخته ایم. نا گفته نماند بخشی از این متن را به شرح اطلاعات ثمر بخشی پیرامون فرش دستدوز چهل تیکه چرمی اختصاص داده و در رابطه با آن صحبت کرده ایم.

آشنایی کامل با انواع چرم گاوی

انواع چرم گاوی از جمله موضوعاتی می باشد که بهتر است هر تقاضا کننده ای هر چند مختصر با آن ها آشنا باشد. به جهت آشنایی کامل با انواع چرم گاوی بیایید ابتدا اشاره ای به یکی از دسته بندی های متدوال تمام چرم های طبیعی موجود در بازار کنیم. چرم های طبیعی عمدتاً در سه گروه مختلف تقسیم بندی می شوند که عبارتند از چرم های سبک، نیمه سنگین و سنگین.

چرم های سبک، نمونه چرم هایی هستند که ظرافت بالایی داشته و از استحکام بالایی برخوردار می باشند. از این گونه چرم ها همواره برای تولید محصولاتی که به مقاومت بالا نیاز ندارند، استفاده می شوند. چرم های نیمه سنگین هم نمونه های کم یابی هستند که عمدتاً در موقعیت های تزئینی مورد استفاده قرار می گیرند.

چرم های سنگین نیز مستحکم ترین و با کیفیت ترین چرم های طبیعی موجود در بازار هستند، این مورد همواره برای تولید محصولاتی که مستلزم مقاومت بالایی می باشند، استفاده می گردد.

حال سوالی که احتمالا بپرسید این است که چرم گاوی در کدام گروه های مذکور جای می گیرد؟

در پاسخ به این سوال لازم است بگوییم چرم گاوی به واسطه ی ویژگی ها و مشخصاتی که دارد، یکی از بهترین چرم های سنگین به شمار  می رود و کاربرد های فراوانی در صنعت تولید انواع و اقسام محصولات با دوام چرمی دارد. این نوع دارای انواع گوناگونی است که هر کدام از ویژگی های متفاوتی برخوردار هستند، به همین جهت در ادامه به معرفی برخی از آن ها پرداخته ایم تا شما را با انواع چرم گاوی آشنا کنیم:

 • چرم گاوی اشبالت: این نوع دارای سطحی پرز دار است، به طوری که هر دو طرف آن را سطوحی از پرز تشکیل می دهد.
 • چرم گاوی شرانگ: به بافت طبیعی چرم گاوی، شرانگ گفته می شود.
 • چرم گاوی میلینگ: این مورد بر خلاف چرم اشبالت دارای سطوحی است که فقط یکی از آن ها پرز دار می باشد و سطح دیگر صاف است.

همین طور لازم است بدانید چرم های گاوی دارای انواع دیگری هستند که بر اساس نوع دباغی تقسیم می شوند، چرا که فرایند دباغی این محصولات به روش های مختلفی نظیر روش گیاهی، کرومی، آلدهیدی، ترکیبی، آلومی و پوسته ی خام انجام می گیرد.

بررسی مشخصات چرم گاوی

بررسی <a href=مشخصات چرم گاوی” class=”img-responsive aligncenter”>

مشخصات چرم گاوی شامل ویژگی هایی است که در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره کرده ایم:

 • این چرم جزء مقاوم ترین چرم ها است و از استحکام بسیار مطلوبی بر خوردار می باشد، به گونه ای که دوام بالای آن همیشه زبانزد تولید کننده های محصولات چرمی است. در واقع همین استحکام و مقاومت بالا باعث شده از چرم گاوی به عنوان یکی از بهترین چرم های سنگین یاد شود.
 • چرم گاوی اصل، الیافی با تراکم بسیار بالایی دارد.
 • تراکم بالای الیاف آن منجر شده عمدتاً دارای سطحی صاف باشد، سطحی که به گفته ی متخصصین این حوزه بدون گرین است.
 • مشخصات میزان انعطاف سطح این محصول به گونه ای می باشد که نمی توان با اطمینان گفت نرم یا خشک است. فلذا چرم گاوی دارای انواع گوناگونی می باشد که برخی نرم و برخی خشک هستند.
 • و موارد دیگری از این دست مورد های مذکور.

فراموش نکنید در خرید محصولی که متریال اصلی آن چرم گاوی است، مشخصات آن را به طور حتم بررسی نمایید، تا از تله ی تولید کننده ها و فروشندگان منفعت طلب دور بمانید.

دسته بندی محصولات چرم گاوی

از آن جا که خصوصیات و ویژگی های چرم گاوی بسیار مطلوب و متعدد است، از آن در موقعیت های گوناگونی برای تولید محصولات مختلفی استفاده می شود، موقعیت ها و محصولاتی که در میان مردم از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

برای شرح بهتر این موضوع محصولات چرم گاوی را در دسته بندی های مختلفی تقسیم کرده و در ادامه شناخته شده ترین دسته ها را آورده ایم:

 •  از جمله متداول ترین محصولاتی که از چرم های گاوی تشکیل می شوند و در واقع این الیافِ ارزشمند متریال اصلی تشکیل دهنده ی آن ها است، کیف، کفش و کمربند می باشد. کیف، کفش و کمربند های حاصل از چرم های گاوی همواره جزء ارزشمند ترین نمونه ها در این حوزه به شمار می روند، چرا که دوام بالای آن ها بسیار معروف است.
 • تولید پالتو ها و انواع البسه های چرمی را می توان به عنوان یکی دیگر از شناخته شده ترین، محصولات چرمی نام برد.
 • چرم گاوی علاوه بر دو مورد قبل که هر دو مربوط به پوشاک می شوند، کاربرد بالایی در تولید محصولات مورد استفاده در لوازم خانگی نیز دارد، کاربرد هایی تحت عناوینی مثل مبل ها و فرش های چرمی شناخته می شوند.
 • و ده ها مورد دیگر.

گفتنی است تمام محصولاتی که از چرم های گاوی هستند، فرقی نمی کند البسه باشد یا لوازم خانگی، ارزش بسیار بالایی دارند و جزء محصولات گرانبها محسوب می شوند.

فرآیند تولید فرش چرم گاوی دستدوز چهل تیکه

فرآیند تولید فرش چرم گاوی دستدوز چهل تیکه

پیش از این به طور مفصل درباره ی فرش های چرمی صحبت کرده و انواعی از مدل های آن را معرفی نموده ایم. فرش های چرمی محصولات لوکسی هستند که استفاده از انواع آن ها در چیدمان منازل تحول چشمگیری به وجود می آورد، تحولی که منجر می شود جلوه دکوراسیون منزل به مراتب زیبا و در عین حال لاکچری شود. 

فرش چهل تیکه چرمی دست دوز یکی از انواعی است که استفاده از آن را در دکوراسیون محیط های مختلفی اعم از منازل و ادارات، به شدت توصیه می کنیم. فلذا این مدل به قدری زیبا و جذاب است که وجودش جلوه ی هر مکانی را چشم نواز تر می کند. 

فرایند تولید این فرش ها همواره شامل مراحل واحدی نیست، زیرا تولید کننده هایی که در این حوزه فعالیت می کنند از روش های مختلفی بهره مند شده و ایده های متفاوتی ارائه می دهند. به طور کلی اگر بخواهیم در رابطه با این فرایند بگوییم لازم است بدانید این محصول طی اتصال چندین تکه از چرم های گاوی در انواع و اقسام رنگ ها و بافت ها کنار یک دیگر به وسیله ی ابزارآلات دستی حاصل می شود. فرایند این اتصال و الگوی مورد استفاده برای کنار هم قرار گرفتن تکه ها بسیار متفاوت است و هر تولید کننده ای می تواند بنا بر نظر خود از الگو های بیشماری استفاده کند، الگو هایی که عمدتاً از نظم و ترتیب خاصی پیروی نمی کنند.

فروش فرش چرم گاوی دست دوز

فروش فرش چرم گاوی دست دوز زمانی با استقبال بالای تقاضا کننده ها مواجه خواهد شد که فروشندگان آن پارامتر های مختلفی نظیر موارد زیر را در نظر بگیرند:

 • در ابتدا لازم است بگوییم اصلی ترین هدف فروشندگان این محصول همواره می بایست تامین رفاه حال مشتریان و جلب رضایت مطلوب آن ها باشد. گفتنی است تمام موارد بعدی در راستای این پارامتر هستند.
 • فروش فرش هایی که از مرغوب ترین چرم ها تولید شده اند. بد نیست بدانید فرش های دست دوزی که با چرم گاوی تبریز تولید می شوند از جمله با کیفیت ترین نمونه هایی هستند که همیشه مورد پسند و رضایت خریداران قرار می گیرند.
 • فروش فرش هایی که فرایند تولید آن ها در بهترین شرایط و کیفیت سپری شده است. به عبارتی دیگر فروش فرش هایی که به دست ماهر ترین افراد و با مطلوب ترین روش ها تولید شده اند.
 • تعیین قیمت های معقولانه و منصفانه از دیگر پارامتر هایی است که هر فروشنده ی معتبر و پر رونقی رعایت می کند.
 • ایجاد روش های مختلف برای فروش به جهت این که در دسترس تمام تقاضا کننده ها باشند.
 • و چندین و چند مورد دیگر همچون مورد های گفته شده.

بازار خرید انواع فرش چرم گاوی

بازار خرید انواع فرش چرم گاوی

خرید انواع چرم و فرش های حاصل از آن در بازار، فرایند حساسی است. لذا خریداران باید توجه بالایی داشته باشند تا بتوانند نمونه ای با کیفیت و مرغوب تهیه کنند و از تله ی سوء استفاده گر ها در امان بمانند. 

همان طور که قبلاً هم گفتیم داشتن اطلاعات در زمینه ی تشخیص نمونه های اصل می تواند کمک مطلوب و ثمر بخشی در این راستا باشد. اما لازم به ذکر است اگر توان و فرصت لازمِ این کار را ندارید، به هیچ وجه نگران نشوید. چرا که اگر فقط در انتخاب روش خرید دقت کنید و از طریق روشی معتبر و قابل اطمینان خرید نمایید دیگر نیازی به بررسی های اضافه وجود ندارد. در حقیقت روش های قابل اطمینان به واسطه ی فروش محصولات مرغوب با قیمت مناسب توانسته اند به این درجه از اعتبار برسند و رونق فروش بالایی داشته باشند.

رونق فروش و اعتبار بالای وب سایت ما نیز نشان می دهد افراد از انتخاب ما نه تنها پشیمان نمی شوند بلکه در حال حاضر بسیاری از مشتری های ما از خریداران دائمی هستند و همیشه با اعتماد کامل به خریدی رضایت بخش می پردازند. در واقع لازم است بگوییم فروش فرش در مرکز اینترنتی ما دارای تمام ویژگی های فروشنده هایی است که در تیتر قبلی خدمت تان گفتیم، به طوری که همیشه می کوشیم رفاه حال همه ی مشتری ها را تامین نماییم.

مطلب پیشنهادی

تفاوت چرم گاوی و بزی

آیا شما به عنوان کسی که قصد خرید چرم طبیعی برای دوخت یک محصول و حتی فروش را دارد از تفاوت میان چرم گاوی و بزی اطلاع کافی دارید؟ آیا می دانید هر یک برای چه نوع م

دیدگاهتان را بنویسید